Reklama

Kościół

Kraków: internetowe rekolekcje salwatorianów o Bożej obietnicy spotkania

Już w sobotę rozpoczną się salwatoriańskie rekolekcje lectio divina online, które polegają na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych. Wydarzeniu organizowanemu przez krakowskie Centrum Formacji Duchowej będzie przewodził tytuł „Obietnica spotkania. Dojrzewanie w miejscach dobrze mi znanych”.

[ TEMATY ]

rekolekcje

salwatorianie

źródło: https://www.cfd.sds.pl

Rekolekcje w formie internetowej poprowadzi ks. Piotr Stawarz SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej. Wydarzenie miało odbyć się w Krakowie, jednak z uwagi na trwającą pandemię odwołano spotkanie stacjonarne, a chętnym zaproponowano rozważania wirtualne.

„Chcemy zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo nie byłaby to postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie możemy lekceważyć powagi sytuacji pamiętając o i sobie i o bliźnich, których kochamy. Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania wam pomocy” - podkreślają na stronie internetowej www.cfd.sds.pl salwatorianie.

Jak mówi ks. Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, kierownik duchowy i wykładowca teologii duchowości - rekolekcje dotkną tematyki obietnicy, którą Jezus przekazał uczniom przed Jego męką.

Podziel się cytatem
 

Reklama

- Chrystus zapowiedział, że zobaczą Go w Galilei, czyli w swojej ojczyźnie. Z tą obietnicą wrócimy do fragmentów Ewangelii wg św. Marka, by odkrywać obecność Jezusa w naszych relacjach, pracy czy domu. Dla osób, które brały już udział w rekolekcjach lectio divina ze św. Markiem, będzie to doskonała okazja do pogłębienia formacji - tłumaczy.

Już w tym tygodniu na stronie internetowej krakowskiego Centrum Formacji Duchowej pojawi się szczegółowy plan wydarzenia. „Prosimy Was: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli dobrze przeżyć ten czas” - apelują organizatorzy.

Wielkie bogactwo duchowe wydarzenia potwierdzają uczestnicy marcowej sesji online. „Niezwykłe było to, że tych wszystkich poruszeń, wydłużonych spotkań ze Słowem, mogłam doświadczyć w moim małym mieszkanku, gdzie na co dzień żyję. To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym, że Bóg prawdziwie jest ze mną w mojej zwykłej codzienności” - brzmi jedno ze świadectw.

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadzone jest przez zgromadzenie zakonne salwatorianów. Powstało w 1997 roku. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę  poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności. Towarzyszy osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju duchowego i psychicznego. CFD współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego, którzy służą swoim osobistym doświadczeniem wiary oraz swoim przygotowaniem teologicznym, pedagogicznym i psychologicznym.

2020-04-20 18:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego oczekuję od rekolekcjonisty?

Niedziela wrocławska 12/2011

[ TEMATY ]

rekolekcje

EXODUSMLODYCH.PL

Rozpoczął się Wielki Post, a wraz z nim czas rekolekcji. Pomimo zaganiania lubimy wielkopostne nauki i chcemy poświęcać im swój czas. Według badań, w rekolekcjach uczestniczy systematycznie ok. 70% wiernych, a potwierdza to choćby pobieżna obserwacja - ceniony kaznodzieja jest w stanie przyciągnąć tłumy nawet z drugiego końca miasta

Niełatwy kawałek chleba

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Wrocław: kuria metropolitalna reaguje na pobicie księdza

2023-06-01 11:34

[ TEMATY ]

pobicie kapłana

Karol Porwich/Niedziela

Do fizycznego ataku na księdza doszło w ubiegłą niedzielę we Wrocławiu. Kapłan został uderzony od tyłu w głowę i zwyzywany. Wezwano policję i karetkę pogotowia, ale na szczęście obrażenia nie były bardzo poważne. Agresor został zatrzymany, był pod wpływem środków odurzających. Archidiecezja wrocławska w wydanym dziś komunikacie zaapelowała o o zaprzestanie ataków na Kościół i osoby duchowne oraz o wzajemny szacunek w słowach i czynach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 maja niedaleko kościoła pw. św. Maurycego przy ul. Traugutta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję