Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Popkulturowe skojarzenia

Zapowiadany przez PO wniosek o wotum nieufności dla rządu jest narzędziem do boju o przywództwo wśród opozycji. Przeciwnicy rządu mają wybierać między Grzegorzem Schetyną a Ryszardem Petru. Nam się nasunęły takie popkulturowe skojarzenia: najsłynniejszym Grzesiem w Polsce był ten Grześ, który szedł przez wieś. Jeśli chodzi o Ryśków, to nie ma konkretnego, poza tym, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są.

Skalpel i opozycja

Chcąc odwołać min. Jana Szyszko, opozycja zgodnie trąbi, że w Polsce trwa rzeź drzew. Nie wiemy, czy to skutek użycia skalpela przez szalonego chirurga, ale na pewno nadaktywność opozycji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dzieci i mgła

Dziennikarze dużych polskich mediów: Faktu, Newsweeka i portalu Onet.pl otrzymali instrukcje od zagranicznego właściciela na temat sytuacji w Polsce i w Europie. W instrukcji określono dokładnie, co jest „be”, a co jest „cacy”. Żeby nie chodzili jak dzieci we mgle.

Ludzkie panisko

Po tej instrukcji wybuchł mały skandal, ale zagraniczny właściciel tłumaczył – znowu jak dzieciom – że nie ma w tym nic dziwnego i jest to zupełnie normalne. Nie dodał tylko – z wrodzonej delikatności – że w relacji senior – wasal. Ludzkie panisko.

2017-03-29 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

2025-04-30 12:36

[ TEMATY ]

Msza św.

3 Maja

Karol Porwich / Niedziela

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja, choć wskazany jest udział we Mszy św., nie jest obowiązkowy, gdyż nie jest to tzw. święto nakazane.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Siostra księdza, który skrytykował dr Jagielską: Brat napisał prawdę, gdyż ginekolog zabiła dziecko

2025-05-01 18:55

[ TEMATY ]

Oleśnica

Fundacja Pro-Prawo do życia

Siostra ks. Grzegorza o jego zatrzymaniu: „modlił się w celi”. Z siostrą kapłana rozmawiała Aneta Zvarik - Fundacja Pro-Prawo do życia.

– Mamy 22 kwietnia br., wtorek, dzień po Świętach Wielkanocnych. Pani brat, ksiądz Grzegorz, zmaga się z zapaleniem oskrzeli, a do tego jest fizycznie wyczerpany po intensywnym Triduum Paschalnym. Co wydarzyło się tego dnia?
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP zachęcił do podjęcia Nowenny w intencji pokoju i Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

2025-05-03 18:21

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda SAC

Episkopat Flickr

Potrzebujemy mocnej i autentycznej wiary, płynącej z zażyłości z Twoim Synem, opartej na Jego nauczaniu, a nie wiary ckliwej, emocjonalnej, czy też selektywnej według własnych potrzeb i przekonań. Potrzebujemy tej wiary, aby stać się pielgrzymami nadziei również dla innych – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego 2 maja br.

Episkopat News
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję