Reklama

Franciszek

Paragwaj: wstępny program wizyty papieża Franciszka

W Paragwaju przedstawiono wstępny program wizyty papieża Franciszka w tym kraju w lipcu br. Jego podróż do Ameryki Południowej obejmie także Ekwador i Boliwię.

[ TEMATY ]

papież

podróże

pielgrzymka

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Papież spędzi w Paragwaju trzy dni: 10, 11 i 12 lipca. Pierwszego dnia Franciszek przyleci z Boliwii na lotnisko w stołecznym Asunción, gdzie powita go prezydent Horacio Cartes. Po odpoczynku w nuncjaturze papież odprawi w katedrze Mszę św. razem z paragwajskim duchowieństwem.

W sobotę 11 lipca poleci helikopterem do odległego o niespełna 50 km sanktuarium maryjnego w Caacupé, gdzie czczona jest Virgen Serrana - Matka Boża Królowa Gór. Na terenie Krajowego Instytutu Agronomicznego, w pobliżu krzyża podarowanego przez św. Jana Pawła II młodzieży Paragwaju, Franciszek odprawi Mszę św., w której może wziąć udział nawet milion ludzi. Po powrocie do Asunción niewykluczone jest spotkanie z więźniami, chorymi lub bezdomnymi. Papież złoży również wizytę prezydentowi w Palacio de López i przemówi z trybuny Kongresu Narodowego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W niedzielę 12 lipca Franciszek mógłby spotkać się z rolnikami, związkowcami, przedsiębiorcami, Indianami, dziennikarzami i artystami. Po południu w parku Nu Guasu odprawi kolejną Mszę św. ze spodziewanym udziałem miliona wiernych, po czym odleci do Rzymu.

Oznacza to, że jego południowoamerykańska podróż zacznie się kilka dni wcześniej w Ekwadorze, poprowadzi przez Boliwię i zakończy w Paragwaju.

Są to wstępne propozycje Kościoła w Paragwaju, które zostaną przedstawione papieżowi. To on podejmie ostateczną decyzję o programie podróży, który zostanie ogłoszony w Watykanie kilka tygodni przed jej rozpoczęciem.

2015-02-27 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek: powołaniem chrześcijan budowanie cywilizacji życia

[ TEMATY ]

papież

audiencja

Franciszek

GRZEGORZ GAŁĄZKA

„Pozwólmy się oświecić Zmartwychwstaniem Chrystusa, pozwólmy się przekształcić Jego mocą, aby także za naszym pośrednictwem w świecie oznaki śmierci ustąpiły przed znakami życia” - zaapelował do wiernych papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Nawiązując do obecnego Roku Wiary swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił prawdzie o Zmartwychwstaniu Jezusa, stanowiącej centrum orędzia chrześcijańskiego. Na placu św. Piotra zgromadziło się około 25 tys. wiernych, w tym 10 tys. z archidiecezji mediolańskiej, którym przewodził tamtejszy metropolita, kard. Angelo Scola.
CZYTAJ DALEJ

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie prywatności

2025-07-25 19:15

Adobe Stock

Z prośbą o uszanowanie żałoby oraz prywatności zbliżającej się ceremonii pogrzebowej zwraca się do mediów rodzina Dominika - harcerza, który utonął w nocy z 23 na 24 lipca br. - Uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter ściśle prywatny i rodzinny. Prosimy, aby swoją obecnością nie zakłócać tego wyjątkowo trudnego dla nas czasu pożegnania - czytamy w liście przekazanym KAI przez rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

"W związku ze zbliżającą się ceremonią pogrzebową naszego ukochanego Syna, chcielibyśmy zwrócić się z uprzejmą, lecz stanowczą prośbą do przedstawicieli mediów o uszanowanie naszej żałoby oraz prywatności.
CZYTAJ DALEJ

TOPR apeluje: Nie wychodźcie w góry – fatalne prognozy pogody

2025-07-26 21:04

Karol Porwich/Niedziela

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaapelowało w sobotę wieczorem o całkowite zaniechanie wszelkich aktywności górskich w Tatrach w niedzielę. Powodem są wyjątkowo niekorzystne prognozy pogody, która może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia turystów.

Dla powiatu tatrzańskiego na niedzielę wydano ostrzeżenie trzeciego – najwyższego – stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Towarzyszyć im będą gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 80 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję