Reklama

Niedziela Świdnicka

Kolędowanie nas jednoczy

Już po raz dwunasty parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie zorganizowała wspólnie z tamtejszymi władzami samorządowymi, Gminno-Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, placówkami oświatowymi Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Choć w nazwie ta impreza miała przymiotnik: „diecezjalny”, to jednak jej uczestnicy, a było ich w sumie ponad 250, wywodzili się z całej metropolii wrocławskiej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowali: pasterz Kościoła świdnickiego bp Ignacy Dec oraz burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński.

Festiwal zainaugurowała Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza naszej diecezji. W homilii, nawiązując do czytań mszalnych, Ksiądz Biskup wskazał na wnioski wypływające dla nas z powołania Lewiego do grona Apostołów. Mówił w tym kontekście o tym, że Pan Jezus przyszedł do nas wszystkich, a szczególnie są Mu bliscy grzesznicy. Wszyscy potrzebujemy Pana Jezusa, który nas uzdrawia. On jest naszym lekarzem, może jeszcze bardziej nas kocha, gdy o Nim zapominamy i pragnie, abyśmy do Niego przyszli, nawrócili się. Zdaniem Księdza Biskupa, tylko Pan Bóg ma prawdziwą ocenę o ludziach. On zna najlepiej nasze serca i dlatego musimy być zawsze ostrożni w ocenianiu innych ludzi. Trzecim wnioskiem wypływającym z mianowania Lewiego apostołem jest to, że wszyscy jesteśmy powołani. Najpierw do życia. Tak jak Pan Jezus powołał Lewiego do grona Apostołów, tak nas przez chrzest święty powołał, żebyśmy byli Jego przyjaciółmi, uczniami, świadkami. Powinniśmy Panu Jezusowi dziękować za to, że żyjemy, że jesteśmy w Kościele.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Nawiązując do festiwalu, Ksiądz Biskup podkreślił, że Pan Jezus bardzo cieszy się z naszego wspólnego kolędowania, bo – jak powiedział – śpiew nas jednoczy w taką wspólnotę ludzi, którzy kochają Pana Boga. – Cieszmy się, że zdecydowaliśmy się na wspólne śpiewanie, kolędowanie, na wielbienie Pana Jezusa. On będzie o nas pamiętał. Bądźmy pewni, że będzie nas obdarzał mądrością, dobrocią i będziemy się cieszyć Jego wsparciem, błogosławieństwem – zakończył homilię bp Ignacy Dec.

Otwierając później festiwal w sali widowiskowej bolkowskiego Ośrodka Kultury, Ksiądz Biskup podkreślił, że kolędowanie nas jednoczy, podtrzymuje w nas radość płynącą z faktu, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. – Mam nadzieję, że z tego festiwalu wyjdziemy bogatsi duchowo i bardziej bliscy Panu Bogu, bardziej zjednoczeni między sobą – życzył, kończąc swoje wystąpienie Ordynariusz naszej diecezji. A potem sam zaśpiewał kolędę, którą szczególnie lubił Ojciec Święty Jan Paweł II – „Oj, Maluśki, Maluśki”, co zebrani nagrodzili gromkimi brawami.

Zabierając głos w czasie inauguracji festiwalu, burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński wyraził Księdzu Biskupowi szczególną wdzięczność nie tylko za obecność na tej imprezie, ale życzliwość okazywaną dla wielu innych inicjatyw podejmowanych wspólnie przez parafię i bolkowskie władze samorządowe. Słowa wdzięczności skierował także pod adresem proboszcza ks. kan. Wiesława Pisarskiego, a za trud włożony w organizację festiwalu podziękował przede wszystkim wikariuszowi ks. Tomaszowi Michalskiemu oraz dyrektorowi Ośrodka Kultury Bogusławowi Krukowskiemu.

W kategorii scholi dziecięcych pierwsze miejsce zdobył „Zespół z Duszą” z parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu, wśród zespołów młodzieżowych zwyciężył „Piu Mosso”, także z Wrocławia. Najlepszym solistą dziecięcym okazał się Patryk Bielak z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witkowie, a wśród solistów młodzieżowych zwyciężyła Katarzyna Kasprzak z Karpacza.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hosanna Festival 2020

[ TEMATY ]

festiwal

Joanna Wyrzykowska

Hosanna Festiwal to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach.

U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
CZYTAJ DALEJ

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej przestrzega przed fałszywą parafią

2026-06-01 13:42

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

Red.

W związku z pojawieniem się w przestrzeni internetowej strony internetowej funkcjonującej pod adresem: https://parafia-szymonaitadeusza.com, zawierającej informacje sugerujące istnienie rzymskokatolickiej parafii pw. św. Szymona i Tadeusza w Bydgoszczy przy ul. Zachodniej 19, Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy informuje, że na terenie Diecezji Bydgoskiej nie istnieje parafia o takiej nazwie i pod wskazanym adresem.

Jednocześnie podkreślamy, że podmiot prezentujący się na wskazanej stronie internetowej nie należy do struktur Diecezji Bydgoskiej, nie posiada kościelnej osobowości prawnej uznawanej przez Kościół katolicki oraz nie działa za zgodą biskupa bydgoskiego.
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy na Rajd Papieski

2026-06-01 09:35

Kuria Diecezjalna Sandomierz

Już od dziś przyjmowane są zapisy miłośników dwóch kółek na tegoroczny Sandomierski Rajd Papieski „Rowerem z Ojcem Świętym”. Tegoroczna, siedemnasta edycja wydarzenia odbędzie się 13 czerwca i połączy Sandomierz z Osiekiem.

Uczestnicy wystartują o godz. 9 z Bulwaru im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu. Trasa o długości około 40 kilometrów poprowadzi przez Skotniki, Chodków Nowy i Długołękę. Na uczestników czekać będą postoje przy kościołach w Skotnikach i Chodkowie Nowym, gdzie będzie czas na odpoczynek oraz integrację. Rajd zakończy się około godz. 13 w Osieku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję