Zmieniająca się korzystnie sytuacja epidemiologiczna oraz piękna pogoda pozwoliły na organizację niezapomnianego festynu z okazji Dnia Dziecka na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim.
W tym dziele parafię wsparła Fundacja N.S.J. Rodzina a także działający na terenie Parafii Żłobek "Kreatorek". Nikt nie mógł narzekać na nudę. Popołudnie obfitowało w wiele atrakcji, m.in: malowanie buzi, głośne czytanie, gry sprawnościowe, zabawy plastyczne i muzyczne. Nie zabrakło także słodkich upominków dla dzieci. Radosne popołudnie rozpoczęto i zakończono wspólną modlitwą, ufając, iż już niebawem takie spotkanie odbędzie się ponownie.
17 maja odbyła się inauguracja Sali Koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Nową część łódzkiej szkoły artystycznej pobłogosławił abp Grzegorz Ryś. Udział w wydarzeniu wziął prof. Piotr Gliński, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciele władzy miasta, pracownicy szkoły oraz uczniowie. - To wielka satysfakcja, że wszystko się udało, a dla państwa, że tak duże przedsięwzięcie było sprawnie zrealizowane. Z mojej strony kieruję wielkie podziękowanie. Pan Bóg to zaplanował, Pan Bóg daje szansę i patronuje, ale człowiek ma wolny wybór i on może coś zrobić albo nie. Tutaj zrobiliśmy i bardzo za to dziękuję - powiedział wiceprezes Rady Ministrów.
Prezydent Andrzej Duda powiedział dziennikarzom po audiencji u papieża Leona XIV w czwartek, że poprosił go, aby przyjął Karola Nawrockiego, gdy obejmie on urząd Prezydenta RP. Dodał, że zaprosił nowego biskupa Rzymu do Polski.
Wakacje to czas, kiedy nie tylko świeccy, ale i kapłani wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek. Nie inaczej było z przyszłym świętym Janem Pawłem II. Łączył on często przyjemne z pożytecznym, by nie tylko wypoczywać z młodzieżą, ale także towarzyszyć jej we wzrastaniu. Te wakacje dla ks. Karola Wojtyły zapewne były inne niż wszystkie.
Podziel się cytatem
- czytamy na profilu Facebook Archidiecezji Krakowskiej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.