Reklama

Niedziela Podlaska

DROHICZYN

Pogłębić relacje

Jak pracować z dziećmi i młodzieżą w szkole i parafii. Służba liturgiczna.

Niedziela podlaska 41/2021, str. II

[ TEMATY ]

formacja

kapłani

Ks. Piotr Jarosiewicz

Spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej

Spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pod takim hasłem w dniach 24-25 września miało miejsce spotkanie formacyjne kapłanów diecezji drohiczyńskiej. Prawie dwudziestu młodych prezbiterów przez dwa dni zastanawiało się w jaki sposób dotrzeć do współczesnej młodzieży, by wprowadzić ich w głąb relacji z Bogiem oraz dać możliwość rozwoju duchowego we wspólnocie ministrantów i lektorów. Kapłani rozpoczęli od modlitwy Liturgią Godzin. Następnie blok tematyczny poprowadził ks. Mateusz Gołoś, nowy Duszpasterz Służby Liturgicznej Diecezji Drohiczyńskiej.

W sobotę ks. Dariusz Kucharek, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie wprowadził zgromadzonych w warsztaty poprzez konferencję, rozmyślanie i modlitwę w ciągu dnia. Po niej miał miejsce kolejny blok tematyczny. Na spotkanie przybył także bp Piotr Sawczuk, który podziękował za pracę oraz wskazał, jak ważna jest obecność i osobista świętość kapłanów, który pracują z młodzieżą. Ksiądz Krzysztof Mielnicki, dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego podzielił się świadectwem pracy w parafii oraz rozdał zaświadczenia warsztatów.

Tematem podsumowującym warsztaty było: Duszpasterstwo służby liturgicznej na poziomie diecezji z jednoczesnym zaproszeniem na rozpoczynający się w diecezji kurs lektora i ceremoniarza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-10-05 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oddolna listopadowa akcja modlitewna o powołania dla Polski i Holandii

[ TEMATY ]

modlitwa

kapłaństwo

powołanie

kapłani

WSD w Częstochowie

Powołania kapłańskie są niezbędnie konieczne do pełnienia misji, a nawet samego trwania każdego Kościoła jako wspólnoty sakramentalnej - mówi dr Dominika Krupińska, która zachęca do listopadowej akcji modlitewnej o powołania kapłańskie dla Polski i Holandii. Jej inicjatywie pobłogosławili już bp Jan Hendriks, koadiutor diecezji Haarlem-Amsterdam oraz ordynariusz włocławski bp Wiesław Mering.

- W tym roku za temat akcji modlitewnej wybrałam powołania kapłańskie i zakonne, ponieważ są one niezbędnie konieczne do pełnienia misji, a nawet samego trwania każdego Kościoła jako wspólnoty sakramentalnej. Brak powołań jest pierwszym sygnałem kryzysu Kościoła, a ich obfitość - jego odradzania się. Proszę o modlitwę o liczne i święte powołania dla Kościoła polskiego i holenderskiego za przyczyną świętych, którzy należeli do pierwszego pokolenia misjonarzy w naszych krajach i swoim słowem (św. Willibrord) lub krwią męczeńską (Pięciu Braci) głosili naszym przodkom wiarę w Chrystusa. Warto dodać, że Willibrord był mnichem iroszkockim, a dwóch z Pięciu Braci - Włochami. Pokazuje to wymownie, że Europa wiary stanowi jedność - mówi w rozmowie z KAI Dominika Krupińska, doktor teologii i historyk, która zajmuje się promowaniem w Polsce chrześcijańskiego dziedzictwa niderlandzkiego obszaru kulturowego oraz animowaniem w Polsce środowisk wspierających katolików holenderskich. Założyła w tym celu Stowarzyszenie Brandsma oraz prowadzi bloga "Adoptuj kościół w Holandii".
CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Niedziela Ogólnopolska 51/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Św. Paulin z Noli

Św. Paulin z Noli
Drodzy Bracia i Siostry!
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2026-06-22 12:39

[ TEMATY ]

oświadczenie

Archidiecezja Krakowska

Oświadczenie w sprawie wyników eksperckiej analizy finansowo-organizacyjnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie

W pierwszym kwartale br., z inicjatywy kard. Grzegorza Rysia, w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona ekspercka analiza finansowo-organizacyjna. Przygotował ją pro bono dr Jarosław Bauc, ekonomista i menedżer, minister finansów w rządzie prof. Jerzego Buzka w latach 2000–2001.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję