Reklama

Niedziela w Warszawie

Koncerty w katedrach

Nie przegap! Już dzisiaj w archikatedrze św. Jana Chrzciciela oraz 11 listopada w katedrze polowej Wojska Polskiego wystąpią artyści Polskiej Opery Królewskiej. Na oba koncerty wstęp wolny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

2 listopada w świątyni na Stary Mieście będzie można wysłuchać „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jest to ostatnie, nieukończone dzieło wiedeńskiego mistrza. Ostatnie części dopisał Franz Xaver Süssmayr, uczeń Mozarta.

Zdaniem krytyków „Requiem” to jeden z najsłynniejszych utworów z gatunku mszy żałobnej, zachwycający m. in. dramaturgią brzmienia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Koncert w archikatedrze rozpocznie się o godz. 19.00. Wystąpią: Gabriela Kamińska, Monika Ledzion-Porczyńska, Leszek Świdziński, Andrzej Klimczak oraz Zespół Wokalny Polskiej Opery Narodowej i Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej.

Koncert z okazji Święta Niepodległości zatytułowany „Hetmanowi Zamoyskiemu” odbędzie się 11 listopada w katedrze polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15). W jego trakcie będzie można wysłuchać najsłynniejszy rodzimych hymnów – Bogurodzicy i Gaude Mater Polonia. A także tańców „z Tabulatury Jana z Lublina, które rozbrzmiewały podczas uroczystości dworskich oraz pieśni religijne, których okres rozkwitu przypadł na XVI wiek”.

Wszystkie utwory, jakie będzie można usłyszeć 11 listopada, muzycznie opracował Jacek Urbaniak, a wykonają je: Zespół Wokalny Polskie Opery Królewskiej oraz Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polonia.

Koncert w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpocznie się o godz. 20.00.

2021-11-02 06:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Pamięci Starówki

W archikatedrze warszawskiej odprawiono Mszę św. w intencji poległych w czasie Powstania Warszawskiego mieszkańców Starego Miasta.

Eucharystia, której przewodniczył ks. prał Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej, związana była z 78. rocznicą wybuchu na starówce tzw. czołgu-pułapki. We wspólnej modlitwie uczestniczyli Powstańcy Warszawscy, władze dzielnicy Śródmieście oraz mieszkańcy Warszawy.
CZYTAJ DALEJ

Serduszko pod lupą. Między filantropią a miłosierdziem – jak katolik powinien patrzeć na WOŚP?

Co roku w styczniu polskie parafie i domy stają przed tym samym dylematem. Czy wrzucenie monety do puszki to tylko gest solidarności, czy opowiedzenie się po stronie konkretnej ideologii?

W Polsce od kilkudziesięciu już lat słyszymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród katolików akcja Jerzego Owsiaka ma swoich zwolenników i przeciwników. Stosunek do WOŚP wyraźnie pokazuje różne nurty polskiego katolicyzmu. Katolicy sympatyzujący z Wielką Orkiestrą uważają, że akcja Jerzego Owsiaka to piękna inicjatywa. Ich zdaniem, Kościół w Polsce przeszedł ewolucję w ocenie WOŚP - od negacji i dystansu po aprobatę. Natomiast katolicy dystansujący się od Wielkiej Orkiestry nazywają akcję Jerzego Owsiaka "graniem na ludzkich uczuciach" oraz "laicyzacją działalności charytatywnej".
CZYTAJ DALEJ

Betlejem: Rozpoczęła się renowacja Groty Narodzenia Pańskiego

2026-01-25 08:07

[ TEMATY ]

Betlejem

Adobe Stock

Grecko-Prawosławny Patriarchat Jerozolimy i franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej ogłaszają rychłe rozpoczęcie prac renowacyjnych w Grocie Narodzenia Pańskiego, świętym miejscu czczonym przez całe chrześcijaństwo jako miejsce Wcielenia - poinformowano w Jerozolimie.

To wspólne przedsięwzięcie będzie realizowane przy braterskiej współpracy apostolskiego patriarchatu ormiańskiego, a odbywa się pod auspicjami prezydenta Państwa Palestyńskiego, zgodnie z dekretem prezydenckim w sprawie renowacji Groty Kościoła Narodzenia Pańskiego z 2024 r. oraz historycznym status quo regulującym kwestie związane z miejscami świętymi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję