Reklama

List Redaktora Naczelnego na Wielkanoc 2005

Niedziela łowicka 13/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy Czytelnicy!
Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego chciałbym w sposób szczególny podziękować za życzliwość Ekscelencjom - Księżom Biskupom, jak również Księżom Proboszczom i wszystkim na Waszym terenie, którzy sprzyjają Niedzieli. Nasze pismo poprzez umowę zawartą z Księdzem Biskupem stało się pismem Waszej diecezji i pragnie jej gorliwie służyć.
Jak Państwo zauważacie, Niedziela jest katolickim pismem ogólnopolskim i stara się przekazywać swoim Czytelnikom treści nauczania Ojca Świętego, księży biskupów oraz wiadomości ważne dla życia duszpasterskiego w diecezji. Obok tego przekazujemy także informacje kulturalne, ważne dla ogólnego posiadania wiedzy społeczności katolickiej w Polsce i na całym świecie. Jesteśmy również związani z wielu misjonarzami i chcemy służyć katolickim misjom, bo dobrze rozumiemy dewizę, że Kościół jest misyjny. Wiadomo też, że żyjemy w Ojczyźnie w konkretnych warunkach, przeżywamy wielorakie problemy i trudności. Niedziela jest obecna w całej tej rzeczywistości. Na pewno zauważacie, Drodzy Czytelnicy, teksty poświęcone problemom, które trapią nasze rodziny, m.in. bezrobociu, biedzie. Rozumiemy ból rodzin, które borykają się z trudnościami. Niekiedy chcemy też rozjaśniać sprawy dotyczące tego, co dzieje się na forum społecznym i politycznym - w miarę naszych możliwości staramy się wychodzić naprzeciw tym problemom. Jest w Niedzieli również rubryka poradnicza - prawna, kulinarna i zdrowotna, jest dodatek telewizyjny dla ułatwienia dokonywania wyborów programów TV. Oczywiście, zawsze jest możliwość podpowiedzi tematycznych czy merytorycznych. Jesteśmy na nie otwarci. Aktualnie szukamy nowej szaty graficznej, myślimy też o wprowadzeniu innych innowacji - a wszystko to dlatego, żeby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników.
Wiemy, że niektórym z nas doskwiera bieda i dlatego są nieraz zmuszeni do zaprzestania nabywania naszego tygodnika. Jednocześnie mamy świadomość, że jest wielu znakomitych duszpasterzy, którzy pomagają w zrozumieniu sytuacji pisma katolickiego, chcącego docierać do jak największej liczby Czytelników, lecz nie zawsze mogącego utrzymywać niską cenę, gdy usługi i koszty materiałowe wzrastają. Proszę mi wierzyć, że każde zwiększenie ceny pisma jest zawsze połączone z ogromnym bólem, lecz wynika nie z chęci zysku, a z konieczności utrzymania pracowników.
Dziękuję Wam, Najdrożsi, za zrozumienie, a Duszpasterzom i wszystkim Osobom zaangażowanym w promocję i kolportaż Niedzieli, dziękuję za trud i świadomość roli katolickiego pisma w kształtowaniu dojrzałości wiary. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Kapłanom, że w tak trudnej sytuacji bytowej otwierają swoje drzwi dla tego „dodatkowego wikarego”, który na swój sposób pragnie służyć parafianom i całemu Kościołowi.
Niech Chrystus Zmartwychwstały policzy Wam ten trud, będzie Wam nagrodą, a na całą służbę zbawienia człowieka doda sił, żebyśmy umieli przetrwać ten niełatwy czas i otworzyć się na nowe, które, daj Boże, przyjdzie i pozwoli żyć bardziej godnie i bardziej dostatnio.
Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę - niech się tak stanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież wydał dyspozycję na temat swojego pochówku

2025-04-21 11:03

[ TEMATY ]

papież Franciszek

śmierć Franciszka

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Papież Franciszek przed śmiercią wydał dyspozycję, by pochowano go w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej. To było szczególnie ważne miejsce, które odwiedzał zawsze przed ważnymi wydarzeniami swego pontyfikatu oraz każdą podróżą zagraniczną i po jej zakończeniu. Franciszek uprościł też obrzęd pochówku.

W jednym z wywiadów ponad rok temu papież wyjawił, że ma już przygotowany dla siebie grób w bazylice Santa Maria Maggiore, którą w ciągu prawie 12 lat pontyfikatu odwiedził ją ponad 120 razy. Bywał tam często również przed wyborem.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł Papież Franciszek, czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi

Dziś rano (21 kwietnia 2025 r.) zmarł Papież Franciszek. Pontyfikat Ojca Świętego Franciszka był pełen podróży, reform, dokumentów, restrukturyzacji instytucji kościelnych, zaangażowania na rzecz pokoju, ubogich i migrantów. Był osadzony na horyzoncie nowości i braterstwa.

Pontyfikat Jorge Maria Bergolio był pierwszym pod wieloma względami. Był on pierwszym papieżem z zakonu jezuitów; pierwszym Papieżem pochodzącym z Ameryki Łacińskiej; pierwszym, który przyjął imię Franciszek bez liczby porządkowej; pierwszym wybranym, gdy poprzednik wciąż żył; pierwszym, który zamieszkał poza Pałacem Apostolskim; pierwszym, który odwiedził kraje, gdzie jeszcze nie był żaden Papież – od Iraku po Korsykę –; pierwszym, który podpisał Deklarację Braterstwa z jednym z największych autorytetów islamskich.
CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: zapytajmy siebie co Duch Święty chciał powiedzieć przez Franciszkowy pontyfikat

2025-04-21 22:11

[ TEMATY ]

Franciszek

bp Andrzej Przybylski

Jasna Góra news

- Dziękujemy z całym Kościołem za życie i pontyfikat Ojca Świętego Franciszka. Stajemy tu przed Maryją, bo to jedno z niewielu miejsce w Polsce, które nawiedził osobiście - mówił bp Andrzej Przybylski w szczególną „papieską godzinę”, kiedy na Jasnej Górze od lat o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. w intencji Ojca Świętego.

Paulini od 1958 r. o 18.30 godzinie każdego dnia, stają do ołtarza, aby wiernie wspierać posługę każdego zasiadającego na Stolicy Piotrowej Ojca Świętego. - Dzisiaj ta intencja jest szczególnie wyrazista, rzadko tak się zdarza, że w Kanonie Mszy św. nie wymieniamy papieża, tak będzie od dzisiaj przez najbliższy czas. Ale to jest też czas wielkiego dziękczynienia. Chcę dziękować z całym Kościołem, za życie, za osobę, za pontyfikat Ojca Świętego Franciszka. Staję tu przed Maryją, bo to jedno z niewielu miejsce w Polsce, które nawiedził osobiście papież Franciszek (..) Tutaj wręcz fizycznie upadł przed Wizerunkiem Matki Najświętszej, by całkowicie Jej zawierzyć Kościół na świecie, Kościół w Polsce, naszą też ojczyznę w rocznicę chrztu Polski. Pamiętajmy o nim, zapraszam was do takiej wdzięcznej modlitwy w Roku Jubileuszowym. To papież Franciszek wyznaczył nam temat tego czasu, że nadzieja zawieść nie może, również ta nadzieja na życie wieczne - mówił na rozpoczęcie Mszy św. biskup pomocniczy arch. częstochowskiej Andrzej Przybylski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję