Reklama

Niedziela plus

Poznań

Świętowały z młodzieżą

Albertyński Dzień Wolontariatu był jednym z wydarzeń organizowanych w ramach 50-lecia istnienia poznańskiej prowincji sióstr albertynek.

Niedziela Plus 19/2022, str. X

[ TEMATY ]

Poznań

Facebook/Albertynki w Poznaniu

Wprogramie wydarzenia były: wykład o albertyńskich formach pomocy potrzebującym, świadectwa wolontariuszy i osób wychodzących z bezdomności, modlitwa o pokój na Ukrainie, wielbienie oraz biesiada przy grillu. Spotkanie odbyło się 23 kwietnia przy parafii świętych Cyryla i Metodego w Poznaniu.

– Z okazji jubleuszu podjęłyśmy wiele inicjatyw modlitewnych w placówkach, gdzie pełniłyśmy posługę. Chciałyśmy podkreślić posługę młodzieży, która w naszym charyzmacie obecna jest w wielu dziełach – powiedziała s. Dobrawa Korzeniewska z Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, które w stolicy Wielkopolski prowadzą jadłodajnię Caritas.

Siostra podkreśliła, że bez wolontariatu, który gromadzi młodych ludzi z Poznania, Suchego Lasu, Czerwonaka czy Kamionek, działalność jadłodajni nie byłaby możliwa.

Reklama

Gościem specjalnym spotkania był Dobromir Makowski z Pabianic, inicjator RapPedagogii, czyli spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień, który na podstawie osobistych doświadczeń postanowił pomóc innym.

Młodzi wysłuchali też konferencji przygotowanej przez, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego.

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: zakończyła się Msza św. z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski

[ TEMATY ]

Poznań

Chrzest Polski

polskieradio.pl

W Poznaniu zakończyła się uroczysta Msza św. dziękczynna, sprawowana z okazji jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. W modlitwie pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina uczestniczył polski Episkopat, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Prezydent RP, członkowie rządu, parlamentarzyści oraz delegacje Episkopatów Europy.

Preludium c-moll ks. Józefa Surzyńskiego oraz śpiew chóru poprzedziły zbiorowe wykonanie "Bogurodzicy", która zabrzmiała w katedrze poznańskiej na rozpoczęcie uroczystej Mszy św. To najstarsza utrwalona polska pieśń religijna i najstarszy zachowany polski tekst poetycki na podstawie Chorału Gregoriańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Wakacje z Bogiem: Wypoczynek z Panem Bogiem

Wreszcie są, doczekaliśmy się: wakacje – czas odpoczynku i letnich wypraw. Myślę, że większość z was ma już jakieś plany. Jasne, wszystko zależy od zasobności naszych portfeli. Z drugiej strony, nawet z najbardziej wypasionego urlopu możemy wrócić niezadowoleni i jeszcze bardziej zmęczeni.

Zastanówmy się więc, co trzeba zrobić, aby niezależnie od okoliczności, po powrocie móc spojrzeć za siebie i stwierdzić, że mimo iż niektóre sprawy nie poszły zgodnie z planami, to jednak nie był to czas stracony.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmieję się z siebie i idę dalej

2022-07-06 15:07

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nadal jestem zwolennikiem porannej modlitwy, bo jeśli nie zaczniesz dnia od modlitwy, to od samego rana wpadasz w maszynkę do mięsa – powiedział Papież w rozmowie ze swym byłym rzecznikiem prasowym w archidiecezji Buenos Aires. Ks. Guillermo Marcó pytał Franciszka o jego codzienne życie.

Mówiąc o swej modlitwie, Papież powiedział, że modli się tak jak ma się modlić biskup, czyli mając na względzie swoją owczarnię. Przyznał też, że wiele się uczy od ludzi. „Moje serce jest magazynem, jest pełne rzeczy, które przechowuję. Cały czas muszę poszerzać półki. Jestem trochę kolekcjonerem w dobrym tego słowa znaczeniu, nie chcę stracić żadnej z dobrych rzeczy, które ludzie mi dają” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję