Mająca swą siedzibę w Kalifornii i zajmująca się pomocą uchodźcom z Bliskiego Wschodu organizacja non profit św. Franciszka z Asyżu wniosła do amerykańskiego sądu federalnego pozew przeciwko dwóm bankom: Kuwait Finance House i Kuveyt Türk Participation Bank oraz przeciw obywatelowi Kuwejtu Hajjajowi al-Ajmiemu. To skutek oskarżenia ich o udział w ludobójstwie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
Autorzy pozwu zarzucają Kuwejtczykowi organizowanie w Internecie zbiórek pieniężnych, które trafiały później na konta ww banków, a zdobyte pieniądze służyły tzw. Państwu Islamskiemu, którego celem jest ludobójstwo chrześcijan. Występując w imieniu swych klientów – uchodźców – prawnicy organizacji stwierdzają w pozwie, że stracili oni przez działania dżihadystów cały dobytek. Zdaniem oskarżycieli, działania oskarżanych banków naruszają amerykańską ustawę antyterrorystyczną.
Hajjaj al-Ajmi znalazł się już 2 lata temu w opałach. Kuwejckie władze zatrzymały go krótko po tym, jak znalazł się na amerykańskiej liście sponsorów syryjskiego odłamu Al-Kaidy – Al-Nusra Front.
Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się dość szybko, dlatego wybierając gotowe firanki, powinieneś uwzględnić nie tylko własne preferencje, ale i to, co jest modne w 2025 roku. Ostatnie miesiące to czas, w którym na topie są przede wszystkim motywy, barwy i dekory związane z naturą, jednak projektanci mają także ciekawe inspiracje dla miłośników oryginalniejszych wnętrz. Jakie są najmodniejsze firany na 2025 rok?
W ostatnich miesiącach w aranżacjach wnętrz dominują naturalne kolory i materiały. Dotyczy to także dekoracji okiennych, dlatego gotowe firany w stylu eko należą do najmodniejszych w tym roku. Wyróżniają się spośród innych wzorów za sprawą delikatności i lekkości. Stonowane barwy świetnie komponują się z wyrazistymi akcentami w postaci barwnych, kwitnących kwiatów i intensywnie zielonych roślin egzotycznych, które rosną na parapecie. Dzięki temu firany w duchu eko są świetnym wyborem dla miłośników kwiatów i zieleni, którzy otaczają się licznymi roślinami doniczkowymi w całym domu.
O burzy wokół reformy katolickich mediów mówi ks. Leszek Gęsiak, rzecznik KEP.
Katarzyna Woynarowska: Głośno ostatnio o medialnej polityce Kościoła. Dostało się rzecznikowi KEP, dostało się biskupom... A zaczęło się od oświadczenia Marcina Przeciszewskiego, który po 32 latach zrezygnował z funkcji prezesa Katolickiej Agencji Informacyjnej...
Kościół katolicki w Austrii wystawia na sprzedaż kolejną świątynię. Do kupienia jest kościół w Hirschwang an der Rax w Dolnej Austrii. Sprzedaż to skutek spadającej liczby wiernych i kłopotów finansowych diecezji.
We środę Archidiecezja Wiedeńska poinformowała, że porozumieniu z parafią Edlach an der Rax zamierza sprzedać filię kościoła w Hirschwang i przynależną do niej plebanię.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.