Reklama

Niedziela Wrocławska

Milicz

Mocne świadectwo męczenników

Do parafii św. Andrzeja Boboli trafiły relikwie bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Niedziela wrocławska 25/2022, str. III

[ TEMATY ]

relikwie

męczennicy z pariacoto

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Przekazanie relikwii

Przekazanie relikwii

Relikwie na ręce proboszcza parafii ks. Słobodeckiego przekazali o. Grzegorz Adamczyk oraz br. Jan Hruszowiec. Następnie proboszcz podziękował ojcom franciszkanom. – Cieszę się, że relikwie polskich męczenników trafiły do naszej parafii. W sposób szczególny moją radością są relikwie bł. o. Zbigniewa, mojego patrona – zaznaczył ks. Słobodecki. – Kiedy patrzymy na życie naszych bł. męczenników, widzimy, jak bardzo byli napełnieni Duchem odwagi i głoszenia Chrystusa. Pozostawili wszystko i ofiarowali Go dla imienia Jezus. Duch Święty wypełniał ich. – zaznaczył o. Adamczyk.

Męczennicy franciszkańscy wiedzieli, że czeka na nich niebezpieczeństwo. – Zostali zabici z nienawiści do Ewangelii, bo czynili dobro.

Nie było to w myśl rewolucji i ideologii Świetlistego Szlaku. Zabili ich komuniści – powiedział kaznodzieja.

Reklama

– Proszę was, abyście mając w swojej parafii relikwie bł. Męczenników franciszkańskich, modlili się za swoje rodziny, dzieci, rodziców, waszych kapłanów, parafię. Jeśli taka będzie wola Boża, intencje te będą wysłuchane – zachęcał kapłan.

Z okazji uroczystości wprowadzenia relikwii można było oddać im cześć przez ucałowanie. Natomiast po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można było otrzymać relikwie drugiego stopnia (cząstki ubrań błogosławionych misjonarzy).

2022-06-14 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczyste wspomnienie błogosławionych misjonarzy - męczenników z Pariacoto

Od pięciu lat 7 czerwca wspominamy pierwszych polskich misjonarzy-męczenników: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. W południe w niedzielę w Bazylice św. Franciszka w Krakowie celebrowana była msza św. dziękczynna za ich życie i działalność misyjną m.in. z udziałem ich rodzeństwa oraz ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów. Eucharystii przewodniczył misjonarz o. Jacek Lisowski. On też wygłosił okolicznościowe słowo.

Misjonarz przytoczył świadectwo Salomei i Anny, katechetek należących do grupy młodzieży, które towarzyszyły błogosławionym męczennikom w ich misyjnych wyprawach w wysokie góry. „Kiedy Ojcowie byli w parafii to tak, jakby sam Chrystus przebywał między nami, łatwo można było sobie wyobrazić jaki był. Bóg przeszedł przez Pariacoto” – cytował kobiety, po czym rozwinął tę myśl.

CZYTAJ DALEJ

Z Maryją w Kościele – hasło Pieszej Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę

2022-12-02 09:36

Archiwum Pieszej Pielgrzymki AP

Pielgrzymce przewodniczy zawsze abp Adam Szal

Pielgrzymce przewodniczy zawsze abp Adam Szal

W Ostrowie k. Radymna odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne przed 43. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Z Maryją w Kościele – pod takim hasłem odbędzie się przyszłoroczna Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę – podczas spotkania kapłani odpowiedzialni za organizację wydarzenia rozmawiali o planowaniu kolejnej edycji. - Kiedy kończy się jedna pielgrzymka rozpoczęła się kolejna. Tuż po zakończeniu tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z Archidiecezji Przemyskiej, rozpoczynają się przygotowania do kolejnej – mówili uczestnicy. Spotkaniu przewodniczył abp Adam Szal – metropolita przemyski – od wielu lat pątnik pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję