Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Etyka zagmatwana

Rodzaj ekwilibrystyki etycznej o wysokim stopniu zagmatwania zaprezentowała Rada Etyki Mediów w swym oświadczeniu na temat wyemitowanego niedawno przez Program I TVP filmu o Radiu Maryja. Przypomnijmy, że w szerokich kręgach oceniono go jednoznacznie jako klasyczny wzór knota, który - jak przewidujemy - wkrótce trafi do podręczników dla dziennikarzy jako przykład skrajnego braku obiektywności. Rada nad knotem zastanawiała się długo, czego efektem stała się bełkotliwa konstrukcja myślowa. Rada mianowicie stwierdziła na początku swej enuncjacji, że film sprawia wrażenie tendencyjnego, aby w drugiej części zrobić zwrot o 180 stopni i zaskakująco uznać, że jest ważny. Jedynymi, którzy zgodzą się z taką logiką, są pensjonariusze izb wytrzeźwień, i to tylko w pierwszych godzinach pobytu.

Saga rodów Kwaśniewskich i Millerów

Podczas świąt na szklanym ekranie zaroiło się od wejść na antenę Pana Prezydenta, a na deser widzowie mogli sobie popatrzeć na Aleksandrę Miller (zbieżność nazwisk z urzędującym Premierem RP nieprzypadkowa). I tak:
Wigilia:
9.35 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. I, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1). 16.20 Kolęda w Libanie - koncert w Polskiej Jednostce Sił Pokojowych ONZ, honorowy gość - Aleksander Kwaśniewski, cz. I (TVP 2). 19.00 Kolędowanie bez barier - spotkanie wigilijne Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej (TVP 2). 21.15 Kolęda w Libanie - koncert w Polskiej Jednostce Sił Pokojowych ONZ, honorowy gość - Aleksander Kwaśniewski, cz. II (TVP 2).
Pierwszy dzień świąt
11.05 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. II, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1). 13.05 Żyć z pasją - film dokumentalny o Jolancie Kwaśniewskiej (TVP 1). 14.50 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. I, honorowy gość - Aleksandra Miller (TV Polonia). 16.45 Kolędowanie bez barier - spotkanie wigilijne Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej (TVP 3).
Drugi dzień świąt
15.25 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. III, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1).
Na kolejne hity z tego gatunku poczekamy do Wielkanocy.

Metoda ukręcania łba sprawie

Adam Michnik i jego Gazeta Wyborcza oskarżyli innego potentata medialnego - Lwa Rywina o chęć wymuszenia gigantycznej łapówki - coś koło 17,5 mln dolarów. Rywin - jak twierdzi Michnik - miał występować w imieniu niedookreślonych kół związanych z władzą. Zaproponował załatwienie takich zmian w prawie, które pozwoliłyby spółce wydającej Gazetę Wyborczą zakup telewizji POLSAT. Oczywiście, nic za darmo. Usługa miała kosztować wspomniane miliony "zielonych". Z niektórych wypowiedzi wynika, że trwa proces ukręcania łba sprawie. Chyba się uda, bo do tej pory metoda przynosiła rewelacyjne skutki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: 4 października zaprzysiężenie nowych członków Gwardii Szwajcarskiej

2025-05-30 18:24

[ TEMATY ]

przysięga

Papieska Gwardia Szwajcarska

Włodzimierz Rędzioch

Zaprzysiężenie nowych gwardzistów

Zaprzysiężenie nowych gwardzistów

Tradycyjna ceremonia zaprzysiężenia nowych członków Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie odbędzie się 4 października 2025 roku. W sposób symboliczny ta data pokrywa się z liturgicznym wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu, poinformowała 30 maja gwardia papieska. Po śmierci papieża Franciszka 21 kwietnia zaprzysiężenie, które zwykle ma miejsce 6 maja, zostało przełożone początkowo na czas nieokreślony.

„W tych dniach żałoby i refleksji, po śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego, papieża Franciszka, Papieska Gwardia Szwajcarska jest w pełni skupiona na swojej misji i jednoczy się w modlitwie o jego wieczny odpoczynek” - stwierdzono wówczas. W związku z ceremoniami pogrzebowymi Franciszka, Gwardia miała wiele dodatkowych zadań, w tym przy trumnie zmarłego papieża i przy jego pogrzebie.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: ponad 90 tys. pielgrzymów na wystawieniu ciała św. Teresy z Ávili

2025-05-30 14:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

pielgrzymi

Św. Teresa z Ávili

Vatican Media

Po raz pierwszy od ponad 100 lat i po raz trzeci w historii ciało św. Teresy od Jezusa zostało wystawione do publicznej czci. Od 11 do 25 maja do hiszpańskiego Alba de Tormes przybyły 93 tysiące pielgrzymów, aby modlić się za wstawiennictwem wielkiej świętej i reformatorki Karmelu.

Wystawienie ciała św. Teresy od Jezusa to wydarzenie o wyjątkowym charakterze - poprzednie takie uroczystości miały miejsce jedynie w 1760 i 1914 roku. Relikwie świętej karmelitanki znajdujące się w srebrnej trumnie zostały przeniesione pod centralną część ołtarza Bazyliki Zwiastowania NMP w Alba de Tormes. Uroczystej procesji, którą poprowadziło ośmiu karmelitów bosych, towarzyszyły lokalna orkiestra oraz liczni wierni różnych narodowości.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz 2025: chcą wyznać, że rodzina jest potrzebna

2025-05-30 17:47

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Rzym

Vatican Media / ks. Marek Weresa

30.05.2025 w Watykanie rozpoczyna się Jubileusz rodzin, dzieci, dziadków i osób starszych.

30.05.2025 w Watykanie rozpoczyna się Jubileusz rodzin, dzieci, dziadków i osób starszych.

Przyjechali do Rzymu, bo jak sami wskazują, chcą Panu Bogu podziękować: za małżeństwo i rodzinę, dar potomstwa, codzienną radość i miłość. W Roku Jubileuszowym przybywają do grobów Apostołów, bo wiedzą, że potrzebują budować swoje życie rodzinne na nadziei, którą jest Jezus Chrystus. Dziś w Watykanie rozpoczyna się Jubileusz rodzin, dzieci, dziadków i osób starszych.

Spotkanie jubileuszowe potrwa od piątku, 30 maja do niedzieli, 1 czerwca. Centralnym punktem będzie Msza św. pod przewodnictwem Papieża Leona XIV. To wydarzenie przyciągnie do Wiecznego Miasta ponad 60 tysięcy wiernych ze 120 krajów, ze wszystkich kontynentów. W sobotę (31 maja) grupy z Polski spotkają się na Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Większej. Liturgii o godz. 14:00 będzie przewodniczył abp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję