Reklama

Podziel się z innymi

Niedziela legnicka 13/2011

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rezygnują z cukierków, batonów i chipsów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wrzucają do specjalnej skarbonki Caritas. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu w diecezji legnickiej ruszyła kampania społeczna Jałmużna Wielkopostna 2011, w tym roku pod hasłem „Solidarni z chorymi”.
Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc dla chorych dzieci i dorosłych. W tym roku legnicka Caritas przygotowała 40 tysięcy tekturowych skarbonek, które rozprowadzone zostały w szkołach, w których działają Szkolne Koła Caritas. Wypełnione jałmużną skarbonki powrócą do parafii w Wielką Sobotę. Dzieci przyniosą je wraz z pokarmami do święcenia, a środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na działalność charytatywną w parafiach i szkołach.
W ubiegłym roku udało mi się zebrać do skarbonki 32 zł - opowiada 14-letnia Ania - uczennica jednego z legnickich gimnazjów. - Postanowiłam sobie, że w okresie Wielkiego Postu nie będę jadła słodyczy ani chipsów, a pieniądze które miałabym na nie wydać wrzucę do skarbonki. Był z tego podwójny pożytek, zrzuciłam trochę kalorii, a zarazem komuś pomogłam. W tym roku również wzięłam skarbonkę i namówiłam moje koleżanki z klasy. Ciekawe, która z nas zbierze najwięcej pieniędzy?
Zachęcamy dzieci do rezygnowania z drobnych przyjemności w okresie postu i składania własnych ofiar do skarbonki. Możemy też zachęcić swoich rodziców, sąsiadów, znajomych, aby każdy, w miarę możliwości włączył się w tę akcję.
Od przyszłej niedzieli w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas będą rozprowadzane też paschaliki - wielkanocne świece, które zostaną zapalone w naszych rodzinach w trzech szczególnych dniach roku, jakimi są Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Ta zapalona świeca to piękny znak miłości i łączności z ludźmi ubogimi. Caritas naszej diecezji przeznacza ofiary składane przy nabyciu wielkanocnej świecy na pomoc osobom starszym i wsparcie bieżącej działalności Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego o profilu rehabilitacyjnym w Jeleniej Górze i Legnicy.
Do końca kwietnia będziemy sie rozliczać z Urzędem Skarbowym za pomocą PIT-ów. Pamiętajmy o przekazaniu 1% swojego podatku na organizację pożytku publicznego. Może być nią np. Caritas Diecezji Legnickiej, która wspomaga biednych i potrzebujących w naszym regionie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV modli się za poszkodowanych w wybuchu na stacji benzynowej w Rzymie

2025-07-04 18:21

[ TEMATY ]

wybuch

Papież Leon XIV

@Vatican Media

Leon XIV zapewnił o modlitwie za poszkodowanych w Rzymie

Leon XIV zapewnił o modlitwie za poszkodowanych w Rzymie

W poście opublikowanym w języku włoskim na platformie X Ojciec Święty zapewnił o modlitwie za osoby poszkodowane w wyniku eksplozji na stacji benzynowej, do której doszło dziś rano w dzielnicy Prenestino Labicano w Rzymie. Ponad 20 osób, w tym 9 ratowników, zostało rannych.

„Modlę się za osoby poszkodowane w wyniku wybuchu na stacji benzynowej, do którego doszło dziś rano w dzielnicy Prenestino Labicano, w sercu mojej diecezji. Z niepokojem śledzę dalszy rozwój tego tragicznego wypadku” - napisał Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Są wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie uczniowie?

2025-07-04 09:06

[ TEMATY ]

uczniowie

egzamin ósmoklasisty

wyniki

Adobe Stock

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 64 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 50 proc. – poinformowała w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Informację o wynikach opublikowała CKE na swojej stronie o godz. 9.
CZYTAJ DALEJ

Wakacje z LSO

2025-07-04 23:28

Archiwum LSO

LSO Diecezji Rzeszowskiej na XX Mistrzostwach Polski

LSO Diecezji Rzeszowskiej na  XX Mistrzostwach Polski

Letni wyjazd nie jest tylko wypoczynkiem – to przede wszystkim czas formacji liturgicznej i biblijnej. Młodzi chłopcy uczą się przepisów liturgicznych, poznają życiorysy świętych oraz zdobywają wiedzę, która pomaga im lepiej przeżywać Eucharystię i posługę przy ołtarzu. Każdy dzień rozpoczyna się wspólną modlitwą i Mszą Świętą, a kolejne punkty programu prowadzą przez naukę, rekreację, zabawy integracyjne oraz wspólne wycieczki.

Ważnym elementem tegorocznych rekolekcji będzie także Weryfikacja Animatorów oraz Kurs Ceremoniarza, które odbędą się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. To propozycja dla starszych ministrantów, którzy chcą pogłębić swoją formację i w przyszłości pełnić funkcję liderów w parafiach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję