Reklama

W Mocy Ducha

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 23 maja br. 10. rocznicę istnienia obchodziła parafia Zesłania Ducha Świętego, położona w granicach dekanatu Łódź-Ruda. Jubileusz wpisał się w przypadające tego dnia święto patronalne parafii.
Jubileuszowo-odpustowej Mszy św. dziękczynnej przewodniczył abp Władysław Ziółek, w koncelebrze uczestniczyli: kapelan metropolity łódzkiego ks. prał. Bartłomiej Rurarz, dziekan dekanatu Łódź-Ruda ks. kan. Wiesław Dura i ks. Robert Jaśpiński. Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodych z miejscowej wspólnoty oraz poświęcił nowe organy.
Uczestnicy Liturgii modlili się za żyjących i zmarłych parafian oraz za zmarłych duszpasterzy posługujących w Łaskowicach: księży infułatów - Stanisława Świerczka i Lucjana Jaroszka oraz ks. prał. Zbigniewa Żaboklickiego. Bożej Opatrzności polecano ofiarodawców placu pod budowę kościoła, a także jego budowniczych oraz dobrodziejów parafii. Modlono się również za jej pierwszego proboszcza - ks. Andrzeja Chmieleckiego.
Witając parafian i przybyłych gości, proboszcz ks. dr Tomasz Falak mówił: „W dniu Pięćdziesiątnicy, czyli w dniu narodzin Kościoła, dziękujemy za to, że od dziesięciu lat jesteśmy jego żywotną cząstką jako parafia. W mocy Ducha i w stałej łączności z Pasterzem Kościoła łódzkiego realizujemy misję nauczania, uświęcania i służby ludowi Bożemu. Niech ta Eucharystia będzie naszym wspólnym dziękczynieniem za Zesłanie Ducha Świętego, w którego mocy od dziesięciu lat jako wspólnota parafialna realizujemy misję Chrystusa i Kościoła”.
- Duch Święty przychodzi dzisiaj do tej świątyni, do tego parafialnego Wieczernika, w którym jesteśmy zgromadzeni - podkreślił w homilii Metropolita łódzki. Przychodzi, aby tych młodych, którzy prosili o umocnienie wiary i uzdolnienie do postępowania według jej zasad, napełnić mocą, dzięki której będą mogli na nowo wyznać świadomie i odpowiedzialnie, że Jezus Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem. Współpracując z Duchem Świętym, będą zdolni dawać świadectwo Chrystusowi w swoim codziennym życiu. Dzisiaj świadków Chrystusa bardzo nam potrzeba. W wielu miejscach próbuje się bowiem wykreślić imię Boga z życia publicznego, podważa się fundamenty rodziny i małżeństwa, szerzy się obojętność wobec religii. Różne prądy laickie i liberalne idą przez świat i nie omijają naszego polskiego domu. Powinniśmy tym bardziej troszczyć się o naszą wiarę, ciągle ją pogłębiać, ożywiać i umacniać”.
W uroczystości udział wzięli m.in.: księża proboszczowie z dekanatów: konstantynowskiego, pabianickiego, Łódź-Ruda, Łódź-Retkinia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Apostoł, który zastąpił zdrajcę

Niedziela Ogólnopolska 19/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

święci

Św. Maciej

Mathiasrex, Maciej Szczepańczyk/pl.wikipedia.org

Święty Maciej był jednym z pierwszych uczniów Jezusa. Wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza, po jego zdradzie i samobójstwie.

Historia nie przekazuje nam zbyt wielu faktów z życia św. Macieja Apostoła. Po jego wybraniu w miejsce Judasza udzielono mu święceń biskupich i władzy apostolskiej przez nałożenie rąk. Hebrajskie imię: Mattatyah oznacza „dar Jahwe” i wskazuje na żydowskie pochodzenie Macieja.
CZYTAJ DALEJ

Jednorazowy impuls czy trwanie w miłości Jezusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

BillionPhotos.com/Fotolia.com

Rozważania do Ewangelii J 15, 9-17.

Czwartek, 14 maja. Święto św. Macieja, apostoła.
CZYTAJ DALEJ

Wezwani do trwania w Bożej miłości

2026-05-14 21:40

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu odbyły się uroczystości jubileuszowe księży z Diecezji Sandomierskiej i Radomskiej wyświęconych w 1986 roku. Kapłani, po czterdziestu latach posługi duszpasterskiej, zgromadzili się na wspólnej modlitwie i dziękczynieniu za dar kapłaństwa oraz lata służby Bogu i ludziom.

Centralnym punktem obchodów była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję