Reklama

Z życia DA „Ikona” w Legnicy

Wigilijne światełko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Natchnienia są obecne w życiu każdego z nas. To one sprawiają, że życie nabiera barw, że malarz maluje, pisarz pisze, że człowiek uśmiecha się do drugiej osoby. Tak pełno wokół nas drobnych tchnień, są to dotknięcia Ducha Świętego, który wzbudza chęć do działania, zapala światełko… Dlaczego o tym piszę w momencie, gdy chcę podzielić się przeżyciami ze spotkania opłatkowego wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, czyż nie jest to inny temat? Dla mnie każde spotkanie, które jednoczy i wnosi pokój w serce, jest światełkiem, tchnieniem Ducha Świętego. Dobrze, że ludzie potrafią jeszcze pójść za natchnieniem, zobaczyć światło i zdecydować się na rozniecenie tego ognia i przekazanie go innym, ku pokrzepieniu dusz. Do tego tematu nawiązaliśmy w pantomimie, którą przedstawiliśmy naszym wykładowcom i pracownikom szkoły. Było źródło światła, postacie z przewiązanymi oczami beznamiętnie przemieszczały się obok, nie zauważając nic poza głuchą przestrzenią wokół siebie. Gdy nagle ktoś został dotknięty, postanowił pójść za tym natchnieniem i odkrył Piękno, wybrał Światło. To samo natchnienie spowodowało, że poszedł z nim do innych. W każdym zapaliła się iskierka. Potem już tylko radość i wspólne kolędowanie. Warto było pójść za głosem i namalować żywy obraz nadziei, bo czyż nie napawa nadzieją spotkanie ludzi dzielących się opłatkiem, w których zapala się światełko. Tak też może być w naszych domach, bo podczas wigilijnej nocy narodziło się Światło, ono puka do naszych serc i tylko od nas zależy, czy przyjmiemy Je, damy się zapalić jak żywe pochodnie, czy pójdziemy za tchnieniem Ducha Świętego i razem z Nim napiszemy ikonę naszego życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji religii

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozporządzenie MEN, przewidujące, że od 1 września br. religia lub etyka będą się odbywać w szkołach w wymiarze jednej godziny tygodniowo, jest niezgodne z konstytucją. Minister edukacji arbitralnie ukształtował treść rozporządzenia - podkreślono w uzasadnieniu wyroku.

Trybunał wydał orzeczenie trojga sędziów pod przewodnictwem prezesa TK Bogdana Święczkowskiego. Sprawozdawcą była Krystyna Pawłowicz; w składzie był jeszcze Stanisław Piotrowicz. Orzeczenie zapadło jednogłośnie. Sprawa dotyczyła nowelizacji rozporządzenia MEN z 17 stycznia 2025 r., która wprowadza od 1 września 2025 r. jedną godzinę religii lub etyki tygodniowo, odbywającą się bezpośrednio przed lub po obowiązkowych zajęciach.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwy za wstawiennictwem św. Marii Goretti

[ TEMATY ]

św. Maria Goretti

Archiwum autora

Św. Maria Goretti

Św. Maria Goretti
Święta Mario Goretti,
CZYTAJ DALEJ

Watykan: czy Leon XIV uda się do Wietnamu?

2025-07-05 17:38

[ TEMATY ]

Watykan

Wietnam

Papież Leon XIV

PAP/EPA

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Po wizycie wiceprezydent Wietnamu Vo Thi Ahn Xuan u Leona XIV 30 czerwca wietnamskie media podały informację, że papież zamierza odwiedzić Wietnam, aby „okazać swoją bliskość Kościołowi katolickiemu i katolikom wietnamskim, a także umocnić stosunki między Wietnamem a Watykanem” - pisze włoski watykanista Andrea Gagliarducci.

Dziennikarz zwraca uwagę, że informacji tej nie ma w komunikacie watykańskim. Wietnam jest bowiem jednym z niewielu krajów, które nadal nie mają stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Ale jest o krok od wymiany ambasadorów, co byłoby bardzo ważnym punktem zwrotnym dla tego kraju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję