Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ostatni raz z moją klasą

Absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

maturzyści

absolwent

zakończenie roku

Joanna Ferens

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny, podczas której cała społeczność szkolna modliła się o dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla absolwentów. Po Mszy św., w auli franciszkańskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i pocztu sztandarowego uczniom klasy pierwszej oraz wręczenie nagród uczniom, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Ponadto młodsi uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny, w którym pokazali, z przymrużeniem oka, szkolną rzeczywistość z ostatnich trzech lat.

Nie jesteście sami

Reklama

Katecheta katolickiego liceum ks. Łukasz Duda w kazaniu mówił do absolwentów, aby w życiu zawsze kierowali się mądrością i pokładali swoją nadzieję w Jezusie Chrystusie. – Wiele wyborów teraz przed wami. Na pewno zastanawiacie się, do jakiej pracy teraz pójść, jaki kierunek studiów wybrać, wyjechać za granicę, a może zostać, na którą drogę powołania wkroczyć? I chcę wam powiedzieć, że w tych waszych wyborach nie jesteście sami. Są z wami wasi rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki, ale przede wszystkim jest z wami Jezus Chrystus. Co zatem zrobić, aby te wybory były mądre? Pamiętajcie o tym, by w dorosłym życiu ufać Jezusowi. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię”. I właśnie to Boże przesłanie chcę wam dziś zostawić na całe wasze dorosłe życie. Jezus mówi dziś do was, bo stajecie przed wieloma wyborami: Przyjdźcie do mnie wy, którzy może nie wiece, co robić w życiu. Przyjdźcie do mnie wy, którzy boicie się stresu i matury – wy, w których sercu brakuje pokoju – powiedział.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nie zapominajcie korzeni

– Pamiętajcie, że kończycie szkołę o korzeniach i wartościach katolickich – dodał ks. Łukasz Duda. – Jesteście świadkami tego, iż nie jest zwyczajna szkoła, że jest to szkoła, w której są wartości, że jest to mała wspólnota, która ma katolickie korzenie. To, że jesteśmy małą społecznością, jest wielkim atutem naszej szkoły, bo możecie się poznać, nie jesteście anonimowi. Pamiętajcie, że wyszliście ze szkoły, która ma wiele wartości. Spędziliście tu trzy piękne lata, a od teraz bądźcie w świecie świadkami Jezusa Chrystusa. Nie wstydźcie się wiary, w trudnych chwilach pamiętajcie o modlitwie i dawajcie świadectwo o naszym wyjątkowym liceum, gdyż to miejsce już na zawsze pozostanie częścią waszego życia – tłumaczył.

Słowo księdza dyrektora

Specjalne życzenia skierował do absolwentów dyrektor szkoły ks. Witold Batycki. – Dziś uczniowie klas trzecich ukończyli nasze katolickie liceum. Jest to dla nich i dla nas bardzo ważna chwila. Wychodząc z naszej szkoły, przekraczają kolejny próg w swoim życiu. Życzymy im, aby spełniali swoje marzenia, osiągnęli wszystkie cele, które sobie założyli, wstępując do szkoły, która ma katolickie korzenie. Pragniemy cieszyć się ich powodzeniami, które z pewnością będą ich udziałem. Zapewne każdy z nich ma swoje marzenia, dlatego życzymy, aby urzeczywistniały te nadzieje, które pokładają w nich również ich rodzice i grono nauczycieli. Pragniemy, by stali się również wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły w Polsce i na świecie – życzył.

Na zakończenie maturzyści ostatni raz spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz czekają ich egzaminy maturalne, które będą trwały cały maj i wybór dalszej drogi życiowego powołania.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Absolwent 70-lecia Politechniki Częstochowskiej

Tytułem Absolwenta 70-lecia Politechniki Częstochowskiej został uhonorowany dr Włodzimierz Chwalba, prezes Zarządu firmy „Metal Union” w Częstochowie. Dyplom i statuetkę wręczono podczas Gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie 10 maja br.
CZYTAJ DALEJ

Bp Milewski: w „Dzienniczku” św. Faustyna zostawiła najlepszy program na przeżycie Wielkiego Postu

2026-02-23 08:04

[ TEMATY ]

bp Mirosław Milewski

św. Faustyna Kowalska

Karol Porwich/Niedziela

Bp Mirosław Milewski

Bp Mirosław Milewski

U progu Wielkiego Postu św. Faustyna Kowalska uczy nas swoim życiem i zapiskami z „Dzienniczka”, jak dobrze przeżyć czterdzieści dni pokuty i nawrócenia. Przybliżała się do Jezusa trzema drogami: modlitwą, postem i jałmużną - powiedział bp Mirosław Milewski podczas wprowadzenia relikwii Apostołki Bożego Miłosierdzia w swojej rodzinnej parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

Uroczystość odbyła się 22 lutego, w 95. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku. Wspólnota parafii, w której - jak podkreślał biskup - kult Bożego Miłosierdzia jest żywy od lat, przyjęła relikwie jako dar i zobowiązanie. W parafii od dekady działa Bractwo Miłosierdzia, codziennie odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a każdego 22. dnia miesiąca trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. - Relikwie są znakiem obecności świętych pośród nas. To szczególna pamiątka po osobie, która heroicznie odpowiedziała na Boże wezwanie - mówił bp Milewski, wskazując, że przyjęcie relikwii u progu Wielkiego Postu ma głęboką wymowę.
CZYTAJ DALEJ

Dlaczego w Wielkim Poście milknie „Alleluja”?

2026-02-23 20:25

[ TEMATY ]

Wielki Post

milknie

Alleluja

Karol Porwich/Niedziela

Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia, w którym także muzyka podlega wyraźnym zasadom i wewnętrznej dyscyplinie. O znaczeniu ciszy, milknącym „Alleluja” oraz o tym, jak dobierać repertuar w tym okresie roku liturgicznego, rozmawiamy z ks. dr. Grzegorzem Lenartem, duszpasterzem muzyków kościelnych Archidiecezji Krakowskiej i przewodniczącym Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

Czym Wielki Post różni się od innych okresów liturgicznych pod względem muzyki? Czy jego wyjątkowy charakter przekłada się na sposób, w jaki Kościół kształtuje muzykę w tym czasie?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję