Reklama

Od redakcji

Być głosicielem

Niedziela świdnicka 43/2011

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. Ten wyjątkowy dzień ma służyć uświadomieniu sobie, że głosić Chrystusa - to głosić miłość. Jeżeli w naszym życiu zabraknie tego przykazania, to tak naprawdę nie jesteśmy świadkami Ewangelii. Kiedy słyszymy o misjach, to zwykle kojarzy nam się to z jakimiś odległymi terenami, gdzie specjalnie przygotowani ludzie głoszą Ewangelię. Czy jednak uświadamiamy sobie, że także my mamy być głosicielami Ewangelii w naszych środowiskach życia, domach, szkołach, miejscach pracy? Dzisiaj próbuje się wmówić nam, że wiara to nasza prywatna sprawa i nie mamy prawa o niej mówić publicznie. Prawda jest jednak taka, że wiary nie możemy zostawiać tylko dla siebie. Nie wierzy prawdziwie ten, kto nie staje się głosicielem Jezusa wszędzie tam, gdzie się znajduje. Nie wierzy prawdziwie ten, kto wiarę zamyka w murach świątyni, a poza nią żyje, jakby Boga nie było. Być chrześcijaninem to być głosicielem.
Nasuwa się jednak pytanie: jak mam głosić Ewangelię? Nie jestem misjonarzem, bym mógł wyjechać do innych ludów. Nie jestem kapłanem, bym udzielał sakramentów. Nie mam wykształcenia teologicznego, by innych uczyć prawdy o Jezusie. Jak zatem mam świadczyć o Bogu? Żyć według zasad wyznawanej wiary, nie wstydzić się przyznać do tego, że się jest uczniem Chrystusa, mieć odwagę zabrać głos, gdy poniżane są chrześcijańskie wartości - to już jest świadectwo. To wyraźny znak dla wszystkich wokół - jestem uczniem Chrystusa i nie wstydzę się do tego przyznać. Mój sposób bycia i życia świadczy o uznawanych przeze mnie wartościach, o wyznawanej wierze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego Jezus musiał nas zbawić właśnie na krzyżu?

2025-04-10 20:45

[ TEMATY ]

zbawienie

Katechizm Wielkopostny

BP Episkopatu

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Dziś co nieco o zbawieniu.

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Katechizm Kościoła Katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

2025-04-09 14:40

Marzena Cyfert

Okno Życia przy ul. Rydygiera we Wrocławiu

Okno Życia przy ul. Rydygiera we Wrocławiu

9 kwietnia o godz. 10 siostry boromeuszki z fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera usłyszały dzwonek informujący, że w Oknie Życia znajduje się dziecko.

Znalazły w nim zadbanego chłopczyka. – Nie wiemy dokładnie, ile ma lat, wygląda na 2-latka. Chłopczyk jest kulturalny, elokwentny, bardzo grzeczny. Dziękuje za wszystko, nie boi się. Po prostu bardzo fajny dzieciak. Jest to nasze 23. dziecko znalezione w Oknie – mówi s. Ewa Jędrzejak, boromeuszka z fundacji Evangelium Vitae, która prowadzi Okno Życia.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi do kapłanów na Wielki Czwartek: Słuchanie siebie nawzajem to wejście na wspólną drogę Bożego prowadzenia

2025-04-11 13:28

[ TEMATY ]

biskupi

Wielki Czwartek

KEP

kapłani

Karol Porwich/Niedziela

Słuchanie, a jeszcze bardziej słyszenie siebie nawzajem, to wejście na wspólną drogę Bożego prowadzenia - piszą biskupi polscy w Liście do kapłanów na Wielki Czwartek 2025 roku.

„Kościół, który idzie, głosi, spotyka się z prześladowaniem, musi rozeznawać bieżące sytuacje i zmieniające się okoliczności, a także mierzyć się z grzechem w sobie i z przebaczeniem dla prześladowców” - piszą biskupi w Liście, dodając zarazem, że „nie ma i nie było takiego Kościoła, w którym pielęgnuje się święty spokój i zamyka się w czterech ścianach”. „Gdyby Bóg miał w swoich planach taki Kościół, nie posyłałby Ducha Świętego. Zesłanie Ducha nie pozwala uczniom zostać w strachu i zamknięciu” - zwracają uwagę biskupi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję