Reklama

Wiara

Potęga modlitwy

Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich” –takie było pragnienie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. To również hasło X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca połączonej z II Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca na Jasnej Górze.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenia te przypadają w 200. rocznicę powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz w roku beatyfikacji Pauliny Jaricot, która odbyła się 22 maja w Lyonie, jej rodzinnym mieście.

Organizatorzy pielgrzymki i kongresu mają nadzieję, że oba wydarzenia pogłębią świadomość misyjną Kościoła w Polsce, a także przyczynią się do jeszcze większego rozwoju dzieła Żywego Różańca. Zaproszeni prelegenci podczas kongresu wskażą na konieczność misji Kościoła i modlitwy różańcowej. Wśród nich są: ks. dr Bogdan Michalski, dr Wincenty Łaszewski i ks. prof. dr hab. Marek Tatar. Na kongres przybędzie również abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Warto podkreślić, że w Polsce ponad 2 mln ludzi aktywnie uczestniczy w Żywym Różańcu. Wydarzenie na Jasnej Górze jest więc okazją do pokazania siły modlitwy różańcowej i zaprezentowania wspólnot różańcowych. – Żywy Różaniec, założony przez Paulinę Jaricot, stał się narzędziem wsparcia duchowego dla dzieła misyjnego Kościoła. Jest on zapleczem duchowym dla misji Kościoła – podkreśla ks. Jacek Gancarek, krajowy moderator Żywego Różańca.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza św. dziękczynna za beatyfikację Pauliny Jaricot i 200-lecie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

2022-05-24 12:50

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukraina: biskupi wzywają do modlitwy różańcowej i postu w intencji pokoju

[ TEMATY ]

różaniec

biskupi

pokój dla Ukrainy

Karol Porwich/Niedziela

O modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie zaapelowali biskupi Kościoła rzymskokatolickiego w tym kraju. Przyznali, że wojna Rosji przeciwko Ukrainie, której doświadczamy tak długo i wyczerpująco, nie słabnie.

Eskalacja konfliktu zbrojnego w ostatnich dniach zwróciła uwagę na potrzebę wzmożenia modlitwy o zakończenie wojny i o pokój w tym kraju. - Dlatego rozporządzamy, aby cały październik, który jest poświęcony w szczególny sposób Maryi Królowej Różańca, w każdym kościele, wspólnocie i rodzinie odmawiano (razem lub indywidualnie) modlitwę różańcową w intencji pokoju w naszym kraj. Ogłaszamy również w każdy piątek października dzień postu o chlebie i wodzie dla wszystkich katolików obrządku łacińskiego na całym terytorium Ukrainy w tej samej intencji – napisali hierarchowie obrządku łacińskiego.
CZYTAJ DALEJ

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny królują we wnętrzach

2025-07-03 09:51

[ TEMATY ]

moda

firany gotowe

wzory i tkaniny

wnętrza

firanki

Materiał sponsora

Modne firany i zasłony

Modne firany i zasłony

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się dość szybko, dlatego wybierając gotowe firanki, powinieneś uwzględnić nie tylko własne preferencje, ale i to, co jest modne w 2025 roku. Ostatnie miesiące to czas, w którym na topie są przede wszystkim motywy, barwy i dekory związane z naturą, jednak projektanci mają także ciekawe inspiracje dla miłośników oryginalniejszych wnętrz. Jakie są najmodniejsze firany na 2025 rok?

W ostatnich miesiącach w aranżacjach wnętrz dominują naturalne kolory i materiały. Dotyczy to także dekoracji okiennych, dlatego gotowe firany w stylu eko należą do najmodniejszych w tym roku. Wyróżniają się spośród innych wzorów za sprawą delikatności i lekkości. Stonowane barwy świetnie komponują się z wyrazistymi akcentami w postaci barwnych, kwitnących kwiatów i intensywnie zielonych roślin egzotycznych, które rosną na parapecie. Dzięki temu firany w duchu eko są świetnym wyborem dla miłośników kwiatów i zieleni, którzy otaczają się licznymi roślinami doniczkowymi w całym domu.
CZYTAJ DALEJ

Wrocław-Koszalin: Ks. Mariusz Dmyterko biskupem pomocniczym eparchii wrocławsko-koszalińskiej

2025-07-10 12:05

[ TEMATY ]

grekokatolicy

Kościół greckokatolicki

Ks. Mariusz Dmyterko

Eparchia Wrocławsko-Koszalińska Kościoła Greckokatolickiego

Ks. Mariusz Dmyterko, dotychczasowy proboszcz parafii greckokatolickiej w Białym Borze, został mianowany biskupem pomocniczym eparchii (diecezji) wrocławsko-koszalińskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce – podała dziś w południe Nuncjatura Apostolska.

Ojciec Święty Leon XIV mianował ks. Mariusza DMYTERKO, dotychczasowego proboszcza parafii greckokatolickiej w Białym Borze, biskupem pomocniczym eparchii (diecezji) wrocławsko-koszalińskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję