Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Modlitwa za Polskę

Prosimy, by mieli odwagę budować jedność wokół siebie – w naszej tak bardzo pokłóconej ojczyźnie – modlił się z młodzieżą kard. Grzegorz Ryś.

2024-03-26 12:47

Niedziela łódzka 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Łódź

Ks. Paweł Kłys

Z łódzkimi studentami

Z łódzkimi studentami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Metropolita łódzki wziął udział w nowennie „Akcja 21:20” w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która trwała od 16-24 marca. W 5. dniu modlił ze studentami się w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5” o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania. – Na czym ta siła i odwaga do wiary i do życiowego powołania polega? Polega na tym, żeby przyjść do Jezusa. Potem, żeby spotkać się z Jego wzrokiem pełnym miłości i wytrzymać ten wzrok. Odkrywszy tę Miłość, próbować się z nią zmierzyć. Zmierzyć się z faktem, że jest Ktoś, Kto mnie kocha i tym Kimś jest Jezus Chrystus. Wejść z odwagą w tę relację – mówił kard. Ryś w odniesieniu do Ewangelii o bogatym młodzieńcu (Mt 19, 16 – 22). I kontynuował: – Prosimy o tę odwagę, by mogli się zmierzyć z powołaniem ze strony Jezusa. By mieli też odwagę budować jedność wokół siebie – w naszej tak bardzo pokłóconej ojczyźnie. By potrafili być tymi, którzy budują mosty, którzy budują zgodę. By mieli odwagę i męstwo w przyjmowaniu życia, w poszanowaniu każdego życia. O takie męstwo, o taką odwagę modlimy się dla młodych ludzi w Polsce.

Nowenna była zainicjowana przez Konferencję Episkopatu Polski w związku z niepokojącą sytuacją społeczną w kraju. Według danych ze strony: nowenna2120.pl w województwie łódzkim do modlitwy dołączyło blisko 700 osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wytchnienie dla seniorów

Niedziela łódzka 39/2023, str. V

[ TEMATY ]

Łódź

uniwersytet trzeciego wieku

Piotr Drzewiecki

Dyrektor SUTW – Barbara Turała ze słuchaczami

Dyrektor SUTW – Barbara Turała ze słuchaczami

Nasza przewagą jest to, że jesteśmy małym uniwersytetem, wszyscy się znamy, pomagamy sobie i po prostu lubimy spędzać ze sobą czas! – mówi z uśmiechem Barbara Turała.

Od 16 lat na Wodnej działa jedyny w Polsce Salezjański Uniwersytet Trzeciego Wieku, jedna z trzech uczelni w Łodzi przeznaczona dla seniorów, oferująca wykłady, zajęcia praktyczne oraz wycieczki i integrację dla osób w jesieni życia.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: Dobrą Nowiną jest Osoba!

2024-04-18 08:15

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

@VaticanNewsPL / ks. Paweł Rytel-Andrianik

- Dobrą Nowiną nie jest jakaś historia, nie jest jakaś teoria. Dobrą Nowiną jest Osoba! Chrześcijaństwo rozpoczyna się wtedy, kiedy człowiek spotyka się z Osobą Jezusa Chrystusa. My ludziom opowiadamy bardzo wiele rzeczy, tylko wcale nie prowadzimy ich do spotkania z żywą Osobą – z Jezusem Chrystusem, a to Jezus jest Dobrą Nowiną - mówił kard. Grzegorz Ryś.

O tym, na czym polega ewangelizacja i w jaki sposób przekazuje się wiarę na podstawie Dziejów Apostolskich mówił kard. Grzegorz Ryś w homilii przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie. Duchowny zwrócił uwagę na to, że w ewangelizacji chodzi o to, by nie czekać na to, aż ludzie przyjdą do Kościoła, ale to - my musimy wyjść do nich. My musimy być wcześniej zanim wszyscy inni nadejdą. My musimy wyjść z miłością do wszystkich, których jeszcze nie ma! – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Papież na Forum Chrześcijańskie w Ghanie: potrzeba wspólnego świadectwa

2024-04-18 16:52

[ TEMATY ]

papież

forum

Ghana

PAP/ETTORE FERRARI

Jedność jest niezbędnym elementem do przyjęcia wizji Królestwa Bożego. Dlatego też istnieje nieodłączna więź między ekumenizmem a misją chrześcijańską. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na IV Światowe Zgromadzenie Globalnego Forum Chrześcijańskiego. Wydarzenie odbywa się w stolicy Ghany.

To ogólnoświatowe przedsięwzięcie ekumeniczne jest współtworzone przez chrześcijan wszystkich wyznań. Zostało zapoczątkowane w 1998 roku. Ma swoje lokalne odpowiedniki w wielu krajach świata. W Polsce jest nim Polskie Forum Chrześcijańskie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję