Reklama

Bilet do Toronto

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mimo że do wyjazdu na XVII Światowy Dzień Młodzieży do Toronto został jeszcze cały rok, trwają już intensywne przygotowania do tego spotkania. Zostało opracowane i opublikowane oficjalne logo tego święta młodych. Podstawowe symbole w nim zawarte to: krzyż jako symbol obecności Jezusa, który ma przypomnieć, że spotkanie młodych to pielgrzymka, a nie wyjazd turystyczny; żółte koło umieszczone w centrum znaku symbolizuje młodzież całego świata zgromadzoną przy Ojcu Świętym; liść klonu jako narodowy symbol Kanady; niebieski kolor w trzech otwartych częściach to symbol oceanów i mórz otaczających Kanadę.

Spotkanie w ramach XVII ŚDM będzie miało dwa etapy. Najpierw młodzi zostaną przyjęci w diecezjach Kanady (18-21 lipca 2002 r.) . Aż 50 z 72 diecezji kanadyjskich wyraziło gotowość przyjęcia młodych z całego świata. Młodzi będą goszczeni przez rodziny i wspólnoty parafialne. W programie są wspólne modlitwy, pielgrzymki, festyny i udział w dziełach charytatywnych. Całkowity koszt pobytu w diecezjach jest gratisowy.
Centralne uroczystości odbędą się w Toronto w dniach 22-28 lipca 2002 r. Przed przyjazdem Papieża młodzi przeżyją triduum katechetyczne. Głównym hasłem XVII ŚDM są słowa: Wy jesteście solą ziemi... wy jesteście światłem świata (Mt 5, 13-14).
W Polsce głównym koordynatorem wyjazdu do Kanady jest Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Siedlcach (http:// www.sdm.org.pl). Każdy, kto chce wyjechać na to spotkanie, musi jednak skontaktować się z diecezjalnym biurem organizacyjnym lub z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Przewiduje się, że z Polski do Kanady uda się na to spotkanie około 2 tys. młodych.
W archidiecezji częstochowskiej koordynacją wyjazdu zajmuje się Archidiecezjalne Biuro Organizacyjne XVII ŚDM, mieszczące się przy Wydziale Młodych Kurii Metropolitalnej w Częstochowie
(Al. Najświętszej Maryi Panny 54, 42-200 Częstochowa, e-mail: ksm&czestochowa.opoka.org.pl). Z uwagi na konieczność rezerwacji miejsc w samolotach oraz sprawy związane z przygotowaniem wiz dla uczestników - zapisy przyjmowane będą do końca września tego roku.
Do Kanady z archidiecezji częstochowskiej mogą pojechać młodzi w wieku od 18 do 30 lat, którzy są zaangażowani w działalność kościelnych wspólnot młodzieżowych. Koszty takiego wyjazdu są jak na kieszeń młodych bardzo wysokie - wynoszą około 3500 zł, organizatorzy spodziewają się więc, że w Toronto odliczą się jedynie reprezentacje młodzieży z poszczególnych diecezji polskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siostra zakonna podbija internet. Od 44 lat kibicuje Lechowi Poznań

2026-07-19 23:06

[ TEMATY ]

Poznań

Lech Poznań

fot. FB/Elżbietańskie Centrum Pomocy Ubogim - Poznań

Siostra Józefa wspiera Lecha Poznań

Siostra Józefa wspiera Lecha Poznań

Siostra elżbietanka Józefa Krupa wspierała Kolejorza przed meczem o Superpuchar Polski.

Kolejorz wygra, życzymy wygranej! – słychać na nagraniu, które opublikowano na facebookowym profilu Elżbietańskiego Centrum Pomocy Ubogim.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Marii Magdaleny

[ TEMATY ]

nowenna

św. Maria Magdalena

źródło: wikipedia.org

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

Chrystus ukazuje się Marii Magdalenie, Aleksandr Andriejewicz Iwanow, 1834

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej przed świętem św. Marii Magdaleny.

CZYTAJ DALEJ

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej planuje przenieść zabytkowy drewniany kościół z Seroczyna

2026-07-19 19:22

[ TEMATY ]

Seroczyn

Michał Rząca

Stara seroczyńska świątynia

Stara seroczyńska świątynia

XVIII-wieczny drewniany kościół z Seroczyna chce do końca roku przenieść i postawić na swoim terenie Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie k. Białegostoku. Kościół będzie pierwszym sakralnym budynkiem w skansenie.

Zabytkowy kościół z Seroczyna (obecnie województwo mazowieckie) wraz z dzwonnicą znajduje się na historycznym Podlasiu, czyli terenach części dzisiejszego województwa podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Obiekt został wybudowany w XVIII wieku, jako cerkiew unicka, a w latach 70. XIX wieku został przejęty przez cerkiew prawosławną, następnie, po I wojnie światowej, został przejęty przez kościół katolicki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję