Reklama

Głos z Torunia

Nowenna przed kanonizacją

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od 27 marca do 4 kwietnia w kościele pw. Opatrzności Bożej w Toruniu z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odprawiano nowennę przygotowująca parafian do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Rozważania w czasie nabożeństw opracowali i czytali członkowie Akcji Katolickiej oraz lektorzy. W ten sposób przypominali życie i nauczanie Ojca Świętego.

W czwartym dniu nowenny obchodzono Dzień Papieski, który poprowadziła młodzież przygotowująca się do bierzmowania, służba liturgiczna oraz parafialny zespół instrumentalno-wokalny „Vox Dei”. Podczas każdej Mszy św. młodzież wspominała te słowa Ojca Świętego, które kierował do młodych. Momentem wzruszającym było odtworzenie nagrania z przesłaniem skierowanym do zebranych na polach lednickich w 2004 r. Chory już wówczas papież zwrócił się młodzieży: „Drodzy młodzi przyjaciele! Chrystus pyta każdego i każdą z Was: «Czy miłujesz Mnie...?». Wejdź w głębię swego młodego serca. Tam znajdziesz odpowiedź. Miłość jest w tobie. To Boży dar. A zatem patrz w przyszłość i nie bój się powiedzieć Chrystusowi: tak. Nie bój się kochać Chrystusa. On pierwszy nas umiłował.... – umiłował do końca”. Dopełnieniem czytanych tekstów były piosenki w wykonaniu zespołu „Vox Dei”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2 kwietnia podczas nowenny prosiliśmy o obfite owoce zbliżającej się kanonizacji. Po Mszy św. była okazja do osobistej modlitwy i adoracji relikwii bł. Jana Pawła II. W ostatnim dniu nowenny, w modlitewnym skupieniu, w świetle świec odbyła się Droga Krzyżowa ulicami parafii. Krzyż nieśli: służba liturgiczna, ojcowie, matki, młodzież oraz członkowie Akcji Katolickiej; rozważania nawiązywały do nauczania bł. Jana Pawła II i ukazywały, jak wprowadzić je w swoje życie.

Miłosierny Boże, pomóż odprawiającym nowennę przygotowującą do kanonizacji bł. Jana Pawła II wzrastać w miłości do Ciebie i odważnie głosić miłość Chrystusa wszystkim ludziom.

2014-04-24 14:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będzie kanonizacja Franciszka i Hiacynty Marto z Fatimy

[ TEMATY ]

kanonizacja

fotolia.com

Będzie kanonizacja błogosławionych Franciszka i Hiacynty Marto - małych pastuszków, którym w 1917 r. ukazała się Matka Boża w Fatimie. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych za zgodą papieża Franciszka ogłosiła dekret o uznaniu cudu za ich wstawiennictwem.

Franciszek Marto (1908-1919) i jego siostra Hiacynta Marto (1910-1920) zostali ogłoszeni błogosławionymi w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień Maryjnych sprzed stu laty, s. Łucji Dos Santos (1907-2005).
CZYTAJ DALEJ

Obrońca prawowiernej nauki

Niedziela Ogólnopolska 9/2021, str. 14-15

Wikipedia.org

Święty Bazyli Wielki

Święty Bazyli Wielki

Studiował w Cezarei, w Konstantynopolu, a wreszcie w Atenach – stolicy kulturalnej świata helleńskiego. Święty Bazyli Wielki potęgę swej wiedzy i inteligencji wykorzystał w obronie wiary.

Kapadocja, kraina w Azji Mniejszej (dzisiejsza Turcja), przyjęła wiarę chrześcijańską w III wieku. Jej apostołem był jeden z uczniów Orygenesa – św. Grzegorz Cudotwórca. Z tego obszaru pochodzą również trzej wielcy Ojcowie Kapadoccy: św. Bazyli Wielki (biskup Cezarei Kapadockiej, stolicy tego regionu), św. Grzegorz z Nazjanzu i św. Grzegorz z Nyssy (młodszy brat św. Bazylego).
CZYTAJ DALEJ

Będzie zakaz nocnych wypraw w Tatry? "To rezultat sylwestrowych incydentów"

2026-01-03 08:37

[ TEMATY ]

Tatry

zakaz

nocne wyprawy

rezultat

sylwestrowe incydenty

Karol Porwich/Niedziela

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) rozważa wprowadzenie całorocznego zakazu poruszania się po szlakach nocą. To rezultat sylwestrowych incydentów i rosnącej popularności nocnych wyjść w Tatry.

– Coraz więcej osób wchodzi w góry po zmroku. To zwiększa ryzyko dla turystów i jednocześnie wpływa na przyrodę, w tym na nocną aktywność wielu gatunków zwierząt. Dlatego TPN analizuje możliwość wprowadzenia całorocznego zakazu poruszania się po szlakach nocą – podkreślił w rozmowie z PAP dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję