Reklama

Aspekty diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sulechów

W ramach programu edukacyjnego dla mieszkańców sulechowskiej gminy stowarzyszenie „Praworządny Sulechów” przygotowało kolejną inicjatywę - konkurs na temat Co wiesz o Rzeczpospolitej?. Aby wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić stowarzyszeniową stronę www.prawosul.webpark.pl i odpowiedzieć na pytania zawarte w podstronie „konkurs”. Podsumowanie będzie jednym z elementów obchodów rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada. Czasu jest więc dużo, zachęcamy do udziału - przewidziano interesujące nagrody.

Gorzów

Od 7 do 8 września odbyło się w Gorzowie Wlkp. Ogólnopolskie Spotkanie Duszpasterzy Ludzi Pracy pod przewodnictwem krajowego duszpasterza ludzi pracy abp. Tadeusza Gocłowskiego, a zorganizowali je: Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ „Solidarność” oraz diecezjalny duszpasterz ludzi pracy ks. prał. Witold Andrzejewski. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w gorzowskiej katedrze pod przewodnictwem abp. T. Gocłowskiego oraz bp. A. Dyczkowskiego. Duszpasterze ludzi pracy spotkali się z reprezentantami przedsiębiorców i pracowników, zwiedzili zakłady: Volkswagen Elekto Systemy i Elektrociepłowni oraz pomodlili się i złożyli kwiaty pod Pomnikiem upamiętniającym powstanie Gorzowskiej Solidarności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zielona Góra

Reklama

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji serdecznie zaprasza studentów rozpoczynających studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na obozy integracyjne, które odbędą się w Sławie. Studenci na obozie dowiedzą się m.in.: jak przygotować się do pierwszej sesji, gdzie uzyskać ważne dla siebie informacje o stypendiach, akademikach, organizacjach działających na uczelni. Ponadto czekają ich wspólne ogniska, przejażdżki konno, wyprawy kajakowe. Zainteresowani obozem bliższe informacje uzyskają u Alicji Pitak, tel. 0-693-229-220.

Drożków

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Drożkowie zaprasza 27 września (poniedziałek) na uroczystość jubileuszową z okazji 35-lecia powstania parafii. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM. O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie kół i biur Przyjaciół Radia Maryja, po którym o godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie bp. Adam Dyczkowski. Spotkanie zakończy się modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.

Jasna Góra

Duszpasterstwo rodzin naszej diecezji zaprasza wszystkie rodziny i członków poradnictwa rodzinnego do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę od 25 do 26 września. W programie m.in. Droga Krzyżowa na wałach, Różaniec w intencji rodzin, czuwanie nocne w Kaplicy Jasnogórskiej połączone z Mszą św., podczas której nowi doradcy życia rodzinnego złożą swoje przyrzeczenia. W niedzielę przewidziany jest wykład dr. Mirosława Sekuły pt. Uczciwość urzędnicza w służbie dobra wspólnego, a uroczystej Mszy św. z odnowieniem ślubów małżeńskich przewodniczyć będzie bp Stanisław Stefanek. Pielgrzymka zakończy się zawierzeniem rodzin Matce Bożej oraz spotkaniem rodzin adopcyjnych.
Z naszej diecezji organizowany jest autobus, który może zabrać chętne rodziny z Gorzowa, Skwierzyny, Międzyrzecza, Świebodzina, Sulechowa, Zielonej Góry i Nowej Soli. Zapisy pod nr. telefonu: (0-95) 732-16-39 oraz 732-31-76. Wyjazd w sobotę rano, koszt z noclegiem 60 zł.

Jednym zdaniem

31 sierpnia radni na sesji Rady Miasta przyznali fundusze na odnowienie zielonogórskiej konkatedry. Remont planowany jest na wiosnę przyszłego roku.

5 września w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Żeromskiego w Gorzowie Wlkp. została odprawiona Msza św. za Ojczyznę w intencji Sybiraków oraz „Solidarności”, w 24. rocznicę powstania Związku.

5 września Msza św. w intencji i oprawie artystycznej uczestników festiwalu w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze rozpoczęła XXI Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

5 września w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku rozpoczął się koncertem inauguracyjnym VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorzy zapraszają na kolejne koncerty w każdą niedzielę września o godz. 16.00 w kościele Mariackim.

5 września Mszą św. i korowodem rozpoczęły się obchody dożynek w Leśniowie Małym.

5 września w dawnym kościele poprotestanckim w Letnicy otwarto poplenerową wystawę artystów profesjonalnych, którzy biorą udział w I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym - Letnica 2004.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu oglądać można wystawę Grupy Plenerowej - Paradyż 2004. Ekspozycja prezentuje prace czternastu artystów, uczestników pleneru, którego komisarzem była Agata Buchalik-Drzyzga. Na wystawie można zobaczyć m.in. portrety bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Pawła Sochy.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” przygotowały stoiska w czasie obchodów Winobrania w Zielonej Górze, na których sprzedawały prace wykonane w czasie zajęć terapeutycznych i na świetlicach.

W dawnej wieży ciśnień w Strzelcach Krajeńskich powstało Centrum Kultury Łemkowskiej.

Zaproszenia

Wspólnota „Pustynia w Mieście” zaprasza ma Nieszpory za miasto, które odbędą się 25 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje małżeńskie „Dialog we dwoje”, które odbędą się od 8 do 10 października br. Zapisy i szczegółowe informacje u Piotra i Marioli Narowskich, tel. (068) 326-88-01.

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie bójmy się być prawdziwi

2026-06-23 16:55

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

duszpasterstwo kobiet

Joanna Popławska

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów przy ul. Kreciej w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek, połączone z warsztatami dla małżonków prowadzonymi przez Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków – specjalistów zajmujących się wychowaniem oraz profilaktyką problemów dzieci i młodzieży. Wydarzenie było drugą częścią obchodów 10-lecia istnienia wspólnoty.

– Nie bójmy się być prawdziwi, nie bójmy się, szczególnie w okresie wakacji, pokazać tego, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, mając gdzieś w głowie, że jeżeli my się przyznamy do Boga, to Bóg się przyzna do nas – mówił podczas homilii ks. Paweł Gabara, duszpasterz wspólnoty Macierzanek.
CZYTAJ DALEJ

Pilna narada z udziałem szefa MSWiA i przedstawicieli innych resortów ws. upałów

2026-06-23 21:45

[ TEMATY ]

upały

Adobe Stock

W MSWiA odbyła się pilna narada z udziałem szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego oraz przedstawicieli resortów zdrowia, spraw zagranicznych, infrastruktury, energii, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz klimatu i środowiska ws. fali upałów - poinformowało MSWiA. Zalecenia z narady trafiły do wojewodów.

Spotkanie, któremu przewodniczył szef MSWiA odbyło po odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w związku z prognozami IMGW dotyczącymi nadchodzących upałów. Celem narady - jak przekazał resort - jest zapewnienie sprawnej wymiany informacji i uzgodnienie wspólnej reakcji i wytycznych na nadchodzące upały.
CZYTAJ DALEJ

Sięgamy głębiej, patrzymy dalej... 100 lat „Niedzieli”

2026-06-24 14:11

[ TEMATY ]

100‑lecie

100‑lecie "Niedzieli"

Niedziela TV

Tygodnik Katolicki „Niedziela” w bieżącym roku obchodzi setny jubileusz istnienia. Przypominamy najważniejsze wydarzenia i postaci związane z jego historią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję