Reklama

Rok Papieża

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ten rok zapisze się mocno w pamięci świata dzięki działaniom papieża Franciszka – tak podsumował omówienie najważniejszych planowanych wydarzeń z udziałem Ojca Świętego anglojęzyczny portal „Rome Reports”.

Wśród zapowiadanych dokumentów, które wyda Papież, najbardziej oczekiwana jest adhortacja apostolska na temat rodziny, będąca owocem październikowego synodu, który odbył się w Watykanie. Adhortacja zostanie podpisana najprawdopodobniej w połowie marca. „Rome Reports” przypomina, że pragnieniem Papieża było, żeby podpisać ją w Nazarecie, ale nie wiadomo, czy do tego dojdzie.

W 2016 r. Papież dwukrotnie uda się w podróż zagraniczną. W lutym do Meksyku, a w lipcu do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Największą ceremonią, która przyciągnie do Watykanu wzrok większości ludności zamieszkującej ziemię, będzie kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty. Choć jeszcze nie ma oficjalnego terminu, spekuluje się, że uroczystość odbędzie się we wrześniu. W 2016 r. zmaterializuje się też zapowiadana reforma Kurii Watykańskiej, która, mówiąc w skrócie, ma polegać na uproszczeniu działania tej instytucji. Spodziewany jest też nowy konsystorz, związany z tym, że w 2016 r. 10 kardynałów przekroczy 80. rok życia i straci prawo udziału w konklawe. Ponadto, oczywiście, trwa Rok Święty Miłosierdzia. Ojciec Święty chce w każdym jego miesiącu zaznaczyć nadzwyczajność 2016 r. jakimś znaczącym gestem. – Znając Papieża, możemy się spodziewać, że nie przemkną one bez echa – podsumował „Rome Reports”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-01-13 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowoczesna technologia w służbie duszpasterstwa. Powstała interaktywna mapa wizyty duszpasterskiej

2025-12-30 19:14

[ TEMATY ]

kolęda

Organizatorzy

W dobie powszechnej cyfryzacji młodzi druhowie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) w Ujanowicach udowadniają, że technologia może stać się narzędziem budowania wspólnoty i lepszego przeżywania tradycyjnych spotkań duszpasterskich. Parafia uruchomiła autorski program Adventus, czyli interaktywną mapę wizyty duszpasterskiej.

Adventus to kolejne, po systemie dla ministrantów Altarium, innowacyjne rozwiązanie stworzone przez lokalnych wiernych. Głównym celem programu nie jest jedynie logistyka, ale pomoc w głębszym przeżywaniu czasu kolędy. Dzięki precyzyjnym informacjom rodziny mogą lepiej przygotować się na wspólną modlitwę i spotkanie z kapłanem.
CZYTAJ DALEJ

Szef MSWiA apeluje: jeśli to możliwe Polacy nie powinni wybierać się w podróże w najbliższych godzinach

2025-12-31 11:35

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

PAP

Jeśli to możliwe, Polacy nie powinni wybierać się w podróże w najbliższych godzinach - zaapelował szef MSWiA Marcin Kierwiński w środę. Dodał, że w nocy wrócą w kraju intensywne opadu śniegu i wiatr.

- Bądźcie gotowi, że będzie opad i będą tworzyć się zaspy; jeżeli jest to możliwe, nie macie przygotowanych samochodów, opon zimowych, to nie wybierajcie się w nadchodzących godzinach w podróże, dlatego że jest to bardzo niebezpieczne, a warunki są bardzo zmienne - apelował do Polaków Kierwiński.
CZYTAJ DALEJ

To już za nami cz. 2- Podsumowanie roku 2025

2025-12-31 16:24

Canva/red

W roku 2025 jako redakcja „Niedzieli Wrocławskiej” staraliśmy się być obecni w wielu miejscach Archidiecezji Wrocławskiej.

Przede wszystkim jesteśmy obecni w waszych domach w cotygodniowym wydaniu prasowym. Dodatkowo napisaliśmy około 1000 artykułów i newsów na naszej stronie: wroclaw.niedziela.pl. Jesteśmy obecni na Facebooku, YouTube, i innych mediach społecznościowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję