Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Biała: Jasełka na strychu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Tradycyjny orszak Trzech Króli przeszedł przez Białą 6. stycznia. Uczestnicy Eucharystii i królewskiego orszaku zakończyli uroczystość Objawienia Pańskiego obejrzeniem spektaklu teatralnego. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przygotowali przedstawienie pt. Jasełka na strychu.

Sami wcielili się w główne postacie, aktorami były też dzieci, nie zabrakło księdza proboszcza. We własnym zakresie przygotowali scenografię i kostiumy. Spektakl przypomniał najpiękniejsze zdarzenia z życia Świętej Rodziny, począwszy od sceny Zwiastowania, poprzez poszukiwanie przez Maryję i Józefa miejsca na nocleg, Narodziny Pana Jezusa, pokłon pasterzy, wędrówkę Trzech Magów do żłóbka i złożenie darów. Każdą scenę poprzedzał dialog z „mówiącymi” starymi przedmiotami ze strychu, które ożywione dobrocią serca i szacunkiem do nich, przenosiły widzów w rzeczywistość Bożego Narodzenia. Spektakl poruszał serca i skłaniał do refleksji, że warto powiedzieć „przepraszam” starym przedmiotom.

Choć straciły swój pierwotny blask, kryją historię o tym, że „nie było miejsca w gospodzie”, opowiadają, jak „Śliczna Panna Dziecię kołysała” i odpowiadają na pytanie: ” Mędrcy świata, monarchowie, gdzie spiesznie dążycie?” Stara książka, nieużywany fotel dziadka, skrzynia ze strychu, pamiętnik, różaniec babci, nawet połamany wieszak - to skarby, które uobecniają przeszłość biblijną, rodzinną, narodową, polską. Inicjatywa rodziców i animatorów życia religijnego zintegrowała społeczność parafialną. Spektakl uzupełniony muzyką i „żywym” śpiewem pani organistki oraz wspólne kolędowanie dopełniły uroczystość i wzmocniły radość z faktu, że Bóg się rodzi!

2022-01-12 09:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Czy narodziliśmy się z Boga tej nocy? | Boże Narodzenie 2021

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Może te święta tym bardziej pokazują nam, jak ważne jest, że rodzi się Chrystus, którego Izajasz nazywa Księciem Pokoju - mówił metropolita łódzki w Boże Narodzenie.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #113

2022-09-25 07:37

[ TEMATY ]

Młode Homilie

ks. Tomasz Dulski

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #113

Któż nie zna historii o bogaczu i Łazarzu? Mimo upływu czasu wciąż pozostaje bardzo aktualna. Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Dulskiego CM na XXVI niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję