Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Taki ostatni Różaniec

Zakończyły się modlitwy różańcowe z biskupem transmitowane codziennie online na Facebooku diecezji bielsko-żywieckiej. Ostatnia z nich popłynęła z Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie w Boże Ciało.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Maryjna modlitwa trwała blisko 3 miesiące. Gromadziła przy komputerach i smartfonach setki diecezjan i wiele osób z zagranicy. Modlono się głównie, aby epidemia szybko się zakończyła i jak najwięcej osób zostało od niej zachowanych. Pamiętano także o służbach medycznych. Różaniec dopełniały rozważania powiązane z życiem liturgicznym Kościoła, nawiązujące także do aktualnych wydarzeń.

Na zakończenie bp Roman Pindel wyjaśnił, że nadszedł czas bierzmowań w parafiach, które zazwyczaj odbywają się w godzinach wieczornych. Z tego względu regularna transmisja byłaby utrudniona. Stąd ostatni Różaniec online odbył się w uroczystość Bożego Ciała.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Modlimy się dziś zwłaszcza za tych, których dotyka ta choroba. Modlimy się także za tych, którym jest szczególnie trudno w czasie kwarantanny czy też nadzoru epidemicznego. Modlimy się za tych, którzy mogą być bardzo zmęczeni tą przedłużającą się sytuacją, za lekarzy, zwłaszcza tych z oddziałów zakaźnych czy szpitali jednoimiennych, za służbę zdrowia, za ich bliskich, którzy mogą się bardzo o nich niepokoić. Prosimy Boga o łaskę, abyśmy dobrze i właściwie przeżywali to, co nas spotyka – powiedział biskup. Na koniec pasterz diecezji podziękował wszystkim łączącym się przez te tygodnie na modlitwie i zachęcił do trwania w wierze.

Różaniec był transmitowany codziennie od 16 marca br. Stanowił odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który prosił o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa COVID-19.

2020-06-24 09:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Pindel do katechetów: czy odważymy się być „głupi dla Chrystusa”?

[ TEMATY ]

bp Roman Pindel

PB

„Czy odważmy się powiedzieć, jak św. Paweł, że staliśmy się widowiskiem światu, aniołom, i ludziom, głupi dla Chrystusa?” – pytał bp Roman Pindel, który 6 września uczestniczył w inauguracji roku katechetycznego w diecezji bielsko-żywieckiej. Biskup przewodniczył Mszy św. w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wraz z nim liturgię koncelebrował biskup pomocniczy diecezji Piotr Greger oraz około 80 kapłanów. W świątyni modlili się m.in. katechetki i katecheci świeccy, siostry zakonne, przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty ze Śląska i Małopolski.

W homilii bp Pindel nawiązał do czytania dnia – Listu św. Pawła do Koryntian, w którym Apostoł Narodów raduje się z bycia świadkiem Zmartwychwstałego, mimo napotykanych trudności i odczuwanej wzgardy ze strony innych. Biskup konfrontował opisywany przez Apostoła stan z sytuacją nauczycieli uczących w dzisiejszych czasach religii.
CZYTAJ DALEJ

W Rzymie powstanie pięć nowych kościołów

2026-01-14 16:34

[ TEMATY ]

Rzym

Vatican Media

Pięć rzymskich parafii, nieposiadających własych świątyń, otrzyma takie obiekty. Diecezja Rzymu 20 stycznia rozpoczyna publiczny nabór projektów na budowę świątyń w peryferyjnych dzielnicach włoskiej stolicy. Przy projektach pracować muszą architekci, liturgiści i artyści, a preferowane są materiały ekologiczne, np. drewno.

Zrównoważoność, wszechstronność i charakterystyczność - tymi kryteriami będzie się kierować Diecezja Rzymu przy wyborze projektów nowych kościołów. Niezwykle ważnym kryterium jest oczywiście kwestia liturgiczna oraz artystyczna, związana z obiektami.
CZYTAJ DALEJ

Kolejne bezprawne wykorzystanie wizerunku. Oświadczenie Kapucynów

2026-01-14 21:20

[ TEMATY ]

oświadczenie

kapucyni.pl

Oświadczenie rzecznika prasowego Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Kapucynów dotyczące bezprawnego wykorzystywania wizerunków br. Andrzeja Derdziuka.

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów informuje, że wszelkie materiały audiowizualne, w szczególności nagrania reklamowe pojawiające się w przestrzeni internetowej, w których rzekomo występuje br. Andrzej Derdziuk i które promują suplementy diety, lekarstwa lub inne produkty o charakterze komercyjnym, są materiałami fałszywymi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję