Reklama

Niedziela Wrocławska

Dwunastki w parafiach

Apostolat Modlitwy „Dwunastka” jest dla tych wszystkich, którzy mają świadomość, że bez modlitwy wiernych kapłani zostają sami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Program duszpasterski na lata 2019-2022 przebiega pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Eucharystia zaś jest nierozerwalnie związana z sakramentem kapłaństwa. W odpowiedzi na kryzys powołań, w pierwszym roku realizacji programu Wydział Duszpasterski Archidiecezji Wrocławskiej podjął konkretne działanie – propozycję szturmu modlitewnego w intencji osób powołanych i o nowe powołania. Propozycja jest skierowana do każdej parafii w diecezji i polega na stworzeniu grupy dwunastu modlących się codziennie osób.

Reklama

– Idea była taka, żeby w każdej parafii była jedna „Dwunastka”, ale może być ich więcej. W ubiegłym roku na to wezwanie odpowiedziało 2/3 parafii naszej diecezji, mieliśmy ok. 3,5 tys. zgłoszeń – mówi ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. – Cały sens „Dwunastki” polega na tym, żeby to była modlitwa codzienna, ale taka, która nie angażuje w spotkania. Nie znaczy to, że nie chcemy dawać możliwości spotkania, bo był również plan, żeby je zorganizować i myślę, że wrócimy do niego, gdy się skończy pandemia – mówi ksiądz dyrektor. W planach jest zjazd Apostolatu, ale również zgromadzenie modlących się ludzi na wspólnej Eucharystii w parafii. W kościele uniwersyteckim taka Eucharystia ma miejsce raz w miesiącu. – Modlę się za wspólnoty „Dwunastek” i „Margaretek”, ponieważ otaczają one swoją troską powołania i powołanych – mówi ks. Krziżok.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wspólnota „Dwunastek” otacza swoją troską powołania i powołanych. Chętni do podjęcia tego zobowiązania zostają wpisani do Eucharystycznej Księgi Modlitwy.

Podziel się cytatem

Celem całej akcji było też uaktywnienie wszystkich parafii, bo w każdej z nich pracują osoby powołane. W ubiegłym roku 1/3 parafii nie odpowiedziała, ale jest jeszcze szansa, ponieważ akcja modlitewna zaczęła się po raz drugi. – Teraz będzie jednak o wiele trudniej z tego względu, że w wielu parafiach nie ma kolędy, w związku z tym dotarcie do ludzi jest o wiele trudniejsze. Ludzi jest też mniej w kościołach. Ale nadal ogłaszamy potrzebę takiej modlitwy – mówi ksiądz dyrektor.

„Dwunastki” organizowane są przez parafie na okres jednego roku. Modlą się od 1 stycznia do ostatniego grudnia. Można jednak zgłosić się w każdym czasie i rozpocząć modlitwę. Chętni do podjęcia tego zobowiązanie zostają wpisani do powstającej Eucharystycznej Księgi Modlitwy.

– Kiedy wysyłam komunikaty, przy okazji pierwszego czwartku i piątku miesiąca, zachęcając do włączenia się w modlitwę, przypominam też, żeby w parafiach podziękować za modlitwę „Margaretek” i „Dwunastek” – mówi dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

2021-01-20 10:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent: musimy mieć pewność, że środki z programu SAFE nie będą wstrzymane czy zawieszone

2026-02-25 10:00

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

PAP/Paweł Supernak

Podstawową zasadą budowy bezpieczeństwa jest pewność, musimy więc mieć pewność, że środki z programu SAFE nie będą wstrzymane czy zawieszone - mówił prezydent Karol Nawrocki. Zaapelował o uczciwą debatę w tym zakresie i ocenił, że zasadne jest ujawnienie listy 139 projektów przewidzianych do realizacji w ramach tego programu.

Nawrocki w środę przemawiając podczas corocznej odprawy dowódców wojskowych na warszawskiej Cytadeli odniósł się do programu SAFE. Podkreślił swoje wątpliwości w zakresie aspektu suwerennościowego i tego, na ile swobodnie Polska będzie mogła wydatkować te pieniądze w kontekście zasady warunkowości. Jak zauważył, podstawową zasadą budowy bezpieczeństwa jest pewność, musimy więc mieć pewność, że te środki nie będą wstrzymane czy zawieszone.
CZYTAJ DALEJ

Bliskość, miłosierdzie, kwadrans przy kawie: Papież u salezjanów przy Termini

2026-02-25 17:39

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Nie milkną echa papieskiej wizyty w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w centrum Rzymu. Leon XIV odwiedził salezjańską wspólnotę w niedzielę, 22 lutego 2026 roku. O przygotowaniach oraz przebiegu spotkania z Ojcem Świętym specjalnie dla polskiej sekcji Vatican News opowiada wikariusz bazyliki, położonej niedaleko stacji Termini, ks. Sanjay Aind SDB.

Kard. Baldo Reina poinformował duszpasterzy parafii o planowanej wizycie miesiąc wcześniej. Proboszcz wraz z wikariuszami natychmiast rozpoczęli przygotowania. Parafia, która obejmuje swym terytorium główną stację pociągową Rzymu nie jest łatwym ośrodkiem duszpasterskim. Jak przyznaje ks. Sanjay: „To trudna dzielnica, nie dlatego, że niebezpieczna, ale dlatego, że blisko Termini. Wiele rodzin sprzedało mieszkania i wyprowadziło się. Zostało niewielu parafian”.
CZYTAJ DALEJ

Spotkanie z prezesem Instytutu Ordo Iuris w Zielonej Górze

2026-02-26 08:23

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Bractwo św. Józefa

Parafia Miłosierdzia Bożego

Instytut Ordo Iuris

Karolina Krasowska

Prezes Instytutu Ordo Iuris mówił o zadania wynikających ze współczesnych zagrożeń

Prezes Instytutu Ordo Iuris mówił o zadania wynikających ze współczesnych zagrożeń

"Zadania wynikające ze współczesnych zagrożeń" – to temat spotkania z mec. Jerzym Kwaśniewskim, prezesem Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się 25 lutego w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.

Co jakiś czas w parafii na os. Kaszubskim odbywają się wartościowe spotkania, które mają wymiar edukacyjny. Podobnie było tym razem. Gościem był mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Jak mówi, dojrzała wiara, powinna owocować zaangażowaniem społecznym: 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję