Reklama

W wolnej chwili

Bądź piękna

Po zimnych i ubogich w słońce dniach warto zadbać o skórę twarzy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zimna pogoda wysusza skórę twarzy i powoduje, że staje się ona podatna na podrażnienia, napięcia i zaczerwienienia, lub przeciwnie – blednie i traci blask. Na cerę wpływa też ogrzewanie mieszkań. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest często niska, przez co powietrze staje się zbyt suche. Poza tym brakuje świeżych, sezonowych owoców i warzyw, dlatego w diecie jest mało witamin i składników odżywczych. Siedzący tryb życia natomiast powoduje powstawanie obrzęków i sprawia, żecera staje się matowa, a brak ruchu na świeżym powietrzu powoduje nadwagę.

Warto zatem wykonać peeling, który pomaga usunąć martwy naskórek, stymuluje jego regenerację, odżywia i wygładza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zalej 2 łyżki płatków owsianych łyżką wrzącej wody, wymieszaj i odstaw na 5 minut, aby zmiękły. Następnie dodaj łyżkę płynnego miodu i dobrze wymieszaj. Nanieś mieszankę na wacik lub ściereczkę frotte i masuj nią twarz przez kilka minut. Następnie dokładnie spłucz i nałóż krem nawilżający na twarz.

Zaparz mocną zieloną herbatę i wymieszaj 15 ml napoju (3 łyżki) z dwiema łyżeczkami twarogu. Oo tej mieszanki dodaj odrobinę oleju migdałowego lub lnianego oraz startą skórkę pomarańczową. Nałóż mieszankę na twarz, odpocznij, a po kwadransie spłucz ją z twarzy.

Do 1 łyżki oliwy wyciśnij 3 kapsułki z witaminą A i E (z apteki), wymieszaj. Posmaruj twarz mieszanką, połóż się na 30 minut i zrelaksuj się. Następnie oczyść skórę chusteczką higieniczną i opłucz twarz letnią wodą.

Dobra rada: maseczka może spływać z twarzy, dlatego wcześniej warto przygotować złożoną podwójnie gazę, wyciąć w niej otwory na oczy i nos. Nałożyć na posmarowaną oliwą twarz.

2025-03-25 15:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do końca sierpnia w Częstochowie pojawi się blisko 90 pielgrzymek

2025-08-19 14:46

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

pielgrzymki

90

Karol Porwich/Niedziela

Do końca sierpnia w Częstochowie pojawi się blisko 90 pielgrzymek – podał we wtorek tamtejszy Urząd Miasta. Od 20 sierpnia do końca miesiąca na Jasną Górę dotrze w sumie ponad 24 tys. osób w zorganizowanych grupach.

Sierpień jest tradycyjnie okresem najbardziej wzmożonego ruchu pielgrzymkowego w Częstochowie. Najwięcej pątników przybywa na Jasną Górę przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia).
CZYTAJ DALEJ

Trójstyk: w sobotę modlitwa trzech narodów o pokój

2025-08-19 19:15

[ TEMATY ]

Polska

Czechy

Słowacja

Trójstyk

Karol Porwich/Niedziela

Wierni trzech sąsiadujących ze sobą diecezji - opawsko-ostrawskiej w Czechach, żylińskiej na Słowacji i bielsko-żywieckiej w Polsce - po raz 15. spotkają się 23 sierpnia br. na modlitwie na Trójstyku w Beskidzie Śląskim. Malowniczy przysiółek Jaworzynki to miejsce, gdzie łączą się granice trzech państw. Zebrani w tym miejscu pielgrzymi modlić się będą o pokój na świecie.

Mszy św. będzie przewodniczył biskup żyliński Tomáš Galis. Przy ołtarzu polowym modlić się będą biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel oraz biskup ostrawsko-opawski Martin David, który wygłosi homilię. W liturgii udział wezmą księża i wierni z sąsiadujących ze sobą diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Papież prosi, by 22 sierpnia był dniem modlitwy i postu o pokój

2025-08-20 11:01

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

BP Archidiecezji Krakowskiej

Papież prosi, aby 22 sierpnia był dniem modlitwy o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie oraz na całym świecie.

W najbliższy piątek, 22 sierpnia, będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryja jest Matką wierzących tutaj, na ziemi, i jest również wzywana jako Królowa Pokoju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję