Reklama

Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich

Niedziela łódzka 26/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

20 maja br. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość jubileuszu 25-lecia kapłaństwa kapłanów, którzy w 1979 r. przyjęli sakrament kapłaństwa. Uczestniczyli w niej księża jubilaci: ks. Zdzisław Banul, ks. Jan Bieda, ks. Stanisław Bracha, ks. Andrzej Chycki, ks. Stanisław Dwornik, ks. Tadeusz Gielec, ks. Paweł Jurek, ks. Marek Kowalski, ks. Jerzy Lipiński, ks. Roman Łodwig, ks. Piotr Miler, ks. Jerzy Serwik, ks. Paweł Zieliński.
Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki. W wygłoszonym okolicznościowym kazaniu Ksiądz Arcybiskup przywołał słowa Jana Pawła II, znajdujące się we wstępie najnowszej książki Ojca Świętego zatytułowanej Wstańcie, chodźmy!: „Szukam źródeł mego powołania. Ono pulsuje tam... w jerozolimskim Wieczerniku”. Tam też ustanowiony został sakrament kapłaństwa oraz Eucharystii. Słowa Chrystusa „... wypowiedziane w godzinę, na którą przyszedł (por. J 12, 27), są korzeniem każdego powołania w Kościele. Z tych słów wypływają ożywcze soki, które dają początek każdemu powołaniu człowieka: Apostołów i ich następców, podobnie jak powołaniu każdego człowieka, bo Syn pragnie być »przyjacielem« każdego - za wszystkich bowiem oddał swoje życie”.
Księża Jubilaci, jak przypomniał Ksiądz Arcybiskup, przyjmowali sakrament kapłaństwa w pierwszym roku pontyfikatu Jana Pawła II ich praca duszpasterska przebiegała zatem w ścisłym związku z faktem obecności na Stolicy Piotrowej Papieża Polaka. W momencie przyjmowania święceń zupełnie inaczej kształtowała się sytuacja Kościoła, świata i Polski. Wyświęceni 20 maja 1979 r. księża stali przed wielkimi wydarzeniami, które zmieniły oblicze ziemi. Byli nie tylko świadkami tych przemian, ale również ich uczestnikami.
Ksiądz Arcybiskup złożył czcigodnym Jubilatom życzenia dalszej owocnej pracy dla dobra Ludu Bożego. Do życzeń tych dołączyli się przedstawiciele środowisk duszpasterskich parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowie Tryb.: ministranci, młodzież, wychowawcy i nauczyciele oraz dzieci pierwszokomunijne, które wręczyły jubilatom wiązanki kwiatów. Po południu uroczystości jubileuszowe przeniosły się na Jasną Górę, gdzie u stóp Królowej Kapłani Jubilaci sprawowali Mszę św. dziękczynną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: chłopczyk w Oknie Życia u loretanek

2025-07-13 15:51

[ TEMATY ]

Okno Życia

Caritas

W sobotni wieczór siostry loretanki z Warszawy znalazły w Oknie Życia noworodka. Chłopiec jest szóstym dzieckiem, które tam trafiło. „Na początku byłyśmy trochę w stresie, ale bardzo szybko przyszła wdzięczność za życie, które zostało uratowane” – mówi Radiu Watykańskiemu-Vatican News s. Wioletta Ostrowska CSL, asystentka generalna Zgromadzenia Sióstr Loretanek.

Okno Życia znajduje się w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Loretanek w Warszawie. Po raz ostatni dziecko trafiło do tego miejsca w 2020 roku. „Mamy dość dużo alarmów, bo jest sporo fałszywych” – mówi nasza rozmówczyni. Tym razem jednak sygnał okazał się prawdziwy. „W godzinie Apelu Jasnogórskiego okazało się, że było zawiniątko w oknie życia, nie wiedziałyśmy co to jest, ale kiedy wyjęłyśmy, to był chłopczyk, w naszej ocenie wyglądający zdrowo, bardzo ładnie. Chłopczyk świeżo po urodzeniu” – opowiada s. Wioletta Ostrowska.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Marii Magdaleny

[ TEMATY ]

nowenna

św. Maria Magdalena

źródło: wikipedia.org

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej przed świętem św. Marii Magdaleny.

CZYTAJ DALEJ

Strażacy zaapelowali o zamknięcie okien z powodu pożaru hali z substancjami łatwopalnymi

2025-07-14 18:52

[ TEMATY ]

pożar

PAP/Michał Meissner

Pożar w Zakładzie Tworzyw Sztucznych w Siemianowicach Śląskich wciąż nieopanowany - w środku znajdują się substancje łatwopalne - przekazał PAP w poniedziałek kpt. Sebastian Karpiński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP. Strażacy apelują do mieszkańców o zamknięcie okien.

Pożarem objęta jest hala przy ul. Chemicznej o powierzchni około 300 m kw. Obiekt przylega bezpośrednio do innych budynków produkcyjno-magazynowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję