Reklama

„Niedziela” nagradza swoich przyjaciół

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po raz ósmy redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. dr. Ireneusz Skubiś przyznał medale „Mater Verbi”, czyli Matki Słowa. Nagrody te otrzymują osoby lub parafie za promowanie naszego tygodnika, a także współpracownicy i dziennikarze. W tym roku po raz drugi redakcja wyróżniła za życzliwość dla pisma i kolportaż księży i parafian z archidiecezji wrocławskiej.
Medale, a także pamiątkowe stuły otrzymali: ks. prał. Franciszek Skorus, dziekan dekanatu Wrocław - Zachód I, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Muchoborze Małym we Wrocławiu. Parafia ta liczy ok. 11 tys. wiernych, w większości byłych pracowników i emerytów PaFaWag-u. Ksiądz Proboszcz od dawna jest stałym czytelnikiem „Niedzieli”, podczas kazań zwraca uwagę na treści zamieszczanych w niej artykułów, zachęcając wiernych do czytania. W kolportażu dzielnie pomagają mu ministranci, stąd nie ma tu nigdy zwrotów gazet.
Nagrodę „Niedzieli” otrzymał również ks. kan. Tadeusz Woszczyna, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na wrocławskich Hubach. W tej liczącej 8 tys. wiernych parafii nasz tygodnik jest zawsze miłym i oczekiwanym gościem, a teksty w nim zamieszczone wykorzystywane są przez Księdza Proboszcza podczas niedzielnych kazań.
Medal przyznano ks. Jackowi Andrzejowi Wachowiakowi CM oraz, zgodnie z sugestią Księdza Proboszcza, całej parafii św. Anny na wrocławskim Oporowie, w której jest wielu stałych czytelników „Niedzieli”. Parafianie nie tylko czytają, ale także chcą się identyfikować z naszym pismem.
Kolejnym laureatem został ks. kan. Kazimierz Nawrotek, proboszcz parafii św. Anny w dzielnicy Wrocław-Widawa. W tej parafii, liczącej 2 tys. wiernych, istnieje Koło Przyjaciół „Niedzieli”, a Proboszcz sam będąc od dawna sympatykiem „Niedzieli”, przy każdej okazji zachęca innych do czytania, omawiając artykuły zamieszczane w kolejnych numerach. Kolportaż odbywa się terminowo i bez zwrotów.
Medalem „Mater Verbi” został uhonorowany również ks. prał. Kazimierz Malinoś, dziekan dekanatu Wrocław-Wschód, proboszcz parafii św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu Brochowie, wielki orędownik i propagator „Niedzieli” wśród duszpasterzy Wrocławia i wiernych nie tylko w swojej parafii.
Uroczyste wręczenie medali miało miejsce 18 września podczas VIII Pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę w auli Ojca Kordeckiego. Osobiście po odbiór nagrody przybył ks. Jacek Wachowiak CM wraz z grupą swoich parafian. Pozostałym nagrodzonym medale zostaną przekazane we Wrocławiu przez naszych redaktorów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Krakowie więcej uczniów uczęszcza na religię niż edukację zdrowotną

2025-10-02 06:50

[ TEMATY ]

religia

edukacja zdrowotna

religia w szkole

Adobe Stock

Około 33 proc. uczniów szkół w Krakowie będzie chodziło na lekcje edukacji zdrowotnej – wynika z danych urzędu miasta. To mniej niż przewidywały władze samorządowe. Im starsi uczniowie, tym mniejsze zainteresowanie przedmiotem.

To 17 081 uczniów z 51 116 uprawnionych – powiedziała w środę PAP dyrektor Wydziału Edukacji i Projektów Edukacyjnych w Urzędzie Miasta Krakowa Magdalena Mazur.
CZYTAJ DALEJ

Spekulacje na temat tytułu i treści pierwszej encykliki papieża Leona XIV

2025-10-01 15:46

[ TEMATY ]

Encyklika

Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV

Leon XIV

Watykaniści spekulują obecnie na temat nazwy i treści dwóch pierwszych papieskich dokumentów nauczania Leona XIV. Powszechnie oczekuje się, że jego pierwsza encyklika będzie dotyczyła wyzwań stojących przed ludzkością w związku ze sztuczną inteligencją. Rzymski portal „Silere non possum” poinformował w środę, że łaciński tytuł dokumentu będzie brzmiał „Magnifica humanitas” - „Wspaniała ludzkość”.

Od momentu wyboru Leon XIV wielokrotnie wypowiadał się na temat szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji i ostrzegał przed zagrożeniami związanymi z tym postępem technologicznym. Według „Silere non possum” pierwsza encyklika nowego papieża poświęcona globalnemu megatematowi sztucznej inteligencji może mieć podobne znaczenie jak historyczna encyklika „Rerum novarum” papieża Leona XIII z 1891 roku. W encyklice tej po raz pierwszy papież zajął się konsekwencjami industrializacji, inicjując tym samym katolicką naukę społeczną.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: w poszukiwaniu nowych dróg dla Chrystusa w mediach

2025-10-02 10:56

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

poszukiewanie nowych dróg

Chrystus w mediach

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Na znaczenie głoszenia Ewangelii za pośrednictwem mediów i książek wskazał Papież przyjmując w Watykanie uczestniczki kapituły generalnej sióstr paulistek. Leon XIV zachęcił je do wzorowania się na gorliwości św. Pawła, na jego niestrudzonej radości głoszenia Chrystusa nawet pośród trudności i prześladowań.

Aby wszyscy mogli poznać Jezusa
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję