Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Orwell by się zdziwił

Władza uroczyście otworzyła gazoport w Świnoujściu. Problem w tym, że gazoport jeszcze nie działa, a pierwszy statek, który do niego zawinie, jeszcze nie wypłynął z portu macierzystego. O takich cudach nawet Orwellowi się nie śniło.

Saga z „Gęsiarką”

Kończy się kilkutygodniowa saga z „Gęsiarką”. To obraz, który zniknął z prezydenckiej kancelarii za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego. Teraz został odnaleziony. „Gęsiarka” jest wystawiona na aukcji i czeka na nowego właściciela. Jej losy będą symbolem i podsumowaniem „wielkości” całej prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Odpowiedzialność za wszystko

W sprawie „Gęsiarki” Bronisław Komorowski oznajmił narodowi, że to wszystko wina prezydenta Andrzeja Dudy. Zapomniał jeszcze dodać, że odpowiedzialność nowego prezydenta rozciąga się także na klęskę polskich wojsk pod Żółtymi Wodami.

Media na orbicie

Z innych supersensacyjnych wieści, które podały media głównego nurtu w minionym tygodniu – a było ich co niemiara – najbardziej znacząca była ta, mówiąca, że sprężyną afery podsłuchowej byli siepacze z PiS, którym przez 8 lat udawało się robić w konia Polaków, bo tak naprawdę wszystkim i wszystkimi – z tylnego siedzenia – sterował Jarosław Kaczyński. Świadczy to o jednym: o całkowitym oderwaniu się tych mediów od rzeczywistości i poruszaniu się co najmniej po orbicie geostacjonarnej.

Heglowska zasada

Ministerstwo Edukacji nie zakładało, że Bronisław Komorowski może przegrać wybory, i dlatego w podręczniku do historii dla IV klas prezydentem nadal jest i będzie jeszcze przez 3 lata właśnie Komorowski. I tak oto na naszych oczach wciela się Heglowska zasada, że jeżeli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów.

2015-10-21 08:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Filip Apostoł

Niedziela Ogólnopolska 39/2006, str. 3

pl.wikipedia.org

Filip Apostoł

Filip Apostoł
Audiencja generalna, 6 września 2006 r.
CZYTAJ DALEJ

Nitras: nic nie mówiłem o opiłowywaniu katolików. Internauci weryfikują

2025-05-06 09:58

[ TEMATY ]

minister

opiłowywanie katolików

Sławomir Nitras

Koalicja Obywatelska

Minister Sportu i Turystyki/Radio Zet/TVP Info

Sławomir Nitras zaprzecza, że mówił o "opiłowywaniu katolików"

Sławomir Nitras zaprzecza, że mówił o opiłowywaniu katolików

Kilka lat temu podczas spotkania Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie Sławomir Nitras, kiedy był jeszcze w opozycji powiedział, że katolików należy "opiłować z pewnych przywilejów". Dziś zaprzecza własnym słowom.

Zarówno wtedy, gdy w Polsce niszczone były kościoły, jak i teraz, gdy postępują dewastacje miejsc kultu, a księża przetrzymywani są w aresztach lub zatrzymywani za wysłanie maila, te słowa brzmią jak wezwanie do prześladowania katolików.
CZYTAJ DALEJ

Bundestag wybrał w drugim podejściu Friedricha Merza na kanclerza

2025-05-06 16:49

[ TEMATY ]

Niemcy

PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE

Niemiecki parlament wybrał we wtorek w drugim podejściu chadeka Friedricha Merza na kanclerza. Kandydata trójpartyjnej koalicji CDU, CSU i SPD w tajnym głosowaniu poparło 325 posłów – poinformowała przewodnicząca Bundestagu Julia Kloeckner. Wymagana większość absolutna wynosi 316 głosów.

Przeciwko głosowało 289 parlamentarzystów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję