Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Młodzi ewangelizują w sieci

Diakonia Ewangelizacji wraz z Ruchem Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej nagrywa serię podcastów.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Ruch Światło‑Życie

podcasty

MJscreen

Graficzne opracowanie jednego z nowych podcastów.

Graficzne opracowanie jednego z nowych podcastów.

Młodzi ludzie prowadzą rozmowy na tematy związane z Panem Bogiem, wiarą, zagadnieniem małżeństwa, Kościoła itp. Jeden z odcinków serii: „Myślą myśli” poświęcają nadziei. Andrzej i Mateusz przybliżają z humorem, jak realizuje się nadzieja w ich życiu, jak oni ją postrzegają i co ona im daje.

Nadzieję ma się na to, czego się jeszcze nie ma. Nie możesz jej mieć na to, co już masz, co już jest obecne w twoim życiu. Odnosimy się do tego, co mówił św. Paweł: „Jak możemy mieć nadzieję na to, co się już ogląda”. A my ją w zasadzie już mamy – zauważa Andrzej.

Zastanawiają się, że skoro nadzieja chrześcijańska jest już spełniona, gdyż zbawienie już mamy, to dlaczego jest cnotą, którą chrześcijanie mają mieć. Odpowiedź odnajdują w dalszej części fragmentu św. Pawła: „Skoro już widzimy, co jest naszą nadzieją, to z wytrwałością tego oczekujemy”. – Myślimy o zbawieniu w takimi sensie, że Chrystus każdego nas odkupił z grzechu na krzyżu, a naszym zadaniem jest to przyjąć, albo nie. Prowadzi nas to do życia wiecznego – stwierdza Mateusz.

Reklama

Oprócz tego Diakonia Ewangelizacji publikuje nową serię podcastów z rozważaniem słowa Bożego na daną niedzielę. Rozmówcy Paweł i Kuba w S02E03 odnoszą się do czasów Pana Jezusa, kiedy bezbożni drwili z Niego, gdy wisiał na krzyżu. Zauważają, że w dzisiejszych czasach też tak jest, że sprawiedliwych, dobrych, się atakuje.

Człowiek wierzący, postępujący dobrze i sprawiedliwie, wyróżnia się. Społeczeństwo, które nie lubi zmian, będzie chciało go pociągnąć w dół do swojego poziomu. Będą go zaczepiać, atakować, bo jest im niewygodny – stwierdza Kuba.

Nagrania można słuchać w mediach społecznościowych Ruchu Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej.

2021-12-14 22:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aby rozdmuchać płomień chrztu świętego

Członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w archikatedrze warszawskiej na dorocznym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. Mszy św. przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W kazaniu metropolita warszawski podkreślił, że intencją wspólnej modlitwy jest dziękczynienie Bogu za wszystko, co jest owocem chrztu w naszym życiu. Chrzest staje u początku jako pierwszy sakrament otwierający człowiekowi drogę do Chrystusa i Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Gdy nie było sakramentu

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 12-13

Adobe Stock, montaż M.P.

Dlaczego Kościół katolicki z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Czy nie jest to wyraz relatywizowania małżeństwa sakramentalnego? – pyta czytelnik.

W tak sformułowanym pytaniu kryje się teza, że orzeczenie nieważności małżeństwa jest dziś łatwiejsze niż niegdyś. Istotnie, o takiej możliwości słyszymy coraz częściej, zwłaszcza gdy dotyczy to osób znanych w świecie polityki, kultury czy show-biznesu. W prasie codziennej i w internecie opisywane są – nierzadko w sensacyjnym albo oskarżycielskim tonie – historie osób, które przeszły przez procedurę kanoniczną w sądach kościelnych. Na czym ona polega i czy naprawdę jest łatwiej?

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję