Reklama

Jubileuszowe śpiewy w Gminie Brańsk

Niedziela podlaska 24/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziesięć lat temu Anna Dernowska (1949-1999), ówczesny dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Popławach, zainicjowała ideę wspólnego, szkolnego śpiewania pieśni religijnych. Impreza, oprócz akcentu religijnego miała za zadanie integrację środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego z terenu gminy. Chyba spełniła swoje zadanie, skoro jubileusz dziesięciolecia zgromadził ponad 250 osób.
Przed dziesięcioma laty w kościele parafialnym w Domanowie odbył się I Gminny Festiwal Pieśni Religijnej. W kształtujących się strukturach samorządowych była to bardzo ważna impreza, która swoim charakterem wytworzyła rodzinny nastrój wśród uczniów brańskiej gminy.
Od kilku lat kontynuatorką zapoczątkowanej idei jest Grażyna Płonowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Popławach. Wspólnie z władzami samorządowymi opracowano taki program, iż Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej stał się najbardziej prestiżową imprezą na terenie gminy. Dodatkowym jego walorem są bardzo atrakcyjne i cenne nagrody, które wzbogacają bazę dydaktyczną nagradzanej szkoły.
Z racji jubileuszu tegoroczny festiwal nie miał charakteru konkursowego. Po raz pierwszy odstąpiono od regulaminu i odbył się on na zasadzie prezentacji. Nie wpłynęło to jednak na obniżenie poziomu, a wręcz przeciwnie - utwierdziło organizatorów w przekonaniu, iż warto kontynuować powyższe dzieło.
Tegoroczną jubileuszową imprezę zaszczycili swoją obecnością liczni goście, m.in.: ks. dr Zbigniew Rycak - przedstawiciel Kurii Drohiczyńskiej, Elżbieta Bilimin - nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku Podlaskim, wójt gminy - Krzysztof Jaworowski i zastępca wójta - Grzegorz Jakuć oraz duchowni: o. Kazimierz Wasilewski - franciszkanin z Niepokalanowa, ks. Jarosław Kuźmicki, ks. Artur Płachno, ks. Tadeusz Kryński, ks. Bogusław Wasilewski. Honory gospodarza spotkania sprawował miejscowy proboszcz - ks. Benedykt Karpiński.
Wszyscy uczestnicy otrzymali jak zawsze bardzo atrakcyjne nagrody. W tym roku były to radiomagnetofony z odtwarzaczem CD.
Zakończenie uroczystości odbyło się w budynku miejscowej szkoły, gdzie dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna i przedstawiciele rady rodziców przygotowali poczęstunek, na który zaproszono uczestników jubileuszowego festiwalu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiana w MWSD we Wrocławiu. Seminaria świdnickie i legnickie tworzą własny ośrodek formacyjny

2025-05-28 17:09

ks. Łukasz Romańczuk

MWSD we Wrocławiu

MWSD we Wrocławiu

Podczas święceń kapłańskich w diecezjach: świdnickiej i legnickiej czytane były komunikaty na temat formacji w seminariach tych diecezji. Z informacji wynikało, że od 1 lipca br. kończy się dotychczasowy trzyletni model współpracy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu z Wyższymi Seminariami Duchownymi w Legnicy i Świdnicy. Potwierdził to dzisiejszy komunikat Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej podpisany przez ks. Jacka Froniewskiego, wikariusza generalnego oraz kanclerza kurii.

Z komunikatu dowiadujemy się, że bp legnicki - Andrzej Siemieniewski oraz bp świdnicki Marek Mendyk postanowili, że ich seminaria utworzą nowy ośrodek formacyjny - Zostanie on zorganizowany w gmachu seminarium franciszkańskiego przy Alei Kasprowicza we Wrocławiu - czytamy oraz: „Trzy lata pozwoliły nam, jako wspólnocie diecezjalnej, przemyśleć nasze potrzeby, określić cele, do których powinna zmierzać formacja seminaryjna, a także zdefiniować kierunek nabierania tożsamości diecezjalnej przez naszych alumnów”.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

2025-05-28 14:02

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

dekrety

zmiany personalne

Karolina Krasowska

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, w środę 28 maja br. odebrali dekrety nominacyjne

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, w środę 28 maja br. odebrali dekrety nominacyjne

Bp Tadeusz Lityński 28 maja w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze wręczył niektórym kapłanom naszej diecezji dekrety, kierujące ich do posługi duszpasterskiej w nowych parafiach.

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, w środę 28 maja br. odebrali dekrety nominacyjne. Poniżej publikujemy listę tegorocznych zmian personalnych w diecezji. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urząd 1 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia (ewentualne inne terminy podano przy nazwiskach). Zestawienie nie obejmuje parafii prowadzonych przez zgromadzenia zakonne.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję