Reklama

Posłani, by głosić królestwo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotnie przedpołudnie 19 maja katedrę wrocławską wypełniły tłumy ludzi. Wielu z nich nie kryło wzruszenia, kiedy do katedry weszła procesja 13 diakonów mających przyjąć święcenia kapłańskie. Uroczystość zgromadziła rektorów Seminariuum i Papieskiego Wydziału Teologicznego, profesorów, ojców duchownych, proboszczów z rodzinnych parafii diakonów, a także rodziców i przyjaciół. Eucharystii, wraz z bp. Edwardem Janiakiem, przewodniczył abp Marian Gołębiewski. To on również dokonał konsekracji 13 powołanych.
W homilii podczas Mszy św. abp Marian Gołębiewski powiedział m.in.: „Nie swoje słowa ani myśli będziecie przekazywać ludowi Bożemu, ale słowo Boga. Musicie przede wszystkim głosić Chrystusa, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Nieraz trzeba będzie odrzucić ideę lansowania własnych idei i poglądów, napomnień i karceń i skupić się tylko na Ewangelii.
Kapłaństwo jest urzędem Dobrego Pasterza. Wiernych razi wyniosłość i pycha kapłanów. Chcą kapłana z otwartym sercem, prostego, dostępnego, aby ich nie ranił, ale leczył i podnosił na duchu.
Dlatego dzisiaj mówię do was: Idźcie, oto was posyłam. Bez luksusowych samochodów, bez najdroższego sprzętu elektronicznego, bez euro ani dolarów w kieszeniach, ale z Liturgią Godzin i różańcem w ręku, z Pismem Świętym, z gotowością służenia potrzebującym. Mówcie wszystkim: pokój wam, przybliżyło się Królestwo Boże.
Niech Matka Najświętsza, Matka Kapłanów, która w tej archikatedrze czcimy jako Madonnę Adorującą, prowadzi was po drogach waszego życia, prowadzi was zawsze do Chrystusa”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iran: w izraelskich atakach zginęły 224 osoby, 1277 rannych

2025-06-16 07:15

[ TEMATY ]

Izrael

Iran

PAP/EPA/ABIR SULTAN

W izraelskich atakach na Iran od piątku zginęły 224 osoby, a 1277 rannych zostało hospitalizowanych - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik ministerstwa zdrowia Hosejn Kermanpour. Dodał, że ponad 90 proc. ofiar stanowią cywile. W irańskich nalotach na Izrael zginęło do tej pory 16 osób.

Wcześniej w niedzielę irański dziennik "Etemad" informował o 128 ofiarach śmiertelnych izraelskich ataków.
CZYTAJ DALEJ

Karol Nawrocki podziękował za "modlitewne wparcie" w intencji jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich

2025-06-15 13:36

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Karol Porwich/Niedziela

Karol Nawrocki

Karol Nawrocki

Prezydent elekt Karol Nawrocki w niedzielę podziękował za "modlitewne wparcie" w intencji jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Dodał, że podczas Uroczystości Najświętszej Trójcy "skupiamy nasze myśli na gorliwej modlitwie".

"W dniu szczególnym dla wszystkich chrześcijan, gdy obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, skupiamy nasze myśli na gorliwej modlitwie. I właśnie dziś chcę podziękować za Państwa modlitewne wparcie w intencji mojego zwycięstwa w wyborach prezydenckich" - napisał na platformie X Karol Nawrocki.
CZYTAJ DALEJ

Warsztaty kaligrafii w Muzeum Archidiecezjalnym

2025-06-16 17:52

mat. pras

W ramach festiwalu Mostem w Archiwum Archidiecezjalnym we Wrocławiu odbyły się warsztaty z kaligrafii prowadzone przez Beatę Czarnopyś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję