Reklama

Watykan

Kard. Farrell: rodziny to nie „gleba do nawodnienia”, ale źródło ewangelizacji

W siedzibie watykańskiego biura prasowego odbyła się konferencja prasowa prezentująca 10. Światowe Spotkanie Rodzin, które odbędzie w Rzymie i w diecezjach na całym świecie. „To okazja, aby zaangażować większą liczbę rodzin i zaktywizować lokalne Kościoły” – uważa kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

[ TEMATY ]

rodzina

ewangelizacja

Pod koniec czerwca przyszłego roku Ojciec Święty spotka się w Rzymie jedynie z delegatami episkopatów, ruchów i stowarzyszeń. W tym samym czasie, na całym świecie, rodziny będą uczestniczyć w spotkaniach diecezjalnych, organizowanych przez miejscowych ordynariuszy. „Jeśli chcemy nadać nowy impuls duszpasterstwu rodzin, konieczne jest zaangażowanie większej ich liczby” – stwierdził kard. Farrell.

„Rodziny nie mogą być postrzegane jedynie jako «gleba do nawadniania», biernie przyjmująca inicjatywy duszpasterskie «płynące z góry». Wręcz przeciwnie, są one «ziarnem», które może ożywić świat. To one są ewangelizatorami! Bardziej niż abstrakcyjne przemówienia, rodziny dają realne i wiarygodne świadectwo o pięknie miłości. Nasza dykasteria będzie zatem zachęcać biskupów, aby dobrze zaplanowali zarówno drogę przygotowań do tego wydarzenia, jak i realizację inicjatyw diecezjalnych. Jako dykasteria zauważyliśmy, że zaangażowanie na rzecz rodzin jest dobrze przyjmowane i przynosi owoce. Rodziny chcą czuć się w Kościele jak w domu. Gdy otacza się je opieką duszpasterską, chętnie oddają się misji Kościoła i pomocy innym rodzinom. Nie przegapmy więc okazji, by skonsolidować nasze inicjatywy, a także by rozpocząć nowe, wspólnie z rodzinami powierzonymi naszej opiece“ – powiedział prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

2021-09-30 17:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porwani do Serca

Niedziela częstochowska 25/2021, str. V

[ TEMATY ]

ewangelizacja

młodzież

Archiwum Rodziny Sercańskiej

Dzięki wspólnocie dzieci i młodzież wychowują się w tych samych wartościach

Dzięki wspólnocie dzieci i młodzież wychowują się w tych samych wartościach

Jeżeli się uczyć, to od najlepszych, a właściwie – od Najlepszego. Jak śpiewamy w litanii, Jego Serce jest pełne dobroci i miłości. Młodzi więc chcą, aby Jezus cichy i pokornego Serca uczynił ich serca według swojego.

Dlatego udzielają się we wspólnotach Młodzieży Rodziny Sercańskiej i Dziecięcej Rodziny Sercańskiej, które działają w parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie pod duchową opieką Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Prof. Bańka: etap kontynentalny synodu w Pradze zajmie się problemami, które generują kryzys w Kościele

2023-02-05 08:11

[ TEMATY ]

synod

Logo Synodu

Uczestnicy obrad etapu kontynentalnego synodu o synodalności, który rozpoczyna się 5 lutego, będą musieli rozeznać, nad którymi z sygnalizowanych problemów trzeba się dalej pochylić, aby zminimalizować kryzys w Kościele, a które wynikają jedynie ze specyfiki lokalnej - powiedział PAP prof. Aleksander Bańka, delegat Kościoła w Polsce na synod o synodalności.

5 lutego rozpoczyna się w Pradze etap kontynentalny dla Europy synodu o synodalności i potrwa do 12 lutego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję