Reklama

Niedziela Świdnicka

Mobilizacja dla misji

Tegoroczna Niedziela Misyjna, obchodzona 20 października pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”, była czasem modlitwy i wsparcia dla misjonarzy.

Niedziela świdnicka 43/2024, str. V

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Archiwum prywatne

Violetta Leńska (w środku) podczas spotkania w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie

Violetta Leńska (w środku) podczas spotkania w Centrum Formacji Misyjnej
w Warszawie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W diecezji świdnickiej ofiary zbierane podczas Mszy świętych zasiliły Fundusz Solidarności, wspierający misjonarzy pracujących na najuboższych terenach świata.

Z tej okazji Violetta Leńska, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Świdnickiej, w rozmowie z Niedzielą Świdnicką przypomniała o wielu ważnych inicjatywach misyjnych, które miały miejsce w naszej diecezji w minionym czasie. Jedną z nich był konkurs misyjny „Pragnienia małej Tereski na miarę wielkiego serca”, w którym udział wzięły 22 szkoły. Akcja Kolędnicy Misyjni przyniosła ponad 8 tysięcy złotych na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, a w spotkaniu kolędników w Świdnicy uczestniczyły 123 osoby. Diecezja zorganizowała również warsztaty misyjne „Altruizm – obowiązek czy zadanie”, które zgromadziły kilkudziesięciu uczestników i były prowadzone przez siostry Klawerianki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nie sposób nie wspomnieć o regularnych zbiórkach na Krajowy Fundusz Solidarności, które organizowane były w takich dniach jak Światowy Dzień Misyjny Dzieci, Dzień Postu, Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami oraz w czasie Tygodnia Misyjnego. Diecezja świdnicka od lat angażuje się w te akcje, wspierając misjonarzy na różne sposoby, zarówno materialnie, jak i duchowo.

Innym godnym uwagi przedsięwzięciem było nawiązanie współpracy z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, co zaowocowało zainteresowaniem jednej z osób wyjazdem na misje. Ponadto nasza diecezja wzięła aktywny udział w ogólnopolskich spotkaniach animatorów misyjnych, co dodatkowo umacnia współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi w Polsce.

– Te inicjatywy pokazują, jak silnie nasza diecezja angażuje się w misyjne dzieło Kościoła, inspirując wiernych do wspierania misji – zarówno modlitwą, jak i ofiarami materialnymi. Dzięki temu każdy z nas może przyczynić się do niesienia Ewangelii tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – podkreśliła Violetta Leńska. /xmb

2024-10-22 13:24

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: objęcie diecezji przez nowego biskupa

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

diecezja.swidnica.pl

W liturgiczne wspomnienie świętego Wojciecha - głównego patrona Polski, w południe w świdnickiej Kurii Biskupiej odbyło się kanoniczne objęcie diecezji świdnickiej przez nowego ordynariusza, bp. Marka Mendyka.

Przed południem w WSD w Świdnicy, któremu patronuje św. Wojciech, biskupi sprawowali Mszę św. Eucharystii przewodniczył biskup świdnicki, a homilię wygłosił bp Ignacy Dec.
CZYTAJ DALEJ

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!"

2026-04-11 20:27

[ TEMATY ]

Osiem słów Zmartwychwstałego

Autorstwa Caravaggio/commons.wikimedia.org

Niewierny Tomasz (obraz Caravaggia)

Niewierny Tomasz (obraz Caravaggia)

Tomasz nie uwierzył od razu. Potrzebował zobaczyć rany Jezusa. I Jezus mu to umożliwił.

Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». (ZOBACZ WIĘCEJ: J 20,27-29).
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: niedzielna Msza św. niezbędna dla życia chrześcijańskiego

2026-04-12 13:18

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Adobe.Stock

W każdą niedzielę Kościół zachęca nas do czynienia tego, co robili pierwsi uczniowie – do gromadzenia się i celebrowania razem Eucharystii – podkreślił Leon XIV w II Niedzielę Wielkanocną, która – jak zaznaczył Papież - została poświęcona przez św. Jana Pawła II Miłosierdziu Bożemu.

Papież nawiązał do czytanej dziś w kościołach Ewangelii o ukazaniu się Jezusa Zmartwychwstałego apostołowi Tomaszowi, podczas którego Chrystus zachęca go „żeby spojrzał na ślady po gwoździach, żeby włożył rękę w ranę Jego boku i uwierzył”. Na to on odpowiada: „Pan mój i Bóg mój!”
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję