Reklama

W wolnej chwili

Po Twoich śladach

"Po Twoich śladach" to tytuł singla zapowiadającego debiutancką płytę Marty Madejskiej o tym samym tytule. Nad tym projektem pracujemy już od roku, a premierę planujemy wiosną 2021 roku.

[ TEMATY ]

muzyka

płyta

Marta Madejska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Materiał na płytę to kilkanaście utworów napisanych przez Martę. Czasem powstały z chwilowych natchnień, czasem były trwającym poszukiwaniem tej jednej, najlepszej melodii. W tej muzyce mieści się wszystko to, co od lat inspiruje jej wyobraźnię ale opowiedziane na swój sposób. Słowa, które zawsze mają nadrzędną rolę, są modlitwą serca. Opowiadają o wielu własnych przeżyciach, prowadzą do uwielbienia Boga. Czasem niejednoznaczne, dające przestrzeń na własne zrozumienie przez każdego słuchacza. Czasem silne w prostocie i oszczędne. Marty ulubionym cytatem jest fragment z Listu do Tesaloniczan: "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie!" (1 Tes 5, 16-18a). Te trzy prawdy, w różnych postaciach, odnajdziemy w jej każdej piosence.

Marta Madejska

Reklama

Częstochowianka, z wykształcenia anglistka, na co dzień nauczyciel tego języka w Zespole Szkół Muzycznych i w Częstochowie. Absolwentka Podyplomowego Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przez trzy lata uczestniczyła w sesjach Centrum Szkolenia Muzyków i Liderów Uwielbienia w zakresie emisji głosu, pisania tekstów, kompozycji i harmonii. Od wielu lat zaangażowana w rozmaite projekty muzyczne lokalne i ogólnopolskie. Obecnie związana z zespołem uwielbieniowym 77FM (2018 - płyta zespołu zawierająca m.in. jej kompozycje) oraz projektem “Pieśń nad Pieśniami”. Napisana wspólnie z mężem Darkiem piosenka "Młode serca" wygrała ogólnopolski konkurs na Piosenkę Roku 2018/2019 Ruchu Światło-Życie. Niezwykła łagodność i dźwięczność barwy głosu Marty jest doskonałym nośnikiem melodii, słów i emocji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy znanych muzyków - naszych przyjaciół i znajomych. Ten wybór nie był przypadkowy, a praca nad przygotowaniem singla potwierdziła jedynie, że ich udział jest najlepszym wyborem. Michał Trąbski, dzięki któremu w dużej części marzenie o płycie zaczęło stawać się realne - basista, aranżer i producent, który wnosi do utworów nową jakość. Wyszukane brzmienia sprawiają, że całość brzmi nowocześnie ale nie jest pozbawiona smaku i klimatu. Współaranżerem jest Daniel Pomorski, w tym projekcie grający na instrumentach klawiszowych człowiek wielu talentów, czuwa nad harmonią i muzyczną poprawnością całości. Darek Bafeltowski to doskonale znany gitarzysta, którego niesamowite wyczucie dodaje utworom klimatu i siły płynącej z prostoty. Filip Filipski, perkusista, którego ogromną zaletą jest nie tylko precyzja i moc, ale także ciągłe poszukiwanie lepszego brzmienia, lepszego groove’u. Wreszcie Marta Madejska, której głos łączy wszystkie te elementy w jedną brzmiącą całość.

Praca nad przygotowaniem materiału, zwłaszcza singla to wspaniały czas, który już teraz cudownie wspominamy. Co chwilę czujemy, że stajemy wobec nowego wyzwania, ale wspaniali ludzie, którzy nas otaczają - rodzina, przyjaciele, znajomi - zawsze dodają sił. Materiał na płytę - nie tylko ten muzyczny - przygotowujemy od kilku miesięcy. Za nami sesja zdjęciowa autorstwa Eli Bednarek, oraz nagrania teledysku z Markiem Suszalskim VIMARO.

Od początku naszym priorytetem było zrealizowanie tego projektu na najwyższym osiągalnym dla nas poziomie. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że utrzymanie tego poziomu wiąże się z finansami. Nasz dotychczasowy wkład materialny nie pokryje wszystkich kosztów, które jeszcze przed nami (przygotowanie, realizacja, nagranie i produkcja płyty).

Zwracamy się więc do Ciebie z prośbą o wsparcie - z dużą pokorą ale także dając coś w zamian. Przygotowaliśmy kilka propozycji, w jaki sposób możemy Ci się odwdzięczyć za pomoc. Wierzymy, że wspólnie możemy stworzyć coś wartościowego - ciekawą płytę, po którą będziemy chętnie sięgać i do niej wracać, która może też stanie się wartościowym prezentem dla bliskich. Mamy nadzieję, że z entuzjazmem staniesz się częścią tego projektu, a nagroda w postaci gotowej płyty, którą otrzymasz wiosną 2021 roku, przyniesie Ci tyle samo radości i satysfakcji co nam. Za każdą formę wsparcia jaką otrzymamy i tę, którą już dostajemy - wszystkie rozmowy, komentarze i pozytywne reakcje - bardzo gorąco dziękujemy!Zobacz

2020-11-17 16:19

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzyzdrojskie Sacrum et Profanum

Muzyka jest bogatym językiem do pomnażania dobra i piękna wśród ludzi, aby potrafili mądrze podziwiać stworzone Niebo i Ziemię”. Tymi słowami pragnę zaprezentować pierwszy w historii miasta Międzyzdroje i Parafii pw. św. Piotra Apostoła wspólnie wydany album muzyczny pt. „Międzyzdrojskie Sacrum et Profanum”. Zawiera on „oryginalną ekspresję duchowości w Perle Bałtyku: chóry drzew Wolińskiego Parku Narodowego od początku czasów towarzyszą pod batutą neogotyckiej Piotrowej Wieżycy zespołom fal Bałtyku, tworząc równoważny zapis o rzeczywistości osiadłej miedzy nimi społeczności „duchowych budowniczych Międzyzdrojów” – napisał we wstępie do albumu ks. prał. dr Marian Jan Wittlieb, międzyzdrojski proboszcz, inicjator i współwydawca płyty.
CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez religii może skończyć się w sądzie?

2025-06-28 21:20

[ TEMATY ]

szkoła

sąd

religia w szkołach

ocena

pl.fotolia.com

Decyzja Ministerstwa Edukacji o niewliczaniu ocen z religii i etyki do średniej może kosztować uczniów nawet 7 punktów przy rekrutacji do szkoły średniej. Dla niektórych to różnica między wymarzoną szkołą a listą rezerwową. Tymczasem prawnicy ostrzegają: „to złamanie prawa, a rodzice mają pełne prawo iść do sądu".

Końcówka roku szkolnego 2024/2025 zaskoczyła dyrektorów i rodziców decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej. W komunikacie z 11 czerwca MEN ogłosiło, że „oceny z religii i etyki nie będą wliczane do średniej ocen". Dla uczniów klas ósmych to wiadomość jak grom z jasnego nieba — bo to właśnie średnia decyduje o „ biało-czerwonym pasku” i dodatkowych punktach w systemie rekrutacyjnym.
CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Zginął 18-letni motocyklista; policja ogłosiła „czarny alert drogowy”

2025-07-02 21:07

[ TEMATY ]

wypadek

droga

alert

Adobe Stock

18-letni motocyklista zginął w środę po południu na ul. Wiejskiej w Czeladzi (Śląskie). Policja w związku z jego śmiercią ogłosiła „czarny alert drogowy”. Podała równocześnie, że w woj. śląskim wzrasta liczba wypadków z udziałem motocyklistów i użytkowników lżejszych jednośladów.

Jak wynika z informacji śląskiej drogówki, w rejonie ul. Wiejskiej w Czeladzi kierujący pojazdem ciężarowym wyjeżdżał z drogi podporządkowanej w kierunku Będzina. Nie ustąpił przy tym pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 18-letniemu motocykliście. Wskutek zderzenia motocyklista zginął na miejscu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję