Reklama

Aspekty

Wrocław: Europejsko z młodzieżą

Od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia roku 2020 Wspólnota z Taizé zorganizowała we Wrocławiu 42. Europejskie Spotkanie Młodych. Z blisko 70 krajów do stolicy Dolnego Śląska przyjechało ponad 15 tys. młodych z Europy, a także spoza jej granic.

[ TEMATY ]

Taize

Wrocław

Ks. Tomasz Baczyński

Uczestnicy spotkania z Gorzowa

Uczestnicy spotkania z Gorzowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na spotkanie przybyli także uczestnicy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Główne grupy, pod przewodnictwem ks. Mariusza Jagielskiego, ks. Daniela Gepperta, ks. Piotra Kamińskiego i ks. Tomasza Baczyńskiego wyjechały z Gorzowa i Zielonej Góry.

Główne spotkania odbywały się w Hali Stulecia i w sześciu wrocławskich kościołach. Braciom ze Wspólnoty i zgromadzonej młodzieży towarzyszyły przez ten czas pełna skupienia modlitwa, śpiew charakterystycznych kanonów oraz zewnętrzne symbole, w tym franciszkański krzyż z Taizé, będący symbolem Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-01-03 12:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podjąć dobrą decyzję

Niedziela wrocławska 19/2024, str. II

[ TEMATY ]

Wrocław

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Bp Jacek głosi konferencję

Bp Jacek głosi konferencję

W kościele św. Trójcy pamiętano w modlitwie o maturzystach, a bp Jacek Kiciński wygłosił konferencję o rozeznawaniu powołania.

Przede wszystkim bp Jacek wskazał młodym, że w rozeznawaniu ważne jest słuchanie głosu Pana Boga. – Powołanie dzieje się w wołaniu. Najpierw słyszymy wołanie, a potem dokonuje się powołanie. Jezus woła każdego z nas po imieniu – mówił biskup, dodając, że to od człowieka zależy, czy ten Boży głos będzie słyszalny. Ta słyszalność dokonuje się w momencie, kiedy otworzy się uszy swojego serca.
CZYTAJ DALEJ

„Wielkie Ostrzeżenie" - film, który wzywa do nawrócenia

2025-10-15 13:26

[ TEMATY ]

film

Rafael

Materiał prasowy

„Wielkie Ostrzeżenie” w reżyserii Juana Carlosa Salasa Tameza to film, który wymyka się prostym definicjom. To dzieło głęboko poruszające, duchowe i jednocześnie niezwykle aktualne wobec moralnego kryzysu współczesnego świata. Już pierwsze pytanie, jakie stawia widzowi, brzmi: Co by się stało, gdyby można było zobaczyć swoje życie z innej perspektywy — zarówno dobre, jak i złe czyny, wraz z ich konsekwencjami, w pełnym świetle prawdy? Tak jak widzi je Bóg? To pytanie prowadzi przez cały film, skłaniając do refleksji nad własnymi wyborami, relacjami i sensem życia. Premiera filmu w kinach w Polsce już 31 października.

Jak mówi ks. Mateusz Szerszeń, redaktor naczelny Któż jak Bóg: „To film, który nie tylko porusza, ale przede wszystkim wzywa do nawrócenia i przygotowania serca na spotkanie z Bogiem. Jestem przekonany, że poruszy sumienia i uchroni on wielu ludzi od piekła.” Rzeczywiście, „Wielkie Ostrzeżenie” jest jak duchowe lustro – pokazuje prawdę o człowieku, o jego słabościach i nadziei, o tym, co w życiu najważniejsze. Kamera prowadzi widza przez obrazy, które przypominają osobisty rachunek sumienia – nie po to, by potępić, lecz by ukazać prawdę i wzbudzić pragnienie przemiany.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę wyboru K. Wojtyły na papieża: Polak, który zmienił świat

2025-10-16 08:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Prezydent Karol Nawrocki

Vatican Media

16 października 1978 roku Polak, Karol Wojtyła, został papieżem; Jan Paweł II stał na straży prawdy i wolności, konsekwentnie upominając się o poszanowanie podstawowych wartości; zmienił świat – napisał w czwartek na portalu X w czwartek prezydent Karol Nawrocki.

„16 października 1978 roku Polak – Karol Wojtyła – został papieżem. Z wolnej duszy zniewolonej Polski popłynęło słowo, które pokonało komunistyczną dyktaturę” – dodał prezydent.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję