Reklama

Niedziela w Warszawie

Bp Solarczyk do uczniów: bądźcie dla siebie wsparciem

Bądźcie dla siebie nawzajem wsparciem – zachęcał uczniów bp Marek Solarczyk podczas Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze. Uczniowie, nauczyciele i absolwenci pobliskiego liceum im. Króla Władysława IV zainaugurowali w ten sposób nowy rok szkolny. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który ze szkołą zwiany jest nieprzerwanie od 26 lat.

[ TEMATY ]

edukacja

Bp Marek Solarczyk

BP KEP

Bp Marek Solarczyk

Bp Marek Solarczyk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duchowny podkreślił, że szkoła jest przede wszystkim czasem dojrzewania człowieka. – Niech ten kolejny rok będzie dla was szansą odkrywania Boga i Jego Tajemnic – życzył uczniom.

Biskup zachęcał uczniów do wrażliwości na drugiego człowieka. - Bez względu gdzie przebywamy w klasie, w szkole, czy po prostu komunikujemy się z innymi w sposób bezpośredni, bądź za pomocą nowoczesnych technologii nie zapominajmy, że staje przed nami osoba z całym bogactwem swojego życia, osoba która potrzebuje naszego zrozumienia, wysłuchania, po prostu naszego wsparcia. Nie zawsze musimy to wołanie słyszeć, ale możemy być pewni, że kryje się w głębi serca drugiego człowieka – podsumował.

W tym roku naukę w szkole rozpoczęło 4 mln 600 tys. uczniów, w tym 220 tys. w samej Warszawie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-09-02 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

79 lat temu rozbito więzienie UB. Dziś w tym miejscu jest... kuria

[ TEMATY ]

Armia Krajowa

Bp Marek Solarczyk

79. rocznica rozbicia więzienia UB w Radomiu

facebook.com/bpmsolarczyk

79. rocznica rozbicia więzienia UB w Radomiu

79. rocznica rozbicia więzienia UB w Radomiu

- Niech ta rocznica umocni nas i zjednoczy - mówił bp Marek Solarczyk, który celebrował 9 września Mszę świętą w kościele garnizonowym w Radomiu. Tego dnia minęła 79. rocznica rozbicia więzienia UB w Radomiu.

- Kolejny raz przeżywamy rocznicę akcji rozbicia w 1945 roku więzienia przez oddziały podziemia niepodległościowego. W historii naszego miasta, data ta niesie szczególną okazję do wyrażenia miłości do ojczyzny - mówił bp Solarczyk witając zgromadzonych.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV modlił się przy grobie papieża Franciszka

2025-05-10 20:29

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież, wracając z Genazzano, zatrzymał się w Bazylice Matki Bożej Większej, aby oddać hołd swojemu poprzednikowi. Kilka chwil spędził samotnie, w ciszy, pozostawiając białą różę na marmurze z napisem „Franciscus”. Modlił się również przed ikoną Salus Populi Romani. Pozdrowił zaskoczonych wiernych zgromadzonych na modlitwie różańcowej.

Leon XIV modlił się dziś przy grobie Swego poprzednika, papieża Franciszka.@EpiskopatNews pic.twitter.com/38ecGu7LWc
CZYTAJ DALEJ

Oleśnica: Droga Krzyżowa w intencji powstrzymania zabijania nienarodzonych dzieci

2025-05-10 21:48

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Oleśnica

Zrzut ekranu TV Trwam

Ulicami Oleśnicy przeszła dziś Droga Krzyżowa w intencji powstrzymania zabijania dzieci nienarodzonych. Miejsce nie jest przypadkowe – to w tamtejszym oddziale ginekologicznym zabito dziewięciomiesięcznego Felka. Zebrani modlili się również o nawrócenie Gizeli Jagielskiej, która wykonała tzw. aborcję na chłopcu poprzez wstrzyknięcie mu trucizny w serce - informuje Radio Maryja.

– Przepraszajmy jeszcze raz Boga za wielki grzech, który się i po Polsce rozlał, i w narodach świata się rozlewa – akcentował ks. abp Andrzej Dzięga, arcybiskup senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję