Reklama

Surówki i sałatki

Sałatka wiosenna

Wiosna w pełni, w ogródkach i na straganach świeże warzywa. Warto je wykorzystać, by zrobić pożywną sałatkę i poczuć smak wiosny. Można ją podawać samodzielnie, ale także jako przystawkę do dań z grilla.

Niedziela Ogólnopolska 20/2016, str. 58

[ TEMATY ]

kuchnia

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• ogórek zielony

• pęczek rzodkiewek

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• puszka kukurydzy

• 100 g ryżu

• pęczek natki pietruszki

• sól

• pieprz

• 3 łyżki majonezu

• 1 łyżka jogurtu

Wykonanie:

Ogórek obrać i pokroić w kostkę. Rzodkiewki pokroić w kostkę. Dodać odsączoną kukurydzę i ugotowany na sypko ryż, wymieszać. Przyprawić pieprzem i solą. Majonez wymieszać z jogurtem, polać sałatkę. Posypać obficie posiekaną natką pietruszki.

Wykonanie: Graziako

2016-05-11 08:32

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Omlet ze świeżymi pomidorami

Przepis na omlet ze świeżymi pomidorami poleca siostra Olga, nazaretanka pracująca na misjach na Wschodzie.

2 duże jajka szczypta soli 1 łyżka zimnej wody ½ pomidora 1 łyżka masła szczypta czerwonej papryki w proszku kilka kosteczek sera feta (lub tarty ser, np. żółty cheddar) świeżo zmielony czarny pieprz bazylia
CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Uczeń zostanie ukarany grzywną za nieuczestniczenie w warsztatach LGBT

2026-08-12 08:47

[ TEMATY ]

Niemcy

LGBT

Adobe Stock

W publicznym liceum niedaleko Monachium rodzice odkryli, że są bezsilni wobec promowania ideologii queer. Jeśli odmówią swoim dzieciom udziału w jakimkolwiek wydarzeniu LGBT, zostaną ukarani, ponieważ te tematy są zawarte w programie nauczania w publicznej szkole - informuje infocatolica.com, powołując się na dane portalu Apollo News.

Rodzice nie chcieli, aby ich syn uczestniczył w warsztatach, podejrzewając, że jest to sesja indoktrynacji ideologicznej dotyczącej płci, i poinformowali szkołę, że ich syn nie weźmie w nich udziału. W szczególności jesteśmy przekonani, że [...] przekracza to granicę odpowiedzialności szkoły lub państwa – napisali w liście, do którego dotarł portal Apollo News.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Pierwszy jałmużnik diecezjalny

2026-08-14 08:57

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Benedykt Chlastawa

jałmużnik diecezjalny

Diecezjalna Agencja Informacyjna

Benedykt Chlastawa, pierwszy jałmużnik diecezji świdnickiej, z bp. Markiem Mendykiem.

Benedykt Chlastawa, pierwszy jałmużnik diecezji świdnickiej, z bp. Markiem Mendykiem.

Po raz pierwszy w historii diecezji świdnickiej powołano jałmużnika diecezjalnego. Został nim Benedykt Chlastawa, który z mandatu biskupa będzie pomagał osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

Jak poinformowała Diecezjalna Agencja Informacyjna, decyzję o powołaniu nowej funkcji ogłosił 13 sierpnia bp Marek Mendyk. Zadaniem jałmużnika będzie przede wszystkim bezpośrednia pomoc osobom bezdomnym, chorym, samotnym seniorom oraz rodzinom wielodzietnym znajdującym się w trudnej sytuacji. Wsparcie ma obejmować m.in. zakup żywności i leków czy pomoc w opłaceniu rachunków w nagłych przypadkach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję