Reklama

Wiadomości

Premier: Nie rezygnujemy z planów wobec polskiego górnictwa. Chcemy, by było coraz bardziej nowoczesne, czystsze i bezpieczniejsze

Nie rezygnujemy z planów wobec polskiego górnictwa, chcemy, by było coraz bardziej nowoczesne, czystsze i bezpieczniejsze - podkreślił szef rządu Mateusz Morawiecki, składając górnikom życzenia z okazji Barbórki.

[ TEMATY ]

barbórka

Mateusz Morawiecki

facebook.com/MorawieckiPL

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Tegoroczna Barbórka jest wyjątkowa, bo pada na nią długi cień pandemii. Przyszłość gospodarki zależy od tego, jak szybko uda nam się wygrać z wirusem. Pomimo tego nie rezygnujemy ze swoich planów wobec polskiego górnictwa. Chcemy, by było coraz bardziej nowoczesne, czystsze i bezpieczniejsze

Podziel się cytatem

- napisał w piątek Morawiecki na Facebooku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Premier złożył życzenia górnikom i zwrócił się do nich z prośbą: „W dniu Świętej Barbary wszystkim górnikom chciałbym przekazać nie tylko życzenia i tradycyjne pozdrowienia, ale mam do nich ważną prośbę. Oddawajcie osocze!”

To coś więcej, niż szlachetny gest. To dar życia! Nikt tak jak Wy nie zna jego ceny, gdy codziennie narażacie się podczas ciężkiej pracy pod ziemią. Wasza postawa może poprowadzić nas do zwycięstwa nad pandemią - podkreślił.

Niech tegoroczna Barbórka będzie prawdziwym świętem górniczej solidarności! Szczęść Boże! - zakończył premier.

2020-12-04 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja Barbórki

[ TEMATY ]

barbórka

Staszów

ks. Wojciech Kania

Bp Krzysztof Nitkiewicz w I niedzielę Adwentu zainaugurował obchody barbórkowe w parafii pw. św. Barbary w Staszowie. Na uroczystej Mszy św. obecni byli staszowscy duszpasterze, pracownicy Siarkopolu, hutnicy, górnicy i gazownicy. We wspólnej modlitwie uczestniczyli również samorządowcy. Na początku Mszy św. bp Krzysztof Nitkiewicz złożył życzenia wszystkim górnikom, pracownikom Huty Szkła oraz tym wszystkim, którym patronuje św. Barbara.

W homilii Bp Nitkiewicz mówił o potrzebie duchowego przebudzenia i czuwania.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Bangladeszu

2025-07-22 18:12

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV w opublikowanym telegramie wyraził głęboki smutek i duchową bliskość wobec rodzin ofiar tragicznej katastrofy lotniczej, do której doszło w stolicy Bangladeszu, Dhace. W wyniku tragicznego zdarzenia z udziałem wojskowego samolotu, który rozbił się w pobliżu szkoły Milestone, życie straciło wielu uczniów, a dziesiątki zostało rannych.

Współczucie, modlitwa, umocnienie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję