Reklama

Wiadomości z Podlasia

Niedziela podlaska 22/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

10 maja, z inicjatywy ks. Jarosława Kuźmickiego - dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego, w Drohiczynie odbył się Dzień Skupienia Organistów i Kościelnych z diecezji drohiczyńskiej. Ćwiczeniom duchowym przewodniczyli ks. Sławomir Mazur i ks. Jarosław Kuźmicki. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób. Kolejny dzień skupienia odbędzie się 20 września br.

10 maja w gmachu WSD w Drohiczynie odbyło się pierwsze diecezjalne spotkanie Parafialnych Zelatorek Kółek Różańcowych i Liderów Wspólnot Maryjnych. Wzięło w nim udział ok. 100 osób z 30 parafii naszej diecezji. Celem spotkania, któremu przewodniczył ks. Roman Kowerdziej - diecezjalny Duszpasterz Wspólnot Maryjnych, było powołanie struktur diecezjalnych w ramach wspólnot maryjnych. Konferencję do zgromadzonych wygłosił ks. inf. Eugeniusz Borowski. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w kaplicy seminaryjnej.

11 maja w kościele św. Katarzyny w Warszawie bp Antoni Dydycz uczestniczył w intronizacji obrazu Mater Admirabilis.

12-13 maja bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej w parafii pw. św. Michała Archanioła w Starejwsi. Proboszczem parafii powstałej w 1473 r., liczącej ok. 3900 wiernych, jest od 2002 r. ks. kan. Ryszard Adam Nicpoń. Funkcję wikariusza i prefekta szkół pełni ks. Adam Safiańczuk.

13 maja w wielu parafiach naszej diecezji rozpoczęły się Nabożeństwa Fatimskie połączone z procesją różańcową. W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie - nabożeństwu przewodniczy ks. Sławomir Mazur - profesor WSD w Drohiczynie.

13 maja bp Antoni Dydycz przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił kazanie w kościele Ojców Kapucynów pw. Zwiastowania Pańskiego w Krakowie z okazji 300-lecia jego konsekracji.

14 maja w gmachu WSD w Drohiczynie odbyło się spotkanie księży pełniących obowiązki dekanalnych duszpasterzy, którego celem było przygotowanie I Diecezjalnego Dnia Ministranta w dniu 21 czerwca w Miedznej oraz spotkań dekanalnych Służby Liturgicznej. Obradom przewodniczyli ks. Roman Kowerdziej - dyrektor Wydziału ds. Duszpasterstwa Młodzieży i ks. Marek Dąbrowski - diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

15 maja bp. Antoni Dydycz udzielił sakramentu bierzmowania 73 młodym ludziom z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie. Proboszczem parafii jest ks. kan. Tadeusz Kocuk, zaś funkcję wikariusza i prefekta szkół pełni ks. Stanisław Milik.

15 maja w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku odbyła się sesja naukowa Księży Profesorów Wyższych Seminariów Duchownych z archidiecezji białostockiej, diecezji drohiczyńskiej, łomżyńskiej i siedleckiej. W ramach tego spotkania referat na temat Ksiądz Michał Sopoćko jako promotor i apologeta kultu Miłosierdzia Bożego wygłosił ks. dr Henryk Ciereszko - profesor AWSD w Białymstoku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stań na nogi! Reaguj na hejt

2025-06-06 10:41

[ TEMATY ]

ks. Marek Studenski

Diecezja Bielsko-Żywiecka

„Stań na nogi. Duch odwagi na trudne czasy”. Trzy historie – każda z nich jak lustro, w którym przegląda się nasza współczesność. To opowieść o znaku krzyża, który kosztował 150 tysięcy marek. O pisarzu, który chciał się przypodobać tyranowi, ale skończył publicznie wyśmiany. I o Prymasie Tysiąclecia, który nawet podczas aresztowania potrafił opatrywać rany prześladowców.

Duch Święty nie jest po to, by nas unosić nad ziemią. On nas stawia na nogi. Daje męstwo mówienia prawdy, nawet gdy jest to niewygodne.
CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski pod wodzą trenera Probierza

2025-06-08 21:54

[ TEMATY ]

Robert Lewandowski

PAP/Michał Meissner

Robert Lewandowski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski do czasu, kiedy jej trenerem będzie Michał Probierz - poinformował piłkarz Barcelony w internecie.

"Biorąc pod uwagę okoliczności i utratę zaufania do selekcjonera Reprezentacji Polski postanowiłem do czasu, kiedy jest trenerem zrezygnować z gry w Reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że będzie dane mi jeszcze zagrać dla najlepszych kibiców na świecie" - przekazał Lewandowski.
CZYTAJ DALEJ

Parafia zorganizowała Zjazd Motocyklistów. Przyjechały ich setki

2025-06-08 19:21

[ TEMATY ]

parafia

Bachledówka

Zjazd Motocyklowy

Miętustwo

Adobe Stock

Zjazd Motocyklowy

Zjazd Motocyklowy

Pierwszym punktem XIII Zjazdu Motocyklowego w podhalańskim Miętustwie w niedzielę 8 czerwca była parada, która zaczęła się przy sanktuarium na Bachledówce. W wydarzeniu uczestniczyły setki motocyklistów z południa Polski i nie tylko. Uczestnicy wydarzenia modlili się podczas Msza św. a następnie korzystali z atrakcji przygotowanych w ogrodach plebańskich.

Już po raz trzynasty parafia NMP Królowej Polski w podhalańskim Miętustwie współorganizowała wraz z Grupą „Pasja i Wiara” Zjazd Motocyklowy dla miłośników tych i im podobnych pojazdów. Pierwszym punktem wydarzenia była parada, podczas której motocykliści przejechali z sanktuarium na Bachledówce do Miętustwa. Potem spotkali się na Mszy św., której przewodniczył ks. Tomasz Stec, proboszcz parafii w Kościelisku i archidiecezjalny duszpasterz motocyklistów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję