Reklama

Niedziela Częstochowska

Młodzi – reaktywacja!

4 kwietnia Niedziela startuje z projektem. Na terenie naszej archidiecezji częstochowskiej będzie dostępna Niedziela Młodych.

Niedziela częstochowska 14/2021, str. I

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Karol Porwich/Niedziela

Podczas pracy nad Niedzielą Młodych

Podczas pracy nad Niedzielą Młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwszy numer Niedzieli Młodych to nasze zaproszenie młodzieży do dialogu. Nie chcemy pouczać i moralizować, chcemy opowiedzieć o naszym doświadczeniu wiary i podzielić się tym, co najlepsze. Chcemy wspólnie pokazać, że w Kościele jest miejsce dla młodych i że Kościół zapału młodych bardzo potrzebuje – mówi redaktor prowadzący Damian Krawczykowski.

POBIERZ NOWY NUMER NIEDZIELI MŁODYCH - PDF

Podziel się cytatem

Za darmo

Niedziela Młodych to reaktywowany projekt, który będzie dostępny za darmo w parafiach archidiecezji częstochowskiej. W 2021 r. ukażą się 4 numery – pierwszy w tę, wielkanocną niedzielę, kolejny już w maju.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Młodzi dla młodych

Niedziela Młodych została stworzona przez młodych ludzi z myślą o młodzieży poszukującej swojego życiowego celu. – Chcemy pokazać, że wiara jest dla każdego, a Kościół może stać się drugim domem młodego człowieka. My znaleźliśmy w nim swoje miejsce. Chcemy tym doświadczeniem dzielić się z innymi, pragniemy pokazać, że życie z Jezusem jest piękniejsze – dopowiada Agata Kowalska.

Rozmaitości

Jakie tematy będziemy poruszać? Prawdy wiary, sprawy teologiczne przedstawione młodzieżowym językiem, problemy młodych. Znajdzie się również miejsce na „polecajki”, czyli godne uwagi miejsca w sieci, książki czy gry. Nie zabraknie także tematów z zakresu ekologii.

Napiszcie do nas

Zachęcamy wszystkich młodych do aktywnego włączenia się w to dzieło! Jeśli są tematy, które chcielibyście, żebyśmy poruszyli, jesteście czymś zainteresowani – czekamy na Wasze pomysły, pytania i komentarze na Facebooku: Niedziela Młodych lub pod adresem e-mail: mlodzi@niedziela.pl .

Niedziela Młodych to tylko część projektu, więcej na: www.mlodzi.niedziela.pl .

2021-03-30 10:54

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święta dziewczyna z sąsiedztwa

Niedziela Ogólnopolska 4/2019, str. 54-57

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Riccaqrdo Ghinelli

Sandra Sabattini

Sandra Sabattini

Nie była mistyczką ani mniszką. To koleżanka z duszpasterstwa, która lubiła lody truskawkowe. Właśnie trwa jej proces beatyfikacyjny. Kim była Sandra Sabattini i dlaczego warto ją poznać w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Panamie?

Co można powiedzieć o tej świętej dziewczynie? Lubiła spacery brzegiem morza. Była świetną sportsmenką, od dziecka z pasją grała w piłkę z bratem i jego kolegami, a jako nastolatka trenowała biegi. Pełna życia, energiczna, roześmiana. Zawsze w gronie rodziny albo przyjaciół.
CZYTAJ DALEJ

Adwent. Nadzieja ożywiona pewnością

2025-12-04 15:07

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

„Rozpoczynamy Adwent, aby przygotować się do ponownego przeżycia w Boże Narodzenie tajemnicy Jezusa, Syna Bożego, «zrodzonego, a nie stworzonego, współistotnego Ojcu», jak uroczyście ogłosili Ojcowie zgromadzeni na Soborze w Nicei 1700 lat temu”. Słowami wypowiedzianymi przez Leona XIV w Stambule przeżywamy ten szczególny czas roku liturgicznego. Vatican News proponuje przyjrzenie się arcydziełu z kolekcji papieskich, opatrzonemu słowami Papieży. Dziś to słowa Benedykta XVI.

Oczekiwanie, które charakteryzuje czas Adwentu, jest pełne nadziei — tematu będącego w centrum Jubileuszu. Znana przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych, opowiedziana przez Jezusa i zapisana w 25. rozdziale Ewangelii według św. Mateusza, wprowadza nas w czas liturgicznego przygotowania do Narodzenia Pańskiego.
CZYTAJ DALEJ

Diamentowe pióro

2025-12-05 10:14

Magdalena Lewandowska

Zwycięzcą tegorocznego Diamentowego Pióra została Aleksandra Kossak z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

Zwycięzcą tegorocznego Diamentowego Pióra została Aleksandra Kossak z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

– Te prace pokazują piękne, wyjątkowe i głębokie pisanie ludzi młodych – mówi ks. Jerzy Babiak

Znamy już tegorocznych zwycięzców Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Diamentowego Pióra. I miejsce zdobyła praca Aleksandry Kossak z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, II miejsce Kacper Wąsowicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy i trzecie ex aequo – Stanisław Skupień, IV Publiczne LO Zakonu Pijarów w Bolesławcu i Kajetan Lenik, Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu. W konkursie wzięło udział 171 młodych uczestników z 26 miejscowości Dolnego Śląska. Zadaniem, przed jakim stanęli uczniowie, było napisanie pracy na jeden z dwóch tematów:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję