Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Czy wiecie, że…

...Hosanna Festival to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od 30 lat jest organizowany w Siedlcach?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej. Z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Od tego roku festiwal przyjmuje rangę międzynarodową.

Wydarzenie jest organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski, a co ważne – również spoza jej granic, oraz liczną publiczność.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, wspierania rozwoju utalentowanej młodzieży czy możliwości atrakcyjnego wypoczynku, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest także okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów i solistów muzyki chrześcijańskiej z całego kraju, a także z zagranicy. A to wszystko przez wspólną modlitwę i zabawę!

Reklama

Ze względu na 30-lecie festiwalu w wydarzeniu będą mogli wziąć udział uczestnicy, którzy w poprzednich latach byli nagradzani na muzycznej scenie. Weekend wrześniowy, poza formułą festiwalową, będzie przede wszystkim szczerym i głębokim czasem uwielbienia Boga. Wydarzenie zostanie połączone z wyjątkowym jubileuszem – obchodami 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej.

Festiwal nie ma ograniczeń wiekowych – każdy, od niemowlaka do seniora, będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Występy trwają od 2 do 3 dni, a wszystkie wydarzenia z nimi związane realizowane są w Siedlcach. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września.

Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.hosannafestival.pl . /edg

2023-08-29 14:24

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hosanna festiwal już za tydzień!

[ TEMATY ]

festiwal

Hosanna festiwal

Mat.prasowy

"Hosanna Festival” to przede wszystkim muzyka, radość oraz wielki czas uwielbiania Pana Boga!

Impreza od wielu lat przyjmuje tę samą formułę, którą jednak organizatorzy każdego roku starają się wzbogacić o nowe elementy. Festiwal zazwyczaj trwa trzy dni i rozpoczyna się w piątek uroczystą Mszą Świętą inaugurującą festiwal oraz koncertem Uwielbienia. Sobota to próby akustyczne połączone z elementami warsztatów, a po nich zmagania konkursowe. Dzień kończy koncert gwiazdy wieczoru. Niedziela to wspólna Eucharystia, a po niej przegląd konkursowy w kategorii debiuty. Dawnej organizowany był również przegląd zespołów pielgrzymkowych. Po południu scenę oddajemy w ręce laureatów sobotniego przeglądu konkursowego, czyli podmiotów z dorobkiem artystycznym. Zespoły z całej Polski w różnych stylach muzycznych prezentują utwory z pozytywnym przesłaniem. Na koniec dnia następuje najbardziej emocjonujący moment – ogłoszenie werdyktu obu kategorii oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Festiwal zawsze kończy energetyczny koncert gwiazdy wieczoru o randze krajowej.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Nadzwyczajna audiencja jubileuszowa

2025-09-27 10:19

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

O zmyśle wiary oraz intuicji jako sposobu na życie nadzieją mówił dziś papież podczas nadzwyczajnej audiencji jubileuszowej. Na przykładzie życia św. Ambrożego ukazał, jak nadzieja może wynikać ze zdolności ludu do intuicyjnego wyczuwania.

Jubileusz sprawia, że stajemy się pielgrzymami nadziei, ponieważ intuicyjnie wyczuwamy wielką potrzebę odnowy, która dotyczy nas i całej ziemi.
CZYTAJ DALEJ

W Winnym Grodzie trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

2025-09-27 16:31

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno‑Muzyczne

Karolina Krasowska

IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

W Zielonej Górze od wczoraj trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. W tym roku w wydarzeniu uczestniczy 260 osób.

Od wczoraj w Zielonej Górze trwają IX Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, a w tym roku przeżywa je 260 osób, a uczestnicy są niemal z całej Polski. Tematem warsztatów jest Eucharystia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję