Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wspólnota Chemin Neuf - adwentowe rekolekcje

Wspólnota Chemin Neuf na czas adwentu zorganizowała rekolekcje „one, two, NEXT STEP” przebiegające w dwóch etapach. Pierwszy etap to weekend z nauczaniami, wprowadzeniem do modlitwy ignacjańskiej, czasem modlitwy osobistej i rozmowami w mniejszych grupach w sobotę i niedzielę.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Wspólnota Chemin Neuf

Archiwum Wspólnoty Chemin Neuf

Drugi etap to kontynuacja rekolekcji, ale już w codzienności od poniedziałku do czwartku. Każdego dnia uczestnikom wysyłany będzie tekst biblijny do modlitwy i link do krótkiego nauczania, które można obejrzeć w wolnej chwili. W programie zostanie zawarte wtorkowe uwielbienie online i wspólne zakończenie w czwartek wieczorem. „NEXT STEP”, bo każdy z nas jest zaproszony do kolejnego kroku wiary. Adwent to dobra okazja, by pozwolić Słowu stać się ciałem w Twoim życiu.

Każdy uczestnik może skorzystać z towarzyszenia duchowego z siostrą lub bratem ze Wspólnoty Chemin Neuf. To czas doświadczania mocy miłości Boga i szkoła modlitwy Jego Słowem. One, two, NEXT STEP to rekolekcje dla młodych w wieku 18-30 lat, oparte na Ćwiczeniach Duchowych św.Ignacego z Loyoli.

Zapisy przez formularz znajdujący się na stronie:
https://www.chemin-neuf.pl/pl/homepage/nasze-propozycje/mlodzi-18-30-lat/wydarzenia/5ed66d773965888d45b82713/one,-two-%E2%80%8Bnext-step%C2%A0%E2%80%8Brekolekcje-adwentowe 

2020-12-09 14:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ozorków: 100 lat Sióstr Urszulanek

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i Podwyższenia Świętego Krzyża w Ozorkowie obyła się uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka.

CZYTAJ DALEJ

Miechów: Pierwsza Dama spotkała się z pacjentami i personelem Hospicjum Caritas

2022-07-05 22:15

[ TEMATY ]

hospicja

Agata Kornhauser‑Duda

KPRP

Agata Kornhauser-Duda spotkała się wczoraj z mieszkańcami i pracownikami Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej, które prowadzi kielecka Caritas. Małżonka Prezydenta odwiedziła chorych i seniorów, rozmawiała z pracownikami i wolontariuszami oraz z przebywającymi tymczasowo w ośrodku ukraińskimi rodzinami.

Hospicjum stacjonarne obejmuje swoich pacjentów bezpłatną, całodobową opieką. Obecnie przebywa w nim 36 chorych. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki chorych, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, terapeuta zajęciowy, psycholog, kapelan. Ważną rolę spełniają też wolontariusze.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew podczas ukoronowania cierniem

2022-07-05 21:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Przywódcy żydowscy żądają od Piłata, aby skazał Jezusa na ukrzyżowanie. Ukoronowanie cierniem staje się najbardziej ekspresywnym momentem w całym objawieniu. Jezus jest wyśmiany, jednakże prawdziwie jest Królem, ponieważ Jego królewskość jest „inna” niż ta z tego świata.

Z Ewangelii św. Jana

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję