Reklama

Troska o ubogich

Koszalin. Po zniszczeniach spowodowanych przez wichurę potrzeba nowej jadłodajni dla ubogich.

Niedziela Plus 7/2022, str. XI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Silny wiatr zniszczył pawilon służący za jadłodajnię Domu Miłosierdzia w Koszalinie. Ubodzy, samotni i bezdomni codziennie odbierali tam ciepłe posiłki lub jedli je na miejscu. Niekiedy odprawiano tu też Msze św. polowe. Do czasu wprowadzenia obostrzeń sanitarnych w 2020 r. jadłodajnia mieściła się w kamienicy Domu Miłosierdzia Bożego.

– Pandemia wymusiła na nas przeniesienie jadłodajni z budynku do namiotu, ale to 1,5-roczne doświadczenie pokazało nam, że taka otwarta powierzchnia wspólna lepiej służy tej misji. Dlatego chcemy ją kontynuować w podobnej formie – poinformował ks. Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. – Postanowiliśmy jednak zakupić namiot bardziej wytrzymały, z grubszego materiału, z podłogą. Chodzi o coś solidnego, co posłuży przez wiele lat.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zakup pawilonu o powierzchni 220 m2 to wydatek rzędu ok. 100 tys. zł. Stowarzyszenie rozpoczyna zbiórkę na ten cel. Środki pieniężne można wpłacać na jego konto.

Korzystający z jadłodajni nie zostaną pozbawieni codziennych ciepłych posiłków, ale na razie nie będą mogli ich zjeść na miejscu. 130-160 obiadów będzie wydawanych w styropianowych pojemnikach.

Troska o ubogich to jeden z głównych celów działania Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Jadłodajnia przyjmuje na obiady ok. 150 osób dziennie.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w diecezji

2026-05-26 14:31

[ TEMATY ]

diecezja

zmiany personalne

Karolina Krasowska

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 26 maja br. odebrali z rąk pasterza diecezji dekrety nominacyjne, a księża przechodzący na emeryturę podziękowania za wieloletnią posługę.

Wybrani proboszczowie, administratorzy i wikariusze 26 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze otrzymali od pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego dekrety kierujące do posługi w nowych parafiach, a księża przechodzący na emeryturę podziękowania za wieloletnią posługę. Tegoroczne zmiany personalne objęły blisko ponad 50 księży.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Za klauzurą powstają różańce na wizytę Papieża

2026-05-30 14:55

[ TEMATY ]

różaniec

Vatican Media

Hiszpańskie klasztory klauzurowe przygotowują tysiące ręcznie wykonanych różańców, które będą towarzyszyć czerwcowej wizycie Papieża Leona XIV. W inicjatywę, realizowaną przez 16 wspólnot żyjących na co dzień z dala od życia publicznego, zaangażowali się także młodzi wolontariusze pomagający w pakowaniu różańców. Jak informuje Vatican News, projekt stał się jednym z symboli przygotowań do papieskiej podróży.

Przed wizytą Papieża Leona XIV w Hiszpanii, zaplanowaną na 6–12 czerwca, szesnaście klasztorów kontemplacyjnych z różnych regionów kraju przygotowuje tysiące dziesiątek różańca dla pielgrzymów. Inicjatywa jest związana z podróżą apostolską odbywającą się pod hasłem „Podnieście oczy” („Alzad la mirada”).
CZYTAJ DALEJ

Pierwsze parafie neoprezbiterów

2026-05-30 19:23

[ TEMATY ]

dekrety

neoprezbiterzy 2026

pierwsze parafie

archwwa.pl

Abp Adrian Galbas SAC po udzieleniu dziś święceń kapłańskich w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie ośmiu neoprezbiterom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater” wręczył im dekrety, kierując ich do pierwszych parafii, gdzie będą wikariuszami.

Ks. Ignacy Ciechomski, mianowany wikariuszem parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję