Reklama

Niedziela Łódzka

Święto Eucharystii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tegoroczne Święto Eucharystii wpisały się również Ogólnopolskie Dni Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. 500-osobowa grupa dzieci i młodzieży z różnych diecezji była obecna w Łodzi już od 6 czerwca. W przeddzień Święta Eucharystii na pl. Katedralnym zorganizowano uroczysty koncert dla dzieci. Na scenie wystąpił zespół ewangelizacyjny „Hej Jezu”.

W niedzielę po Mszy św. na pl. Katedralnym zorganizowano wspólny posiłek dla wszystkich uczestników Święta Eucharystii. Przygotowała go łódzka Caritas, Centrum Służby Rodzinie, Stacja Opieki Środowiskowej Bonifratrów i Wyższe Seminarium Duchowne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na zakończenie łódzkiego dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II abp Marek Jędraszewski otworzył wystawę reprodukcji znaczków pocztowych poświęconych osobie Papieża Polaka z 24 pielgrzymek do 55 państw. Znaczki pochodzą z kolekcji prywatnej Marii i Dionizego Danielewiczów, członków Klubu Świętego Gabriela w Poznaniu. Kolekcje znaczków można oglądać w archikatedrze łódzkiej do 15 czerwca br.

Ostatnim punktem Święta Eucharystii był Wieczór Uwielbienia – czyli koncert ewangelizacyjny zespołu „Deus Meus” połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas wieczornego spotkania abp Konrad Krajewski podzielił się świadectwem na temat: „Eucharystia w życiu św. Jana Pawła II”.

2014-06-12 07:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Młodych. Perspektywa synodu

Niedziela bielsko-żywiecka 17/2017, str. 2

[ TEMATY ]

dni młodych

PB

Młodzi z palmami przybyli na diecezjalne obchody ŚDM

Młodzi z palmami przybyli na diecezjalne obchody ŚDM

Do modlitwy o dobre owoce synodu biskupów na temat młodzieży wezwał bp Roman Pindel podczas spotkania z młodymi w ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży

W Niedzielę Palmową młodzież razem z biskupami i duszpasterzami celebrowała liturgię otwierającą Wielki Tydzień. Razem ze swoim biskupem w bielskiej katedrze św. Mikołaja modlili się przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich. Obecni byli m.in. członkowie Ruchu Światło-Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, harcerze i wolontariusze Papieskich Dzieł Misyjnych.
CZYTAJ DALEJ

Były dyrektor Muzeum Rodziny Ulmów pokieruje Instytutem Pamięci Narodowej

2026-07-17 14:03

[ TEMATY ]

Instytut Pamięci Narodowej

Dr Mateusz Szpytma

PAP/Marcin Obara

Historyk, obecny zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma został w piątek wybrany przez Sejm na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Za jego kandydaturą głosowało 226 posłów, 194 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Kuria wydała pilny komunikat do wiernych

2026-07-17 23:37

[ TEMATY ]

Świdnica

Lewin Kłodzki

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Komunikat Świdnickiej Kurii Biskupiej

Komunikat Świdnickiej Kurii Biskupiej

Świdnicka Kuria Biskupia przestrzega przed uczestnictwem w celebracjach Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X oraz w organizowanym przez nie wydarzeniu w Lewinie Kłodzkim.

Komunikat wydany 16 lipca jest związany z dekretem i notą wyjaśniającą Dykasterii Nauki Wiary dotyczącymi konsekracji biskupich dokonanych bez mandatu papieskiego w Bractwie Kapłańskim Świętego Piusa X. Jak podkreślono, święcenia biskupie udzielone wbrew woli Ojca Świętego stanowią akt schizmatycki, godzący w komunię z Biskupem Rzymu i jedność Kościoła katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję