Reklama

Medale „Mater Verbi” dla toruńskiej edycji „Niedzieli”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna VIII Pielgrzymka Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, która odbyła się na Jasnej Górze 18 września br., przebiegała pod hasłem „Zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Uroczystą Mszę św. w Bazylice Jasnogórskiej odprawił dla przybyłych pielgrzymów redaktor naczelny „Niedzieli”, ks. inf. Ireneusz Skubiś. Podczas homilii powiedział m. in., że Główną Redaktorką tygodnika jest Maryja. Wskazał także, jak wielką rolę w dzisiejszym świecie odgrywa prasa katolicka. Po Mszy św. pielgrzymi i zaproszeni goście zgromadzili się w auli o. Kordeckiego, gdzie wysłuchali wykładu ks. dr. Teofila Siudego nt. Św. Maksymilian Maria Kolbe - promotor kultu Niepokalanej. Uroczystość uświetnił występ orkiestry góralskiej, kwartetu smyczkowego i chóru dziewczęcego, wyświetlono też film o tygodniku „Niedziela”. Jak co roku wręczono medale „Mater Verbi” dla osób szczególnie zasłużonych dla pisma. Wśród wyróżnionych z naszej diecezji znaleźli się: ks. Wojciech Miszewski i ks. Andrzej Zblewski.
Ks. Wojciecha Miszewskiego, proboszcza parafii św. Antoniego w Toruniu, byłego redaktora odpowiedzialnego za „Głos z Torunia” w latach 2000-2004, obecnie nadal współpracującego z edycją toruńską „Niedzieli”, wyróżniono za opiekę nad redakcją i jej zmodernizowanie, za inspirowanie zespołu redakcyjnego i środowiska katolickiego do pisania artykułów, a także za promocję i popularyzowanie „Niedzieli” w naszej diecezji. Będąc redaktorem odpowiedzialnym za „Głos z Torunia”, stworzył grono autorów współpracujących z toruńską redakcją „Niedzieli” oraz z Toruńskim Wydawnictwem Diecezjalnym, którego jest dyrektorem.
Ks. Wojciech jest autorem wielu artykułów o charakterze duszpasterskim, jak również niezwykle interesujących i bardzo poczytnych reportaży z pielgrzymek, które organizuje jako dyrektor Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego. Za pośrednictwem „Niedzieli” ks. Miszewski propaguje miejsca kultu religijnego na całym świecie, budzi zainteresowanie ruchem pielgrzymkowym, a poprzez to przyczynia się do wiekszego czytelnictwa naszego pisma.
Drugim nagrodzonym jest ks. Andrzej Zblewski, proboszcz niewielkiej, bo liczącej zaledwie 550 wiernych, parafii pw. św. Katarzyny w Nawrze. Ks. Andrzej, jako proboszcz parafii od 2001 r., doceniając znaczenie prasy katolickiej, gorliwie i skutecznie propaguje „Niedzielę” wśród swoich wiernych, o czym świadczy ilość sprzedawanych egzemplarzy naszego tygodnika. Od początku istnienia edycji toruńskiej wzorowo współpracuje z redakcją „Głosu z Torunia”.
Laureatom medalu „Mater Verbi” gratulujemy i serdecznie dziękujemy, mając nadzieję na dalsze lata owocnej współpracy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Św. Franciszku, naucz nas nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać, nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć, nie tyle szukać miłości, co kochać!

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś przez Jednorodzonego Syna Swego światłem Ewangelii dusze nasze oświecił i na drogę życia wprowadził, daj nam przez zasługi św. Ojca Franciszka, najdoskonalszego naśladowcy i miłośnika Jezusa Chrystusa, abyśmy przygotowując się do uroczystości tegoż świętego Patriarchy, duchem ewangelicznym głęboko się przejęli, a przez to zasłużyli na wysłuchanie próśb naszych, które pokornie u stóp Twego Majestatu składamy. Amen.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: rozpoczęło się zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

2025-09-30 21:11

[ TEMATY ]

Kraków

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

zebranie plenarne

Adobe Stock

Zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem

Zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem

Po raz pierwszy zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem. Na miejsce obrad wybrano Kraków. „To konkretny znak naszego pragnienia bycia z Wami w tej synodalnej drodze ochrony” – mówił abp Thibault Verny, przewodniczący Komisji, podczas Mszy św., otwierającej spotkanie.

Abp Thibault Verny zabrał głos na zakończenie Mszy św., której w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
CZYTAJ DALEJ

USA: Koniec "facetów w sukienkach" i politycznej poprawności w wojsku

2025-09-30 20:13

[ TEMATY ]

wojsko

armia USA

faceci w sukienkach

polityczna poprawność

Adobe Stock

Armia Stanów Zjednoczonych

Armia Stanów Zjednoczonych

Szef Pentagonu Pete Hegseth ogłosił we wtorek wprowadzenie nowych standardów sprawności i wyglądu w wojsku obowiązujących każdego żołnierza i zakończenie „politycznej poprawności” w przemianowanym ministerstwie wojny. Zapowiedział też kolejne zwolnienia i „wyzwolenie” dowódców spod regulacji, by mogli podejmować ryzyko.

Hegseth poświęcił swoje przemówienie, na które zwołano setki generałów stacjonujących na całym świecie, na ogłoszenie dziesięciu nowych dyrektyw dla wojska, które jego zdaniem mają naprawić dekady „głupiej” polityki i politycznej poprawności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję