Poprzednie socjaldemokratyczne władze miasta zadłużyły Łódź na 800 milionów złotych!... Do ostatnich chwil swych rządów utrzymywały, że zadłużenie jest znacznie mniejsze. Dziś, u progu swej kadencji,
nowy zarząd miasta ujawnił opinii publicznej, że dług gminy przekracza już połowę jej budżetu.
Nie sztuka zadłużyć miasto (tak naprawdę: jego mieszkańców!), kupując sobie wyborczą klientelę marnotrawnie wydawanymi pieniędzmi (tzw. festiwal "czterech kultur" najlepszym dowodem). Długi mają to
do siebie, że trzeba je płacić. Taktyka rządzącej lewicy (rządzącej czy to państwem, czy miastem, czy gminą) wykazuje takie właśnie podobieństwo: niech długi płacą obywatele, potem, gdy nas już nie będzie
przy władzy, niech inny martwi się, jak wyjść z długów...
No cóż, łatwo jest być "wrażliwym społecznie" za cudze pieniądze, za pieniądze biedniejącego łódzkiego podatnika.
Tymczasem w SLD pojawiają się coraz to nowi "baronowie": kontynuacja "czerwonej szlachty" PRL-u, w "rynkowym" wydaniu?...
Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.
Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
Fresk Fra Angelico przedstawiający św. Benedykta z Nursji
Św. Benedykt z Nursji, jak przypomniał Benedykt XVI, jest zasadniczym
punktem odniesienia dla jedności Europy
Żył 67 lat. Należy do świętych o ogromnej popularności. Został ogłoszony patronem Europy, ponieważ dobrze przysłużył się nie tylko chrześcijaństwu, ale też szeroko rozumianej kulturze
Świat chrześcijański po śmierci Jana Pawła II z pewnym napięciem oczekiwał decyzji nowego Papieża odnośnie do wyboru swego imienia. Niektórzy spodziewali się, że kard. Joseph Ratzinger, podobnie jak jego poprzednik, nawiąże do tradycji św. Jana i św. Pawła. Okazało się, że nowy Namiestnik Chrystusowy nawiązał do odleglejszej tradycji, która – wbrew pozorom – okazała się szalenie bliska Europie.
Prezydent elekt Karol Nawrocki zaapelował w Chełmie do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o możliwość podjęcia pełnoskalowych ekshumacji na Wołyniu. Jak podkreślił, ofiary ludobójstwa nie wołają o zemstę, a o „krzyż”, „grób” i „pamięć”, a on jest zobowiązany „mówić ich głosem”.
W 82. rocznicę rzezi wołyńskiej prezydent elekt Karol Nawrocki wziął udział w uroczystościach upamiętnienia ofiar ludobójstwa w Chełmie, gdzie ma powstać m.in. muzeum ich pamięci.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.