Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 lipca br. 12. Dywizję Zmechanizowaną w Szczecinie odwiedził minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński. Minister przybył zwizytować jednostkę i przyjrzeć się przygotowaniom polskich żołnierzy do wyjazdu do Iraku. Ze Szczecina wyjedzie ok. 1000 wojskowych.

W Parku Narodowym w Międzyzdrojach przyszło na świat kolejne żubrzątko. To już drugie w tym roku narodziny w rezerwacie i prawdopodobnie nie ostatnie.

22 lipca br. 24 mln zł odszkodowania z odsetkami należą się od Szczecina firmie Mat-Trade, której właścicielem jest Les Gondor, do niedawna główny sponsor Pogoni Szczecin. Taką decyzję wydał sąd polubowny w Szczecinie. Miasto zdaniem sądu ma wypłacić pieniądze za niedotrzymanie umowy, która dotyczyła dzierżawy gruntów wokół stadionu Pogoni.

W Szczecinie i w Choszcznie uroczyście obchodzono Dzień Policji w Województwie Zachodniopomorskim. Na uroczystość przybyli szef MSWiA oraz Komendant Główny Policji. Z racji święta policjantom wręczono awanse i odznaczenia. Na Jasnych Błoniach odbył się festyn i pokazy szczecińskich antyterrorystów.

23 lipca br. Ok. 100 rolników pikietowało w Pyrzycach siedzibę urzędu miasta i starostwa powiatowego. Rolnicy domagali się w ten sposób wskazania firm, które będą skupować zboże. Sytuacja powtarza się co roku. Mimo że żniwa już się rozpoczęły, rolnicy nie wiedzą, czy będą mogli sprzedać zboże.

25 lipca br. Na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim archeolodzy z Koszalina odkryli cmentarz sprzed 2000 lat. Cmentarz nosi znamiona wpływów kultury rzymskiej na ówczesne kraje Europy.

26 lipca br. Ze Świnoujścia po raz kolejny wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy przez 19 dni marszu pokonają ponad 600 km. Jak co roku główną intencją modlitw pielgrzymów jest prośba o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: przywieziono krzyż z nieśmiertelników – niezwykłą relikwię z czasów II wojny światowej

2025-07-29 16:52

[ TEMATY ]

Jubileusz Młodych w Rzymie

Jubileusz Młodych

Vatican News / Cyprien Viet

Z okazji Jubileuszu Młodzieży w rzymskim kościele Saint-Yves-des-Bretons pielgrzymi mogą modlić się przed niezwykłą relikwią z czasów II wojny światowej – krzyżem z nieśmiertelników, związanym z historią bł. Marcela Callo, młodego Francuza, który zmarł w opinii świętości w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Mathausen-Gusen II w 1945 r.

La croix d’immortels, czyli dosłownie: krzyż z nieśmiertelników, to bukiet z kwiatów o tej samej nazwie (znanych też jako kocanka ogrodowa), ułożonych w formie krzyża. Jego historia sięga czasów II wojny światowej. Został on pokryjomu ułożony z kwiatów przez Camille’a Milleta, towarzysza Marcela Callo i współwięźnia w niemieckim zakładzie w Gotha. Millet, który w czasie wojny pracował przymusowo jako ogrodnik, zdołał bowiem przemycić nieśmiertelniki na teren zakładu.
CZYTAJ DALEJ

Królestwo Boże jest pośród was

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 44-46.

Środa, 30 lipca. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
CZYTAJ DALEJ

LOT wznawia rejsy do Tel Awiwu

2025-07-30 14:58

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

LOT

Monika Książek

PLL LOT od czwartku wznawiają rejsy na trasie Warszawa-Tel Awiw, a od 3 sierpnia - z Krakowa do Tel Awiwu - poinformował w środę PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Tym samym przewoźnik dołącza do grona linii lotniczych, które wznawiają połączenia do Izraela.

Po tym, gdy na początku maja jemeńscy rebelianci Huti zaatakowali rakietą lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie - główny międzynarodowy port lotniczy Izraela - większość linii lotniczych, w tym także LOT, ogłosiła zawieszenie połączeń do Izraela. Ostatni rejs do Tel Awiwu PLL LOT zrealizowały 4 maja 2025 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję