Jak wielu spośród nas zna i ceni postać ks. Piotra Pawlukiewicza, przekonał redakcję konkurs towarzyszący opublikowanemu w „Niedzieli” wywiadowi z tym jednym z najbardziej znanych polskich rekolekcjonistów („Idę po śmierć, idę po życie”, „Niedziela” nr 48 z 2 grudnia 2018 r.). Na spotkania z ks. Pawlukiewiczem przychodzą wielkie rzesze wiernych, a tysiące osób wysłuchują jego kazań i nauk rekolekcyjnych w Polskim Radiu czy w Internecie. Swoistymi rekolekcjami była również zamieszczona na naszych łamach wspomniana rozmowa, w której kapłan szczerze opowiedział o swojej chorobie i podzielił się refleksjami na tematy wiary, grzechu, powrotu do Boga i przygotowania do śmierci.„Mam prawie 60 lat, jestem chory. Oczywiście, można jeszcze pracować, funkcjonować, ale trzeba realnie oceniać sytuację i przygotować się na ten moment. Przygotować – to znaczy wypełnić swoją misję na maksa. Zrobić to, co zostało do zrobienia i co można zrobić przy wszystkich ograniczeniach. Tak, aby potem stanąć jak szeregowiec przed Generałem i usłyszeć od Niego słowa: «Dobrze, synu. Wiele uczyniłeś dobrego i wielką dostaniesz nagrodę w niebie»” – dzielił się w wywiadzie ks. Pawlukiewicz. To tylko jedna z recept na świętość, których znacznie więcej „wypisał” nam w rozmowie ten wybitny kapłan.
Reklama
Dzięki uprzejmości ks. Piotra Pawlukiewicza czytelnicy „Niedzieli” mogli zdobyć książki jego autorstwa bądź dwupłytowy audiobook z jego autografem. By wziąć udział w losowaniu nagród, wystarczyło odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania związane z treścią wywiadu:
Pomóż w rozwoju naszego portalu
1. W jaki sposób ks. Piotr Pawlukiewicz definiuje świętość?
Odp.: Świętość to wybór dobra.
2. Czego, zdaniem ks. Piotra Pawlukiewicza, należy życzyć osobom chorym?
Odp.: Ufności Chrystusowej.
3. Kiedy ks. Pawlukiewicz dostrzegł objawy swojej choroby?
Odp.: W 2007 r.
Do redakcji napłynęła fala korespondencji, w której poza odpowiedziami znalazło się wiele serdeczności i podziękowań skierowanych do ks. Piotra. Wielu czytelników zapewnia też o modlitwie w jego intencji. „Słucham Księdza niemal codziennie.
Reklama
To niezwykłe chwile – napisała jedna z czytelniczek. – Każde słowo wchłaniam jak gąbka. Dzięki Księdzu karmię się słowem Bożym. Odpowiadam sobie na wiele pytań. Szukam rozwiązań i zrozumienia problemów. Przybliżam się do Jezusa i Maryi. Przechodzę przemianę”. „Jestem pełna podziwu dla Księdza Piotra za jego niezłomną postawę wobec choroby i ograniczeń, że nie załamuje się i sobie nie odpuszcza, wręcz przeciwnie – wypełnia swoją misję na maksa. To bardzo budująca postawa” – podzieliła się inna czytelniczka. Jeszcze inna napisała: „Należę do grupy modlitewnej Margaretka i obejmujemy swoją modlitwą ks. Piotra. Przesyłam pozdrowienia i życzę takiego wielkiego optymizmu i dalszego zaangażowania jak do tej pory”. „O wielkości ks. Piotra świadczy zaufanie Panu Bogu, «zaprzyjaźnienie się» z chorobą – napisała kolejna uczestniczka konkursu. – Ks. Piotr daje nam piękne świadectwo zawierzenia Panu Bogu, godząc się z Jego wolą. Dziękujemy za mądre, pouczające kazania, których, mamy nadzieję, będzie jeszcze wiele”. My również, podobnie jak czytelniczka, mamy nadzieję na wiele wspaniałych nauk, które wygłosi ks. Pawlukiewicz, bo i w redakcji istnieje niemały fanklub ks. Piotra, jego książek i rekolekcji.
Spośród wszystkich osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi konkursowe, wylosowaliśmy dziesięciu szczęśliwców, do których trafią upominki. Nagrodzeni zostali:
1. Elżbieta Wasik z Pyrzyc
2. Jadwiga Grajkowska z Działdowa
3. Dawid Ogórek z Katowic
4. Tadeusz Klimpel z Tarc Osiedla
5. S. Leona Panasiak z Białki Tatrzańskiej
6. Jadwiga Pychyńska z Herbów
7. Eleonora Wyppich z Wenecji
8. Elżbieta Zajadacz z Gorzowa Wlkp.
9. Andrzej Dynak z Torunia
10. Danuta Szymańczyk z Suwałk
Serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przesłane pocztą.